Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Tłumacze języka migowego pomogą w rozliczeniach PIT-u za 2019 r.

Osobom głuchym i niedosłyszącym łatwiej będzie rozliczyć się z fiskusem. W 16 województwach w wybranych urzędach skarbowych pomocy przy rozliczaniu PIT-u udzielać będą profesjonalni tłumacze języka migowego.

Wsparcie dla osób głuchy i niedosłyszących w rozliczaniu PIT za 2019 rok
Wsparcie dla osób głuchy i niedosłyszących w rozliczaniu PIT za 2019 rok (fot. Dominik Pisarek / FORUM)

9 marca od godziny 10:00 do 18:00 w wybranych urzędach skarbowych w 16 województwach wsparciem przy rozliczaniu podatku PIT służyć będą tłumacze języka migowego z Polskiego Związku Głuchych. Osoby głuche i niedosłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza w:

 • Białymstoku,
 • Bydgoszczy,
 • Gdańsku,
 • Katowicach,
 • Krakowie,
 • Lublinie,
 • Opolu,
 • Poznaniu,
 • Szczecinie,
 • Wrocławiu,
 • Zielonej Górze.

W Kielcach, Olsztynie, Rzeszowie i Warszawie skorzystać będzie można z pomocy tłumacza migowego za pośrednictwem internetu, z kolei w łódzkiej skarbówce będzie wideotłumacz.

- Osoby głuche lub niedosłyszące uzyskają w urzędzie zarówno pomoc w złożeniu rocznego PIT-u w usłudze Twój e-PIT, jak również w innych sprawach dotyczących rozliczenia PIT-u. Pomocy udzielą profesjonalni tłumacze języka migowego, a w niektórych urzędach tłumacze online lub wideotłumacze - poinformowano na stronie Ministerstwa Finansów.

Akcja zorganizowana została dzięki współpracy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Polskiego Związku Głuchych. Kolejny dzień akcji planowany jest na 2 kwietnia br. Na stronie Ministerstwa Finansów dostępna jest pełna lista z adresami urzędów skarbowych biorących udział w akcji.

Dominika Florek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.