REKLAMA

Rekordowa liczba chętnych polecieć na Marsa

2016-02-20 05:36
publikacja
2016-02-20 05:36

W odpowiedzi na konkurs, którego celem jest wyłonienie kandydatów do lotu na Marsa, nadesłano 18 300 życiorysów. Oznacza to pobicie rekordu z 1978, gdy odnotowano 8000 zgłoszeń podała w piątek amerykańska agencja aeronautyki i przestrzeni kosmicznej NASA.

Matt Damon w filmie "Marsjanin" / FORUM

"Nie ma nic zaskakującego w tym, że wielu Amerykanów - mających za sobą tak różne wykształcenie i drogę życiową chciałoby wnieść swój wkład w przygotowanie misji kosmicznej na Marsa" powiedział szef agencji Charlie Bolden, w przeszłości również austronauta.

Zgłoszenia do agencji aeronautyki i przestrzeni kosmicznej można było przysyłać od 14 grudnia ub.r. do 18 lutego.

W połowie marca NASA dokona wyboru spośród wszystkich zgłoszeń i wskaże od 8 do 14 kandydatów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w specjalistycznych szkoleniach.

Nazwiska osób, które najprawdopodobniej wezmą udział w misji na Marsa zaplanowanej na 2021 rok, zostaną podane do wiadomości publicznej w połowie 2017 roku.

Eksperci zwracają uwagę na fakt, że misja na Marsa będzie pierwszą tego rodzaju od lat 1969-72, gdy odbyło się kilka lotów na Księżyc z udziałem ludzi. (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~VentureX
Nie jesteśmy w stanie skolonizować nawet naszego księżyca tj. utworzyć stałej bazy, która byłaby w pełni operatywna i miała stałe połączenie z Ziemią w rozumieniu możliwości podróżowania w obie strony. Natomiast wymyślamy sobie podróż na Marsa, który jest tak daleko, że jednorazowy "wypad" tam to Nie jesteśmy w stanie skolonizować nawet naszego księżyca tj. utworzyć stałej bazy, która byłaby w pełni operatywna i miała stałe połączenie z Ziemią w rozumieniu możliwości podróżowania w obie strony. Natomiast wymyślamy sobie podróż na Marsa, który jest tak daleko, że jednorazowy "wypad" tam to na 99% brak szans na powrót na Ziemię, co przy okropnie niesprzyjających warunkach jest tak rozsądne jak poszukiwanie chętnych do skakania ze stratosfery z prześcieradłem zamiast spadochronu.
~aka
czy Swiroslaw Kaczynski tez sie zapisal ?
~Dżejms
Śmieszne i dziecinne. Chyba nie zdają sobie sprawy w co się ładują. Nie jesteśmy przystosowani do nieważkości - to zabójcze dla organizmu.
~Polak
Ja bym wszystkich naszych Polityków wsadził w rakietę i wysłał na MARSA,ile budżet państwa by wtedy zaoszczędził.
~endi
Ciekawe czy oni wiedzą , że będą jeść własne g .... i inne wydaliny i wydzieliny ?
~Ktoś
"chciałoby wnieść swój wkład w przygotowanie misji kosmicznej na Marsa" - bo wszyscy ci którzy ją realizowali (od sprzątaczy po przez programistów, techników, inzynierów itd) tylko przez przypadek się nią zajmowali. Typowo amerykańskie podejście JEDEN lub PARU gości zorganizowało wyprawę na marsa, tak "chciałoby wnieść swój wkład w przygotowanie misji kosmicznej na Marsa" - bo wszyscy ci którzy ją realizowali (od sprzątaczy po przez programistów, techników, inzynierów itd) tylko przez przypadek się nią zajmowali. Typowo amerykańskie podejście JEDEN lub PARU gości zorganizowało wyprawę na marsa, tak jak jeden gość stworzył windowsa, jeden appla itd

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki