REKLAMA

Mołdawia wprowadza sankcje przeciwko Rosjanom

2023-03-18 21:58
publikacja
2023-03-18 21:58

Władze Mołdawii wprowadzą szereg sankcji przeciwko Rosjanom zaangażowanym w rosyjską inwazję na Ukrainę, ogłosił w sobotę w rozmowie z Radiem Wolna Europa – Mołdawia (RELM), wicepremier tego kraju Nicu Popescu.

Mołdawia wprowadza sankcje przeciwko Rosjanom
Mołdawia wprowadza sankcje przeciwko Rosjanom
fot. Serghei Starus / / Shutterstock

Pełniący funkcję ministra spraw zagranicznych polityk dodał, że decyzja ta jest niejako “dostosowywaniem się Mołdawii do sankcji nałożonych przez UE na Federację Rosyjską”.

Wyjaśnił, że będą one dotyczyć Rosjan objętych sankcjami unijnymi, które na terytorium Mołdawii będą wprowadzane “stopniowo w najbliższych tygodniach”.

“Sankcje te to przede wszystkim zakaz podróżowania, zamrożenie kont bankowych lub aktywów tych osób”, dodał minister spraw zagranicznych Mołdawii.

Wicepremier Popescu wyjaśnił, że wprowadzenie sankcji ma związek także z działaniami wywrotowymi podejmowanymi przez prorosyjską partię Sor, która od kilku miesięcy swoimi protestami próbuje zdestabilizować Kiszyniów, stolicę kraju.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Dodał, że rząd przygotuje listę około 25 osób z zagranicy, które w związku z zaangażowaniem w wojnę na Ukrainę nie będą mieć prawa wjazdu na terytorium Mołdawii. “W gronie tym są nie tylko Rosjanie”, wyjaśnił Popescu, odmawiając podania nazwisk. (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (5)

dodaj komentarz
and00
ktoś mi wytłumaczy jak ruskie robią tam zadymę?
To całe naddniestrze.ma granice tylko z z Ukrainą i Mołdawia, to jak ruska armia tam się zaopatruje ?
azrael
Wg 1 z artykułów jakie znalazłem, wymiana żołnierzy od rozpoczęcia wojny rosyjsko-ukraińskiej odbywa się pod pozorami wyjazdów turystycznych obywateli z paszportami (najczęściej podrobionymi) krajów innych niż Rosja. Sprzętu wojskowego nie mogą wymienić ani dostarczać nowego, bo Ukraina zamknęła połączenia kolejowe z Naddniestrzem.Wg 1 z artykułów jakie znalazłem, wymiana żołnierzy od rozpoczęcia wojny rosyjsko-ukraińskiej odbywa się pod pozorami wyjazdów turystycznych obywateli z paszportami (najczęściej podrobionymi) krajów innych niż Rosja. Sprzętu wojskowego nie mogą wymienić ani dostarczać nowego, bo Ukraina zamknęła połączenia kolejowe z Naddniestrzem.
Oficjalni żołnierze (rzekome siły pokojowe) wcześniej przylatywali do Kiszyniowa i stamtąd dojeżdżali do Tyraspola.
Naddniestrze ma na swoim terytorium dużą elektrownię, która zaopatruje w prąd większość Mołdawii. Cała Mołdawia jest silnie uzależniona od rosyjskiej ropy i gazu.
Mołdawia od lat apeluje do Rosji o wycofanie pozostałych swoich wojsk, a Rosja celowo to ignoruje albo składa puste obietnice.
Mołdawia nie może zaatakować Naddniestrza, bo wtedy dałaby Rosji pretekst do pełnej inwazji (na co Ruscy ochoczo czekają).
Raffmo odpowiada azrael
A jak sobie wyobrażasz inwazję ruskich na Mołdawię ?

Myślisz, że Ukraińcy pozwolą na coś takiego :D ?
darius19
powolne grillowanie Rosji. Lubili jezdzic do Moldawii i pic ich wina
dididif
jasna spawa.
to chyba oczywiste.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki