REKLAMA
Tour de spółki

Orion Inwestment planuje split akcji

2017-11-16 13:46
publikacja
2017-11-16 13:46
fot. Michał Szachno / FORUM

Orion Inwestment planuje split akcji poprzez obniżenie wartości nominalnej jednej akcji do 1 zł z 10 zł przy jednoczesnym proporcjonalnym zwiększeniu ich liczby do 10.823.120 sztuk - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 14 grudnia. Celem jest poprawa płynności akcji notowanych na GPW.

"Podział akcji następuje poprzez wymianę wszystkich dotychczasowych akcji w stosunku 1:10, to jest dotychczasowi akcjonariusze spółki posiadający akcje spółki otrzymują za każdą jedną dotychczasową akcję spółki o wartości nominalnej 10,00 zł dziesięć sztuk akcji o wartości nominalnej 1,00 zł każda" - podano w projekcie uchwały.

Kapitał zakładowy spółki nie zmieni się.

Akcjonariusze zdecydują ponadto o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę do 2 mln zł. Upoważnienie miałoby obowiązywać do końca listopada 2020 roku.

Orion Investment działa w branży budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2015 roku. (PAP Biznes)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki