REKLAMA

Dofinansowanie zakupu nawozów? Minister: Nie są prowadzone żadne prace

2023-01-27 10:10
publikacja
2023-01-27 10:10

Nie są prowadzone prace nad programem pomocy dofinansowania zakupu nawozów, możliwy początek tendencji spadkowej cen - napisał minister rolnictwa Henryk Kowalczyk w odpowiedzi na interpelację poselską.

Dofinansowanie zakupu nawozów? Minister: Nie są prowadzone żadne prace
Dofinansowanie zakupu nawozów? Minister: Nie są prowadzone żadne prace
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

"Aktualnie nie są prowadzone prace nad uruchomieniem kolejnej edycji programu pomocy w sprawie dofinansowania zakupu nawozów" - napisał Kowalczyk.

"Należy zaznaczyć, iż pomimo, że ceny nawozów mineralnych znajdują się nadal na bardzo wysokich poziomach, to odnotowane w październiku i listopadzie obniżki cen mogą być początkiem odwrócenia trendu wzrostowego i przekształcenia go w tendencję spadkową, tym bardziej że ceny gazu na europejskim rynku są w wyraźnym trendzie spadkowym. Ponadto, sytuacja w zakresie wolumenu importu nawozów mineralnych powoli się poprawia, na co wskazuje wzrost importu, nie tylko nawozów azotowych, ale również wieloskładnikowych" - dodał.

Kowalczyk podaje, że z analizy danych Ministerstwa Finansów dotyczących importu nawozów mineralnych w poszczególnych miesiącach wynika, że wrzesień 2022 r. był trzecim miesiącem z rzędu, w którym import nawozów był ilościowo większy niż rok wcześniej. W październiku 2022 r. zaimportowano ponad 370 tys. ton nawozów mineralnych, o 49,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

(PAP Biznes)

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
simonsoft8
koejny program opiewa na podobną kwotę, zaś 10mld zł trzeba wydać bez pożyczania
faramir_z_gondoru
Ministrze Kowalczyk, gdy koszty produkcji nawozów wzrosną to ich cena finalna spadnie? Naprawdę? Cena gazu na rynkach światowych spada, ALE NIE W POLSCE! Tutaj Orlen rżnie nas na marżach aż miło! Orlen pod waszym zarządem do państwo w państwie, bez możliwości kontroli przez jakiekolwiek instytucje. Tak działa mafia. Tego tłuka już Ministrze Kowalczyk, gdy koszty produkcji nawozów wzrosną to ich cena finalna spadnie? Naprawdę? Cena gazu na rynkach światowych spada, ALE NIE W POLSCE! Tutaj Orlen rżnie nas na marżach aż miło! Orlen pod waszym zarządem do państwo w państwie, bez możliwości kontroli przez jakiekolwiek instytucje. Tak działa mafia. Tego tłuka już się nie da słuchać, Ardanowski wróć.

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki