REKLAMA

Siły irańskie przejęły w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

2022-05-27 20:02
publikacja
2022-05-27 20:02
Siły irańskie przejęły w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce
Siły irańskie przejęły w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce
fot. MIRAFLORES PALACE / / Reuters

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w piątek w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za "nieokreślone naruszenia" - podała agencja IRNA.

Przejęcie transportujących ropę tankowców jest akcją odwetową wymierzoną w Grecję za zajęcie irańskiej ropy u wybrzeży tego kraju - ocenił irański portal Nour News. Wcześniej w piątek władze Iranu wezwały przedstawiciela Szwajcarii reprezentującego w kraju Stany Zjednoczone, by zaprotestować wobec przejęcie przez USA transportu irańskiej ropy przewożonej przez rosyjski tankowiec.

Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, przewożony przez rosyjski tankowiec transport irańskiej ropy. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA.

Grecja wystosowała do irańskiego ambasadora w Atenach protest wobec "siłowego przejęcia" greckich okrętów. Władze kraju - określając działania Iranu "piractwem" - wezwały do jak najszybszego uwolnienia okrętów i ich załóg. (PAP)

jbw/ adj/

Źródło:PAP
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (40)

dodaj komentarz
polonu
Rosja jest w Europie i powinna być z Europą nie wolno dopuścić do tego aby wypchać Rosję do Azji w objęcia Chin Rosja i Europa to dobrobyt UE Sojusz z Ameryką doprowadzi do rozpadu i upadku gospodarczego Europy tego chcą Amerykanie ich kraj stoi na skraju bankructwa , i chcą pociągnąć za sobą całą Europe , Rosja nie zagraża Europie Rosja jest w Europie i powinna być z Europą nie wolno dopuścić do tego aby wypchać Rosję do Azji w objęcia Chin Rosja i Europa to dobrobyt UE Sojusz z Ameryką doprowadzi do rozpadu i upadku gospodarczego Europy tego chcą Amerykanie ich kraj stoi na skraju bankructwa , i chcą pociągnąć za sobą całą Europe , Rosja nie zagraża Europie to są brednie ,bo jaki interes by miała w tym- żaden, ludzie opamiętajcie się .Niemcy i Francja doskonale o tym wiedzą Rosja i UE to małżeństwo z rozsądku i nie musi być miłości , dajemy wam tanie surowce w całej rozciągłości a wy nas żywicie dostarczacie towary i technologie macie potężny, nie wybredny rynek zbytu na wszystko co jeszcze chcecie ,nie niszczy się krowy co mleko daje , bo to jest bez sensu wbrew logice ,takiej krowie trzeba dać jeść jak chcesz aby mleko było, no to ropa gaz co tylko, krówka musi dostać .ten kto zaburza ten porządek działa na szkodę Europy wszystkich państw , i to właśnie robi Ameryka ,Ukraina jaka by nie była zboże będzie produkować , dostanie tani gaz i ropę ,mają elektrownie atomowe postawione przez Rosjan . co Ukraina chce dobrobytu Amerykańskiego ,to go będzie mieć .Chiny powinny pomóc Ameryce w ogłoszeniu upadłości kraju a mogą to zrobić bez problemu ,tylko te fałszywce czekają co dalej zrobi Europa z Rosją ,bo jak na razie małżeństwo się kłuci i bije ale może się pogodzić i co wtedy, skośnookie zostaną wystrychnięci na dudka i oni o tym wiedzą doskonale dlatego CZEKAJĄ . NIE WYGANIAĆ ROSJI DO CHIN , bo to będzie potęga nie do powstrzymania .Polska to jest kundelek na smyczy Amerykańskiej, głodny bo pan zamiast dać psu jeść to sam jest głodny i zje porcję psa ,a ten piesek szczeka ile się da i gryzie po kostkach z nadzieją że pan mu rzuci ochłap ,ale to są płonne nadzieje . jeszcze siłę do szczekania ma tylko jak długo .Pan nie daje pieskowi ,Unia też się wstrzymuje ,bo piesek nie pokorny rozrabia i słucha pana . a po jedzenie leci do UE.
kamikaze351
@ebm242
Troll amerykański? Ty tak na serio? Kiedy ostatni raz Rosja zagroziła Europie? W latach 1970? Czy wcześniej? Może 1942? A może w 1914?

Kiedy ostatni raz Ameryka zagroziła Europie? Trudno podać konkretną datę bo stale zagrażają stabilności europy i naszym politycznym i ekonomicznym kontaktom z Rosją. Ciągle mącą
@ebm242
Troll amerykański? Ty tak na serio? Kiedy ostatni raz Rosja zagroziła Europie? W latach 1970? Czy wcześniej? Może 1942? A może w 1914?

Kiedy ostatni raz Ameryka zagroziła Europie? Trudno podać konkretną datę bo stale zagrażają stabilności europy i naszym politycznym i ekonomicznym kontaktom z Rosją. Ciągle mącą i kręcą i spowodowali pomarańczowa rewolucję u ukranimalsów, potem Euromajdan czym sprowokowali anektowanie Krymu.

Jedynym bandytą który zagraża Europie to imperialistyczna ameryka.

Dodatkowo EU I Rosją są (były) powiązane mocnymi więzami handlowymi.

Rosja 140 mln ludności
UE ca 500 mln ludności

PKB Rosji 1,48 biliona dolców
PKB UE 16,28 biliona dolców

Powiedz więc przyjacielu (mojej kozy), gdzie i jak Rosja mogłaby zagrozić UE
od_redakcji
Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, przewożony przez rosyjski tankowiec transport irańskiej ropy. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA. "Piraci z Karaibów" Part 2 w wykonaniu USA
midas69
W UK juz paliwko powyżej 2 funów. W okolicach 3 Borys wyjedzie na taczce XD
inwestor.pl
Ropa po 150$ odliczanie czas zacząć.
ebm242
Mam pytanie do wszystkich tych co zamieszczają antyamerykańskie komentarze. Załóżmy, że Ameryka zostawia Europę. Jaki macie pomysł na bezpieczeństwo Polski bez NATO i z Federacją Rosyjską w sąsiedztwie, która podważa suwerenność sąsiednich krajów i prawa do decydowania o swoim losie ? Federacji Rosyjskiej, która postrzega Świat tylko Mam pytanie do wszystkich tych co zamieszczają antyamerykańskie komentarze. Załóżmy, że Ameryka zostawia Europę. Jaki macie pomysł na bezpieczeństwo Polski bez NATO i z Federacją Rosyjską w sąsiedztwie, która podważa suwerenność sąsiednich krajów i prawa do decydowania o swoim losie ? Federacji Rosyjskiej, która postrzega Świat tylko przez pryzmat istnienia i decydowania kilku mocarstw. Jestem ciekaw waszych pomysłów...
wojtekgres
Radzieckie wojska dobrowolnie opuscily Polske. Dlatego Gorbachev dostal nagrode Nobla. A my w nagrode wstapilismy do NATO do antyrosyjskiego sojuszu militarnego. Polska nie potrzebuje USA bo nie ma zagrozenia. To USA potrzebuje nowych czlonkow NATO, zeby sprzedawac im bron. USA potrzebuje nieustannego straszenia Rosja, zeby kreowac Radzieckie wojska dobrowolnie opuscily Polske. Dlatego Gorbachev dostal nagrode Nobla. A my w nagrode wstapilismy do NATO do antyrosyjskiego sojuszu militarnego. Polska nie potrzebuje USA bo nie ma zagrozenia. To USA potrzebuje nowych czlonkow NATO, zeby sprzedawac im bron. USA potrzebuje nieustannego straszenia Rosja, zeby kreowac popyt na bron. Zostawcie Rosje w spokoju to nie bedzie wojen. Niestety taka sytuacja nie jest na reke dla Amerykanow.
prezestak
Rozwiązanie jest proste postawić dwa razy wiecej rakiet atomowych w polsce niz trzeba do zniszczenia calej Rosji a w konstytucji zapisać ze można ich użyć tylko podczas napasci
midas69
Napaść na Ukrainę to skutek rozszerzania NATO - nic więcej. 60 lat temu Chruszczow (nota bene Ukrainiec) chciał ustawić bazy rakietowe 200km od wybrzeży US i hameryka nie mogła do tego dopuścić. Historia lubi sie powtarzać. Aha - jeśli myślisz, że zachód zaryzykuje wojnę nuklearną o Polskę to zdecydowanie musisz więcej poczytać o Napaść na Ukrainę to skutek rozszerzania NATO - nic więcej. 60 lat temu Chruszczow (nota bene Ukrainiec) chciał ustawić bazy rakietowe 200km od wybrzeży US i hameryka nie mogła do tego dopuścić. Historia lubi sie powtarzać. Aha - jeśli myślisz, że zachód zaryzykuje wojnę nuklearną o Polskę to zdecydowanie musisz więcej poczytać o historii XX wieku. Wyłącznie posiadanie przez Polskę WŁASNEJ broni jądrowej i środków przenoszenia na 3-4tys km jest gwarancją bezpieczeństwa.

Powiązane: Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki