REKLAMA

Microsoft - po przejęciu Nokii - planuje zwolnienia

Justyna Niedbał2014-07-15 14:27
publikacja
2014-07-15 14:27
Microsoft - po przejęciu Nokii - planuje zwolnienia
Microsoft - po przejęciu Nokii - planuje zwolnienia
fot. iStockphoto / Thinkstock / / Thinkstock

W Microsoft Corp. szykuje się największa od pięciu lat fala zwolnień. Słynny producent oprogramowania zamierza zwolnić nadmiar pracowników, głównie z działów przejętych wraz z wykupieniem części Nokii, co nastąpiło pod koniec kwietnia tego roku. Microsoft wydał na to ponad 7 miliardów dolarów.

Chociaż nie jest to jeszcze oficjalna informacja, to w środowisku pracowników przejętych działów od pewnego czasu krążą pogłoski dotyczące fali zwolnień, która szykuje się w Microsoft. Redukcja etatów ma objąć głównie osoby, które do niedawna pracowały w Nokii, ale również wieloletnich pracowników Microsoftu, inżynierów i osoby z działów zajmujących się marketingiem – podaje Bloomberg. Przewiduje się też odchudzenie zespołu zajmującego się marką Xbox. Planowana restrukturyzacja ma być największa od 2009 r., kiedy to firma zwolniła 5,8 tys. osób.

Piątego maja do zespołu Microsoft dołączyło 30 tys. pracowników z działów Nokii zajmujących się telefonami i tabletami. W sumie firma zatrudnia więc ponad 127 tys. osób. Z najnowszych doniesień pracowników cytowanych przez zagraniczne media wynika, że gigant z Redmont planuje zwolnić 10 proc. z nich. Wiele osób przewidywało, że firma ma takie plany już we wrześniu ubiegłego roku, gdy ogłoszono chęć zakupu komórkowego biznesu Nokii. 10 lipca tego roku dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, zaprezentował swoją pierwszą misję firmy, nawołując w niej do większego nacisku na działalność skupioną wokół urządzeń mobilnych, cloud computingu i oprogramowania biurowego. Planowane zwolnienia wydają się typowym następstwem połączenia dwóch firm i mogą wynikać głównie z dublowania się etatów.

Justyna Niedbał


Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki