Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem i naczelnym Trójki

2020-05-25 14:57
publikacja
2020-05-25 14:57

Pracujący od 1990 r. w Programie Trzecim Polskiego Radia dziennikarz i prowadzący audycje Kuba Strzyczkowski został w poniedziałek powołany na stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego Programu Trzeciego Polskiego Radia. Na stanowisku tym zastąpił Tomasza Kowalczewskiego.

/ fot. Krzysztof Kuczyk / FORUM
"W dniu 25 maja br. Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia, zwrócił się do Zarządu Polskiego Radia S.A. z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z pełnionej funkcji. Zarząd przychylił się do tego wniosku" - poinformowała w poniedziałek PAP Monika Kuś z Biura Zarządu Polskiego Radia.

Jak wyjaśniła, "na stanowisko to z dniem 25 maja powołany został red. Jakub Strzyczkowski".

15 maja, podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" nawiązująca do wizyty 10 kwietnia br. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa. Kierownictwo programu zablokowało stronę, na której publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor Programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski oświadczył, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, zapewniając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała 18 maja zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. W niedzielę dyrektor radiowej Trójki podawał, że z ustaleń informatyków wynika, iż to prowadzący 15 maja audycję "zdecydował o przestawieniu piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste.

Z Trójki odszedł prowadzący listę od 1982 r. Marek Niedźwiecki. Jak oświadczył, zrobił to w związku z sytuacją, która zaistniała wokół notowania LP3 z 15 maja oraz posądzeniem go o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadził od ponad 35 lat. W czwartek dziennikarz poinformował, że złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP, domaga się oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

Z Trójką pożegnali się także m.in. Piotr Kaczkowski Piotr Metz, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. Zakończenie współpracy ze stacją zapowiedzieli również artyści, m.in. Tomasz Organek, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow.

21 maja na posiedzeniu senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, której tematem była sytuacja w redakcji Programu Trzeciego Polskiego Radia podjęto decyzję o wystosowaniu do Szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego listu o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej oraz dyrektora Programu III PR Tomasza Kowalczewskiego.

Kuba Strzyczkowski przez wiele lat prowadził w Programie Trzecim Polskiego Radia popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki", teraz w tej audycji spotyka się ze słuchaczami w piątki. Codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 12.05 prowadzi program "Za, a nawet przeciw", w którym sonduje opinie Polaków w ważnych sprawach społecznych, ekonomicznych i politycznych.

"Mistrz Trójkowych licytacji na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji +Idą Święta+" - napisano o Strzyczkowskim na stronie Polskiego Radia.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (19)

dodaj komentarz
tergal
Nihil novi - ta sama 'opcja' etniczna wciąż rozdaje karty :)
grzegorzkubik
To był najwyższy czas na zmiany. Polska musi się zmieniać na lepsze nawet w takich instytucjach.
blesso
Pani PAwłowicz i pan Piotrowicz w Trybunale Konstytucyjnym zmieniają Polskę na "+" . Podobnie jak dotychczasowy dyrektor Trójki pan Kowalczewski też zmieniał ale go władza dzisiaj odwołała . Ależ szkoda! Tak zmieniał Polskę , że aż miło.
polak2
Odeszli sami emeryci i.............. Na koniec zrobili sobie piar i zrobili zrzutkę Cwaniacy na swój biznes bez wkładu własnego ?????????/ Man i inni w tym Materna ? Komuniści cwaniacy i żebracy ...........................amen
blesso
Anna Gacek , Michał Nogaś ; Agnieszka Obszańska ; Hirek Wrona , Kydryński , Fisz, Waglewski , Bukartyk , Krakowska, Zaborski , Gaba Kulka i Helena i inni to emeryci ?
A taki emeryk Kaczyński odejść nie chce. I jeszcze 13kę dostał .
Jak widać rosyjskie trolle działają .
and00 odpowiada blesso
Kaczyńskiego, czy innego Grodzkiego jednak ludzie wybrali
Co do wieku tych co wymieniłeś,
Hirek Wrona 60 lat, Kydryński 52 lata, Waglewski 67, Bukartyk 56
Reszta koło po 40stce
Kwiat młodzieży
Rosyjskie trolle?
blesso odpowiada and00
Hitlera też ludzie wybrali.
A Kaczyński jest emerytem , ma 7000 emerytury brutto , dietę poselską oraz dodatki ( powyżej 10000zl brutto) oraz dostał 13kę i odejść nie chce.
A jego podwładni na SMS potrafią nawet piosenkę z listy przebojów zdjąć dla dobra narodu.
Trójkę tworzyli fachowcy związani z rynkiem
Hitlera też ludzie wybrali.
A Kaczyński jest emerytem , ma 7000 emerytury brutto , dietę poselską oraz dodatki ( powyżej 10000zl brutto) oraz dostał 13kę i odejść nie chce.
A jego podwładni na SMS potrafią nawet piosenkę z listy przebojów zdjąć dla dobra narodu.
Trójkę tworzyli fachowcy związani z rynkiem od kilkudziesięciu lat i do nie dość że fachowcy to ludzie z honerem.
A nie tacy którzy majątek na żonę przepisują i firmę brata wspierają za państwowe środki.

and00 odpowiada blesso
Ludzie z honorem hahahahhahahaha
Stare dziady przyspawane do stołków
Kazik dokonał niemożliwego, usunął relikty PRL z 3
Uwielbiam porównywanie Kaczyńskiego do Hitlera, świadczy o9 całkowitym braku argumentów i bezsile
A Kaczyński i inni starsi posłowie i senatorowie, a wielu ich w każdej partii zostali wybrani
Ludzie z honorem hahahahhahahaha
Stare dziady przyspawane do stołków
Kazik dokonał niemożliwego, usunął relikty PRL z 3
Uwielbiam porównywanie Kaczyńskiego do Hitlera, świadczy o9 całkowitym braku argumentów i bezsile
A Kaczyński i inni starsi posłowie i senatorowie, a wielu ich w każdej partii zostali wybrani w wyborach, jak Hitler, Merkel, Trump, Borusewicz, Miller czy Cimoszewicz i tysiące innych
Nie mieli prawa startować?
blesso odpowiada and00
Zauważyłeś pierwszy post - " odeszli sami emeryci "? Więc pokazuje, iż to nie emeryci odeszli ale ludzie tworzący świetny zespół nie mający nic z PRL wspólnego. Jeśli uważasz, że każdy kto pracowałw PRL w jakiejkolwiek firmie powienien odejśc to Kaczyński tez pracował jako adiunkt więc gdyby dzisiaj Zauważyłeś pierwszy post - " odeszli sami emeryci "? Więc pokazuje, iż to nie emeryci odeszli ale ludzie tworzący świetny zespół nie mający nic z PRL wspólnego. Jeśli uważasz, że każdy kto pracowałw PRL w jakiejkolwiek firmie powienien odejśc to Kaczyński tez pracował jako adiunkt więc gdyby dzisiaj jeszcze był na etaci powinni go wywalić ? Wszystkich, którzy zaczęli pracę przed 1989 rokiem? Jesteś tak ograniczony ? Dla ciebie świat zaczął się w tym roku? Skąd się tacy inteligenci biorą ? Z jakiej wsi ? Kto cię uczył ? I czego ?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki