REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ponad 80 proc. Polaków za pozostaniem w Unii. Sondaż Kantar

2021-09-12 12:04
publikacja
2021-09-12 12:04
Ponad 80 proc. Polaków za pozostaniem w Unii. Sondaż Kantar
Ponad 80 proc. Polaków za pozostaniem w Unii. Sondaż Kantar
fot. danielo / / Shutterstock

81 procent badanych jest zdania, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwną opinię wyraziło 7 procent ankietowanych.

Na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 pracownia Kantar przeprowadziła sondaż, w którym zadano pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej?". Odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak" udzieliło 81 procent ankietowanych, a "zdecydowanie nie" i "raczej nie" - 7 procent respondentów. 12 procent badanych uczestników nie ma zdania.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (33)

dodaj komentarz
jas2
Polska wkrótce utworzy Unię Wschodnioeuropejską. Wypełni się przepowiednia:
"Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią."
jas2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_z_T%C4%99goborzy
po_co
Mając dostęp do Internetu, komunikatorów, niezależnych nagrań z poza ogólnych mediów, do książek (tak wiem nikt ich dzisiaj nie czyta) nie ma żadnych podstaw aby być wciąż zwolennikiem Unii Europejskiej.

Polska obecnie nie odnosi żadnych korzyści których nie mogła by odnieść w sytuacji gdyby z UE łączyły
Mając dostęp do Internetu, komunikatorów, niezależnych nagrań z poza ogólnych mediów, do książek (tak wiem nikt ich dzisiaj nie czyta) nie ma żadnych podstaw aby być wciąż zwolennikiem Unii Europejskiej.

Polska obecnie nie odnosi żadnych korzyści których nie mogła by odnieść w sytuacji gdyby z UE łączyły nas wyłącznie stosunki gospodarcze. Natomiast nasz przemysł jeszcze wiele lat przed tym jak Polska dołączyła do wspólnoty był już przystosowywany i tłumiony przez jej politykę.

Obecnie bardzo często podaje się, że Polska wychodzi korzystnie na bilansie wpłat i dopłat ale to nie są jedyne koszty które ponosimy. Zresztą nie ponosimy wyłącznie kosztów materialnych. Aktualnie dzięki decyzji Niemiec, decyzji która bezpośrednio godzi w interesy Polski, zagrożone jest nasze bezpieczeństwo energetyczne poprzez gazociąg który dziwnym trafem omija terytorium naszego kraju jednocześnie uniemożliwiając powstanie podobnych inwestycji które służyłyby Polsce jako źródła dywersyfikacji dostaw.

Nie obchodzi mnie jak na Nordstream skorzysta Niemiec ale bardzo interesuje mnie żeby moje dzieci miały ciepło, a mieć nie będą bo UE nie tylko milczy w tej sprawie ale i pozbywa Polskę jej naturalnego surowca czyli węgla. Ktoś poda kontrargument - no ale możemy kupić tańszy zza granicy - owszem, na razie.
Po pierwsze takie operacje z roku na rok są coraz mniej opłacalne przez narzucane limity emisji CO2, a po drugie dzisiaj zimy są łagodne i węglem można rzucać się jak śnieżkami, nie uzyskamy gwarancji, że za 20,30 lat będzie tak samo i wtedy będziemy musieli kupować węgiel w kryzysie o ile jeszcze będzie gdzie i co nim opalać.

Unia Europejska będąca rzekomym porozumieniem gospodarczym zagląda nam dzisiaj w nasze prawo. O ile umowa opiewała na wspólną politykę zagraniczną to absolutnie nie było mowy o tym aby ktoś kogo wybór leży w rękach obcych polityków mógł zarządzać naszym krajem.

Wiem, że dzisiaj młodzież na lekcjach historii pobiera nauki papieskie ale gdyby się komuś jednak zachciało porozmawiać z ojcem albo dziadkiem to może dowiedziałby się czym jest życie w państwie rządzonym przez obce państwo (a tym przypadku państwa).

Skutki przynależności do UE każdy może sprawdzić, galopująca inflacja, galopujące ceny gruntów, nieruchomości, żywności, a płace pomimo 20 lat wciąż daleko w tyle.
Owszem ktoś może dzisiaj powiedzieć, że do inflacji swoje dokłada obecna władza - TAK oczywiście!
Natomiast ceny żywności, paliwa, materiałów budowlanych, mieszkań, samochodów itd. rosną dłużej niż rządziło PiS z PO i SLD razem. Na moich oczach ceny samochodu który kupiłem 3 lata temu wzrosły o 20% i to jednym podpisem który zapadł w UE. Mimo, że samochód był fabrycznie sprzedawany z instalacją LPG to przez normy emisji CO2 został wykluczony z rynku silnik benzynowy który stanowił postawę.

Mam to w nosie, kupiłem i jeżdżę - ale wiele osób już nie kupi, kupi diesla bo cała linia benzyniaków została wykluczona. Diesla który jest daleko bardziej trujący ale... no właśnie ale producentem jest pewna Francuska firma która miała w tym interes.

Jak dla mnie po 20 latach możemy z powodzeniem wyjść z UE.
Gdy dwie dekady temu tam wstępowaliśmy to pewne zmiany pozwoliły zapanować nad panoszącymi się w Polsce resztkami komunizmu. Ci ludzie albo są już w podeszłym wieku albo na nasze szczęście już ich z nami nie ma ale dzisiaj do tego samego komunizmu z którym tak silnie walczyliśmy uśmiech się Unia Europejska - a ja chcę dla moich dzieci świętego spokoju, a nie partyjnych ubrań z czerwoną, tęczową, pioruniastą czy inną flagą w klapie.
hfjdj
80% ludzi ale ilu z nich to ludzie mądrzy? Jeżeli to 80% to naiwne głupki to nic dziwnego.
dmarch1
80 proc Polakow chce zostac w UE ? Ale PiS nie chce. To znaczy chce. Tak co drugi dzien chce, a co drugi nie chce.
itso_cien_na_sciane
Nie będzie nam nikt w obcych językach mówił!
itso_cien_na_sciane
a jeszcze można zaobserwować rzecz niezwykła wkładanie własnych słów w czyjeś usta :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pstrzezek
Z drugiej strony te same osoby które chcą Polski w UE popiera partię która łamie unijne zasady. Logika polaczka w pełni

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki