REKLAMA

Polska na 30. miejscu w raporcie Transparency International

2016-01-27 10:11
publikacja
2016-01-27 10:11
Polska na 30. miejscu w raporcie Transparency International
Polska na 30. miejscu w raporcie Transparency International
fot. Roman Koszowski / Foto Gosc / / FORUM

Korea Północna i Somalia zajęły ex aequo ostatnie - czyli najgorsze - 167. miejsce w rankingu korupcji. Raport organizacji Transparency International przedstawiono w Berlinie. Polska uplasowała się na trzydziestej pozycji.

fot. Fot.Roman Koszowski / Foto Gosc / / FORUM

Z raportu wynika, że w ubiegłym roku najmniej skorumpowanym krajem świata była Dania. Na drugim miejscu była Finlandia, na trzecim - Szwecja. 30. miejsce Polski to awans, bo w poprzednim raporcie nasz kraj był na 35. miejscu. Listę zamykają Sudan, Afganistan, Korea Północna i Somalia.

Autorzy raportu podkreślają, że choć korupcja jest wciąż globalnie rozpowszechniona, to w minionym roku więcej było krajów, w których zjawisko to bardziej słabło, niż przybierało na sile.

Transparency International każdego roku prezentuje swój raport na temat korupcji na świecie. Jest on opracowywany na podstawie danych między innymi Banku Światowego i Światowego Forum Ekonomicznego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Szymański/Berlin/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~dex
I dlatego Ziobro musi być bezwzględny... musi być jak wściekły byk... musi być jaki Tommy Lee Jones w Ściganym. Powodzenia Zbychu.
~nieufamsondaza
Korea Polnocna ????? a kto i jak tam sie dostal zeby przeprpwadzic te badania.
~bumbum
Rodzina Wallenbergów dzięki przywilejom kontroluje większość gospodarki Szwecji. Pomijajac ten "drobny" szczegół, to korupcji tam nie ma. Oczywiście do czasu, aż zapanują zwyczaje z Bliskiego Wschodu.
~Ja
Teraz bedzie spadac ...WCZESNIEJ DANE BYŁY UKRYWANE ...stadionowa,paliwowa ,Amber Gold,uwlaszczenia itp itd
~krasnal
Korupcja to normalne zjawisko, jak branie kredytów przez firmy...!!!Uczciwość to zgniły owoc religii , w którą jeszcze niektórzy naiwnie wierzą...!!!
~piwi
Skoro 1% ludzi na swiecie posiada juz 50% całego swiatowego majątku i udział ten nieustannie rosnie, to korumpowanie przestaje odgrywać role. No bo jaki to sens przepłacać samego siebie?
~miro
polska "awansowała, przecież łapowniczke sawicką uniewinniono

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki