REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Putin i Obama porozmawiają w Chinach o Syrii

2016-08-31 14:28
publikacja
2016-08-31 14:28

Prezydenci Rosji i USA - Władimir Putin i Barack Obama omówią w Chinach przy okazji szczytu G20 sytuację w Syrii - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. O możliwość takiego spotkania podczas szczytu w Chinach pytali dziennikarze.

fot. / / FORUM

Pieskow uściślił, że "pełnowymiarowego spotkania (Putina i Obamy) według stanu na chwilę obecną nie zaplanowano, lecz z wielką dozą prawdopodobieństwa można założyć, że na marginesie szczytu będą mieć możność porozmawiania".

Wakacje na giełdzie

"Tak czy inaczej dojdzie do krótszej czy bardziej szczegółowej wymiany poglądów na temat spraw syryjskich" - powiedział Pieskow.

W poniedziałek zastępca doradcy Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes poinformował, że na razie nie wiadomo, czy podczas szczytu w Chinach dojdzie do formalnego dwustronnego spotkania Obamy z Putinem. Dodał jednak, że dwaj przywódcy "na marginesie szczytu" na pewno będą rozmawiać m.in. o konflikcie na Ukrainie czy sytuacji w Syrii.

Szczyt G20, nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską, odbędzie się 4-5 września w Hangzhou. (PAP)

mmp/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: G20

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki