Rząd wesprze finansowo Przewozy Regionalne

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego, w tak zwanej ustawie okołobudżetowej znalazł się zapis o wsparciu finansowym dla przewoźnika. Komunikat w tej sprawie przesłały Przewozy Regionalne.

(fot. pkp.pl / materiały dla mediów)

Potwierdzenie zapewnień resortu transportu można znaleźć w artykule 40 ustawy okołobudżetowej. Wynika z niego, że ministerstwo, mając na uwadze dobro pasażerów największego przewoźnika kolejowego w kraju, z którego usług korzysta średnio 230 tysięcy pasażerów każdego dnia, i trudną sytuacją finansową spółki, włączyło się w proces restrukturyzacji firmy.

Rządowa dotacja ma zostać przekazana Agencji Rozwoju Przemysłu, która stanie się większościowym udziałowcem przewoźnika. Pieniądze posłużą na spłatę długów oraz najważniejsze inwestycje. Rządowi urzędnicy nie wykluczają też zwolnień wśród załogi. W ten sposób firma ma uzyskać rentowność i poprawić jakość usług.

Dziś właścicielami Przewozów Regionalnych są samorządy wojewódzkie. Siedem z nich już zgodziło się na reformy. Negocjacje z pozostałymi trwają.

Spółka, to największy przewoźnik w kraju. Ma 30 procent udziału w przewozach pasażerskich w kraju. Mimo to firma jest zadłużona i nie ma pieniędzy na podstawowe inwestycje.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 ~endi

Nie korzystam z kolei od kilkunastu lat , czy rząd może wesprzeć również i mój samochód ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil