Orange Polska uruchamia testową sieć 5G w Warszawie

2019-09-10 13:06
publikacja
2019-09-10 13:06

Orange Polska uruchomił wspólnie z Ericsson Polska testową sieć w technologii 5G w Warszawie - poinformował Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska na wtorkowej konferencji.

/ fot. Rafael Marchante / Reuters

„Dziś razem z Ericssonem uruchamiamy próbną sieć w Warszawie. To nasz największy dotąd test 5G” - powiedział prezes.

Testowa sieć będzie działać w dzielnicach Ochota i Powiśle, w oparciu o 9 stacji bazowych przy wykorzystaniu częstotliwości 3,4-3,8 GHz. Prędkość transmisji danych w sieci ma wynosić do 900 Mb/s.

To trzeci test prowadzony przez Orange Polska - pierwszy miał miejsce w Gliwicach z Huawei, a drugi - z Ericssonem - w Zakopanem.

Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji), to nowy, intensywnie rozwijany standard telekomunikacyjny. Ma umożliwić pięćdziesięcio - a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnych sieci 4G. Taka technologia ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy (Internet of Things - IoT), usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast.

W sierpniu Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że przeprowadzi aukcję na częstotliwości pod 5G. Według założeń Urzędu w połowie przyszłego roku operatorzy będą mogli rozpocząć komercyjne wdrożenie tej technologii.

Zgodnie z harmonogramem, zakończenie procesu dystrybucji częstotliwości 3,4-3,8 GHz nastąpi na przełomie czerwca i lipca 2020 r. roku. (PAP Biznes)

kuc/ doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa sieci 5G

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki