REKLAMA

KNF zgodziła się na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska

2015-04-09 16:12
publikacja
2015-04-09 16:12
KNF zgodziła się na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska
KNF zgodziła się na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska
/ Bankier.pl

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej z BNP Paribas Bank Polska SA - poinformowała Komisja w czwartkowym komunikacie.

Józef Wancer, prezes zarządu BGŻ
Józef Wancer, prezes zarządu BGŻ (fot. BGŻ / bgz.pl)

Połączenie odbyć się ma poprzez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska SA na Bank Gospodarki Żywnościowej.

W najbliższych tygodniach spodziewane jest uzyskanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, co będzie równoznaczne z formalnym połączeniem (fuzją prawną) Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska.

"Dzięki fuzji prawnej Bank BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska będą działać jako jeden bank o nazwie Bank BGŻ BNP Paribas. (...) Jako bank uniwersalny będzie dysponować ofertą dopasowaną do potrzeb klientów indywidualnych, klientów z segmentów mikro i MSP oraz klientów korporacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego" - poinformowały banki w komunikacie.

W najbliższych miesiącach nowy bank planuje przeprowadzić rebranding.

"Ponadto, w ciągu dwóch lat spodziewane jest zakończenie procesu integracji operacyjnej prowadzącej do powstania jednolitej, spójnej organizacji" - napisano w raporcie.

Równocześnie KNF stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru bezpośredniego nabycia przez BGŻ akcji TFI BNP Paribas Polska w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. liczby głosów na WZ.

W lutym walne zgromadzenia BNP Paribas Polska i BGŻ zdecydowały o połączeniu banków. Będzie ono polegało na przeniesieniu całego majątku BNP Paribas Banku Polska na Bank BGŻ. Jednocześnie nastąpi podwyższenie kapitału Banku BGŻ, z kwoty 56.138.764 zł do 84.238.318 zł poprzez emisję 28.099.554 akcji. Bank BGŻ wyda wyemitowane akcje dotychczasowym akcjonariuszom BNP Paribas Banku Polska.

W zamian za sześć akcji BNP Paribas Banku Polska akcjonariusze tego banku otrzymają pięć akcji BGŻ. Docelowo na giełdzie notowane mają być akcje połączonego banku - Bank BGŻ BNP Paribas SA

Zgodnie z planami fuzja prawna BNP Paribas Bank Polska i BGŻ będzie zakończona do końca pierwszego półrocza. (PAP)

morb/ seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~ztrzech
Z jednej strony mówią o udamawianiu banków a z drugiej sprzedają ostatnie polskie.Zakłamane rządy PO i PSL
~hahahah
A ten Wancio to nie przypadkiem z Tel Aviwu?
~IT_Man
U nas Panuje Noe-kolonializm.. wiekszosc kasy jest wytrasferowywane zagranice, najlepiej sprzedać banki albo pozwalać na łączenie i zwalnianie ludzi..

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02189-GUS-potwierdza-gigantyczne-zyski-sektora-bankowego.htm
~obserwator
to, że firmy się łączą a dzięki temu oszczędzają na kosztach funkcjonowania (redukcja centrali) jest pozytywne. Polecą osoby, które nie generują zysku dla Banku, stanowiska sprzedażowe zostają, chyba, ze się pokrywają
~hankad
Z tego co wiadomo to centrale będą 3 więc polecą ludzie z oddziałów
~leszek
Dlaczego i po co KNF zgadza się na łączenie banków zaraqz będzie informacja o kolejnych zwolnieniach 500 czy 600 pracowników z połączonych banków ???
Komu to służy ??? Tylko banksterom w łatwiejszym generowaniu zysków i ich wyprowadzaniu z Polski !!!
Jaką prowizję / czytaj ŁĄPÓWKĘ dostali prezesi z KNF ???
~Marian2000
Zablokować transfery i dać ludziom godne pensje!!!
~mok odpowiada ~Marian2000
To rynek wycenia ludzkie pensje, idź rynkowi krzycz. Szeptem odpowie Ci ... przekwalifikuj się.
~smutny
Zagraniczne a więc prawie wszystkie banki działające w Polsce wytransferowały w zeszłym roku 16 mld zł zarobionych na nas, za granicę naszego kraju. Okazuje się ,ze dla PO to wciąż za mało.

Powiązane: Prognozy na 2014 rok, podsumowania 2013 roku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki