REKLAMA

PKO BP, Alior Bank i BNP Paribas inwestują w spółkę Autenti

2020-01-16 11:18, akt.2020-01-16 13:04
publikacja
2020-01-16 11:18
aktualizacja
2020-01-16 13:04
fot. ilkercelik / Shutterstock

PKO BP, Alior Bank i BNP Paribas wraz z dwoma funduszami venture capital zainwestowały łącznie 17 mln zł w spółkę Autenti, oferującą platformę do elektronicznego podpisywania umów i cyfrowego obiegu dokumentów - poinformowały spółki na konferencji.

W Autenti zainwestowały dwa fundusze venture capital: Innovation Nest i Black Pearls VC, dla których jest to druga runda inwestycji w tę spółkę, po tym, jak wcześniej zainwestowały 6,3 mln zł.

"Inwestorzy Autenti są otwarci na współpracę ze środowiskiem bankowym, która mogłaby wesprzeć stworzenie polskiego standardu zdalnego podpisywania i cyfrowego obiegu dokumentów, a tym samym rozwój proekologicznych rozwiązań w tym zakresie" - napisano w komunikacie prasowym.

Banki podały, że inwestycja w Autenti przyśpieszy ich digitalizację poprzez wdrożenie e-podpisu przeznaczonego dla klientów i kontrahentów, do których kierują swoją ofertę.

Pozyskane przez Autenti finansowanie pozwolić ma na dalszy rozwój produktu i ekspansję zagraniczną tej spółki.

"Wszystkie trzy banki mają swoje operacje międzynarodowe. Możemy myśleć o rozwoju firmy nie tylko w aspekcie lokalnym, ale także w aspekcie międzynarodowym" - powiedział na konferencji Grzegorz Wójcik, prezes Autenti.

"Wierzę, że będzie to rozwiązanie paneuropejskie, z milionami użytkowników" - powiedział Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku.

Autenti to polska firma, która powstała w 2014 roku. Obecnie zatrudnia około 40 osób. Od swojego rynkowego debiutu spółka pozyskała ponad 250 klientów biznesowych, a także wysłała dokumenty do e-podpisu do blisko 95 tys. Polaków.

Spółka oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki