REKLAMA

Kaczyński: Premier Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie

2021-04-05 20:00, akt.2021-04-06 06:42
publikacja
2021-04-05 20:00
aktualizacja
2021-04-06 06:42
Kaczyński: Premier Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie
Kaczyński: Premier Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie
fot. PiS / / Flickr

Premier Mateusz Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", który zapowiada w poniedziałek portal "Niezależna.pl".

"Gazeta Polska" zapytała prezesa PiS i wicepremiera, "czy premier Mateusz Morawiecki nadal ma (jego – PAP) pełne poparcie i zaufanie". Kaczyński odpowiedział: "Ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest".

"Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia" - zaznaczył.

Dopytywany, co ma na myśli, wyjaśnia zaś: "Tylko znaną powszechnie prawdę, iż w polityce wszystko może się zdarzyć. Proszę nie doszukiwać się niczego szczególnego".

"Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność – nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności" - powiedział prezes PiS - wynika z zapowiedzi.

"Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, że znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel – wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie, w 2023 r., i kolejna kadencja – jest osiągalny" – mówi polityk w wywiadzie.

"Prezes PiS w wywiadzie wyjawił ponadto, że Nowy Ład jest propozycją Prawa i Sprawiedliwości, która została ostatecznie opracowana w otoczeniu premiera Morawieckiego" - podała "GPC" zapowiadając publikację.

"Powinna być wspólna dla całego naszego obozu rządowego, ale nie jest" – zauważa wicepremier i prezes PiS w zapowiadanym wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

Publikacja całego wywiadu w "Gazecie Polskiej" w najbliższą środę.

wnk/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (20)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
endes
Dalej będziecie usuwać posty kontra!?... mało Wam hejtu nienawiści i pomówień trolli poniżej!?
marxs
"W 2020 roku dług publiczny w przeliczeniu na jednego Polaka wzrósł o ponad 7 tys. zł do około 35 tys. zł. W skali całego państwa to już ponad 1,3 bln zł. W ubiegłym roku zadłużyliśmy się "z górką" na poczet przyszłych wydatków. Jednak jest jeszcze za wcześnie na podsumowania. Epidemia trwa i ponosimy "W 2020 roku dług publiczny w przeliczeniu na jednego Polaka wzrósł o ponad 7 tys. zł do około 35 tys. zł. W skali całego państwa to już ponad 1,3 bln zł. W ubiegłym roku zadłużyliśmy się "z górką" na poczet przyszłych wydatków. Jednak jest jeszcze za wcześnie na podsumowania. Epidemia trwa i ponosimy kolejne koszty."-money.pl
marxs
"W 2020 roku dług publiczny Polski wzrósł o prawie 290 mld zł, czyli o około 7,6 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka (bez wyjątku, od dzieci do najstarszych). Z tego prawie 165 mld zł, czyli około 4,3 tys. zł na jednego obywatela pochłonęła walka ze skutkami pandemii: tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju "W 2020 roku dług publiczny Polski wzrósł o prawie 290 mld zł, czyli o około 7,6 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka (bez wyjątku, od dzieci do najstarszych). Z tego prawie 165 mld zł, czyli około 4,3 tys. zł na jednego obywatela pochłonęła walka ze skutkami pandemii: tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ."-money.pl
marxs
"Dla prawych, sprawiedliwych i lojalnych władza ma przywileje, stanowiska, mieszkania, pieniądze, parasol ochronny prokuratury i mediów rządowych. Dla innych – szykany, podatki i knebel. "-newsweek.pl
dmamwas
Wy pajace ,tylko wykonujecie polecenia z gory,niczego sami nie wymysliliscie!
jpelerj
Jak upokorzyć PMM i powiedzieć reszcie, że nie ma się o co bić bo wymiany premiera na razie nie będzie, w kilku słowach. Rewelacja.
hal9ooo
Ostatnie podrygi Jarosława Zawsze Dziewicy Kaczyńskiego.
Dziadek chce pokazać, że ma jeszcze jakąś władzę chociaż już dawno został odstawiony na boczny tor.
langdon25
Morawiecki i Kaczyński mają krew Polaków uśmierconych przez covid na swoich rękach.

Trybunał Stanu i dożywocie ich nie ominie.
marxs
oczywiście do tej pory można ich było sądzić tylko za złodziejstwo a teraz jest o wiele lepszy powód-ludobójstwo i po 15,25 latek w pierdlu

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki