Polska podpisała umowę z Tajwanem ws. podatków

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia rozmów, w Tajpej podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Tajwanem. Umowa pobudzić ma wymianę handlową i inwestycję pomiędzy obydwiema stronami.

Tajpej, Tajwan
Tajpej, Tajwan (YAY Foto)

Dzięki umowie obywatele Tajwanu i Polski prowadzący interesy w obydwu krajach będą mogli płacić podatki tylko w jednym z nich. Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński liczy, że umowa pobudzi wymianę gospodarczą Polski i Tajwanu. Jak się popatrzy na gospodarkę Tajwanu - jest ona podobna do polskiej. Mieszkają tu 23 miliony osób, w Polsce 38 mln. Jesteśmy partnerami do współpracy. Tajwan leży w sercu Azji. To dobre miejsce wejścia na rynki azjatyckie poprzez Tajwan - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Tajwan zaliczany jest do tzw. azjatyckich tygrysów. Tajwańska gospodarka opiera się na branżach wysokich technologii i innowacji. Oczekuje się, że podpisanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zachęci tajwańskie koncerny do inwestycji w Polsce. Tak stało się m.in. na Węgrzech, gdzie po podpisaniu podobnej umowy nastąpił znaczący wzrost tajwańskich inwestycji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Tajpej /magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Pit

w końcu, sam przez lata nad tym pracowałem :-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.