REKLAMA

Najlepsze konta osobiste dla młodych – wrzesień 2019

2019-09-11 09:30
publikacja
2019-09-11 09:30

Stosowanie korzystniejszych cenników wobec młodych klientów to standard w większości banków. Aby przekonać do siebie klienta z tej grupy wiekowej, nie wystarczą niskie opłaty za konto i korzystanie z karty. Sprawdziliśmy, które banki najlepiej wychodzą naprzeciw potrzebom dwudziestokilkulatków.

Młodzi klienci mają wyższe wymagania wobec banków niż osoby, które przekroczyły już wiek studencki. Nic dziwnego – ponad połowa analizowanych banków uniwersalnych posiada dedykowaną właśnie tej grupie klientów ofertę ze zwykle dużo lepszymi warunkami cenowymi. Duża konkurencja powoduje, że o decyzji, które konto wybrać, mogą przeważyć inne czynniki. W tej edycji rankingu do standardowo badanych opłat podstawowych dodajemy jeszcze jeden warunek – możliwość szybkiego rozliczania się z rodziną lub znajomymi bez względu na to, w którym banku mają konto.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – wrzesień 2019 / YAY Foto

Konta dla młodych – jak ocenialiśmy banki?

Grono najlepszych kont dla młodych wybraliśmy na podstawie sumy punktów przyznanych za wysokość poszczególnych opłat. Do badanych obszarów należą:   

  • prowadzenie konta – rachunkom, które są bezwzględnie darmowe, przypisujemy cały punkt. Jeśli istnieje możliwość zejścia z opłatą do 0 zł, to na konto banku dopisujemy pół punktu,
  • obsługa karty debetowej – punkty przyznawane są w analogiczny sposób, jak w przypadku opłaty za prowadzenie konta,
  • wypłaty z bankomatów krajowych – jeden punkt za możliwość podjęcia gotówki z dowolnego bankomatu krajowego bez opłat. Bank otrzymuje pół punktu, jeśli taka opcja pojawia się po spełnieniu dodatkowego warunku,
  • przelewy ekspresowe – jeden punkt za darmowe transakcje bez limitu ilościowego,
  • przelewy na numer telefonu Blik – jeden punkt, jeśli aplikacja banku pozwala na wysłanie środków na wskazany numer telefonu bez dodatkowych kosztów.

Naturalnie im wyższa suma punktów, tym bliżej czołówki znajdzie się dana propozycja. Jeśli bank nie ma w ofercie konta zarezerwowanego dla osób młodych (czyli pełnoletnich, którzy mają nie więcej niż dwadzieścia kilka lat), to do zestawienia włączyliśmy sztandarowy produkt z jego oferty.  

Najlepsze konta dla młodych

Najlepsze konta dla młodych – wrzesień 2019

Lp.

Bank
Konto

Punkty

Punkty za opłaty

Obsługa konta

Obsługa karty

Bankomaty krajowe

Przelewy ekspresowe

Przelewy na telefon BLIK

1.

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

4,5

1

0,5

1

1

1

2.

mBank

eKonto możliwości

4

1

1

1

0

1

3.

PKO Bank Polski

PKO Konto dla Młodych

3,5

1

0,5

1

0

1

4.

Alior Bank
Konto Jakże Osobiste 

3

1

0,5

0,5*

0

1

Bank Millennium
Konto 360° Student

3

1

0,5

0,5

0

1

Bank Pekao
Konto Przekorzystne

3

1

1

1

0

0

BNP Paribas Bank Polska
Konto Otwarte na Ciebie

3

1

1

1

0

0

Citi Handlowy
Citi Priority 

3

1**

1

1

0

0

Credit Agricole

Konto dla Ciebie MOVE!

3

0,5

1

0,5

0

1

EnveloBank

EnveloKonto

3

1

1

1

0

0

Getin Noble Bank

Konto Proste Zasady

3

1

1

1

0

0

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Mobi

3

1

1

0

0

1

Nest Bank

Nest Konto

3

1

1

1

0

0

5.

BOŚ Bank

EKOkonto bez Kosztów

2,5

1

0,5

1

0

0

Inteligo

Konto Inteligo

2,5

1

0,5

0

0

1

PlusBank

Konto Plus

2,5

1

0,5

1

0

0

6.

Idea Bank

Konto Idealne

2

1

1

0

0

0

7.

eurobank

Konto w pełni

1,5

1

0,5

0

0

0

Bank Pocztowy

Bliskie Konto Pocztowe

1,5

0,5

1

0

0

0

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium

1,5

1

0,5

0

0

0

8.

Toyota Bank

Konto Click

1

1

0

0

0

0

9.

Bank BPS

iKonto

0,5

0,5

0

0

0

0

*Darmowe wypłaty z bankomatów krajowych w ramach jednej z dwóch darmowych korzyści do wyboru.

**Dostępne po przystąpieniu do promocji dla nowych klientów.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel opłat i prowizji, regulaminów promocji i stron internetowych banków, stan na 04.09.2019 r.

Najbardziej uniwersalnym spośród analizowanych rachunków jest Konto Jakie Chcę od Santander Banku Polska, któremu zabrakło pół punktu do maksymalnej noty. Konto Jakie Chcę to flagowy rachunek w ofercie, jednak bank stosuje jednocześnie dwa różne cenniki. Wysokość obowiązujących opłat jest uzależniona od wieku właściciela konta. Klientów, którzy nie ukończyli 26. roku życia, obowiązuje preferencyjna taryfa. Oferta dla młodych obejmuje konto bez opłaty za prowadzenie, które uprawnia do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych za darmo. Bezpłatne w koncie są również przelewy ekspresowe oraz przelewy na numer telefonu Blik. Bank pobiera opłatę miesięczną za kartę debetową, jednak dla aktywnych klientów uzyskanie zwolnienia nie będzie problemem. Warunkiem jest zrealizowanie pięciu transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu.

Na drugim miejscu uplasowała się propozycja mBanku przygotowana specjalnie dla klientów, którzy nie ukończyli jeszcze 24 lat – eKonto możliwości. Posiadacze tego konta nie muszą się martwić o opłaty miesięczne za prowadzenie oraz kartę debetową. Do ich dyspozycji pozostają również wszystkie bankomaty w Polsce oraz przelewy Blik na telefon – bez opłat. Wysłanie przelewu ekspresowego będzie już niestety kosztowało. Bank nalicza 5 zł od każdej takiej transakcji bez względu na to, czy klient zleci przelew przez internet czy w placówce.

W najlepszej trójce znalazło się także PKO Konto dla Młodych od PKO Banku Polskiego z wynikiem 3,5 punktu. Bank otrzymał „maksa” przy pozycjach dotyczących opłat za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów krajowych oraz możliwość wysłania przelewu na numer telefonu Blik za darmo. W przypadku opłaty za obsługę karty PKO Bank Polski stosuje podobne rozwiązanie, co lider tabeli. W zamian za dokonanie czterech transakcji kartą lub Blikiem w danym miesiącu bank zrezygnuje z tego obciążenia. Przelew natychmiastowy zrealizowany za pośrednictwem bankowości internetowej jest natomiast objęty stawką w wysokości 4,99 zł. PKO Konto dla Młodych jest oferowane klientom, którzy mają nie więcej niż 26 lat.

Większość rachunków w zestawieniu to konta bezwzględnie darmowe. Zaledwie trzy z dwudziestu dwóch propozycji są objęte opłatą warunkową. Trudniej natomiast o konto, do którego dołączana jest bezpłatna karta debetowa. Brak miesięcznego obciążenia za plastik to element oferty średnio co drugiego z badanych kont. Jedenaście to także liczba banków, w których młody klient może korzystać ze wszystkich bankomatów krajowych bez opłat. Poszukujący bezpłatnych przelewów ekspresowych taką ofertę znajdą w jednej instytucji. Liczniejsze jest natomiast grono udostępniające przelewy na numer telefonu Blik bez dodatkowych kosztów.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
opiekunnestbank
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2800 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2800 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów:
- w trakcie rozmowy video (wystarczy dokument tożsamości oraz komputer z kamerą i mikrofonem - czas aktywacji nawet do 5 minut),
- składając wniosek przez stronę internetową (wystarczy wykonać przelew ze swojego konta w innym banku, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut),
- poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę),
- w oddziale (uprzednio składając wniosek online lub od razu udając się do oddziału).

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki