REKLAMA

Jak ograniczyć liczbę sklepów monopolowych?

2015-12-24 05:00
publikacja
2015-12-24 05:00

PiS szykuje projekt, który umożliwi realne zmniejszenie liczby punktów sprzedaży alkoholu. Teraz ich zagęszczenie w Polsce 4-krotnie przekracza normy WHO - pisze "Gazeta Wyborcza".

fot. / / Kompania Piwowarska

Projekt noweli ustawy o wychowaniu w trzeźwości autorstwa Związku Miast Polskich przekazał klubowi PiS Szymon Szynkowski vel Sęk, poseł PiS zasiadający w zarządzie ZMP.

Szynkowski chce, by ustawa pozwalała radzie gminy na określanie godzin i miejsc, w których sprzedaż alkoholu będzie zakazana, oraz limitów sklepów monopolowych w poszczególnych osiedlach czy dzielnicach. Projekt po konsultacjach ma być gotowy na przełomie stycznia i lutego. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~szkło
Dlaczego każe się ludzi którzy akurat naszła ochota wypicia sobie?
Może lepiej tych ludzi, którzy zaczną stwarzać niebezpieczeństwo dla innych wywozić do roboty gdzieś, gdzie alkohol szybko wypocą, a nie na izbę wytrzeźwień, bo taki człowiek nie zapłaci, bo najczęściej jego budżet jest całości przeznaczony
Dlaczego każe się ludzi którzy akurat naszła ochota wypicia sobie?
Może lepiej tych ludzi, którzy zaczną stwarzać niebezpieczeństwo dla innych wywozić do roboty gdzieś, gdzie alkohol szybko wypocą, a nie na izbę wytrzeźwień, bo taki człowiek nie zapłaci, bo najczęściej jego budżet jest całości przeznaczony na inny cel.
Ponadto powinno policja sprawniej działać, zaczynając od przyjmowania ludzi kompetentnych i wyrzucania tępych, nieznających prawa, bywających bez przyczyny agresywnych do innych.
~endi
A koncesje dostaną sklepy powiązane z PIS-em ? Policjanci z Wielkopolski wpadli na świetny pomysł walki z alkoholizmem , łapali notorycznych trunklowców i wywozili ich do Puszczy Noteckiej , przejście puszczy to 1 dzień dziarskiego marszu , więc koleś szybko trzeźwiał , do swojego miejsca zamieszkania docierał zmęczony A koncesje dostaną sklepy powiązane z PIS-em ? Policjanci z Wielkopolski wpadli na świetny pomysł walki z alkoholizmem , łapali notorycznych trunklowców i wywozili ich do Puszczy Noteckiej , przejście puszczy to 1 dzień dziarskiego marszu , więc koleś szybko trzeźwiał , do swojego miejsca zamieszkania docierał zmęczony w godz nocnych więc w mieście był cały dzień spokoju , niestety kiedyś jednego z pijaczków rozjechał samochód i sprawa się rypła ... ja mimo wszystko reaktywował bym ten pomysł :)
~Edward
Niekoniecznie z PiS-em, ale z władzami gminy, w której ma powstać sklep już tak. Sam mieszkam w małej gminie, w której sklepy należą do radnych, już sobie wyobrażam jak dadzą komuś z zewnątrz koncesję na alkohol.
~TKM-spieprzaj-dziadu
DEMOKRACJA ! DEMOKRACJA ! DEMOKRACJA !
Bua ! Ha ! Ha ! Ha !
lol
~Antypopis
Wtym kraju rządzonym przez kolesiostwo z POPisu, które wprowadziło niewolnictwo( tyranie po kilkanaście godzin dziennie bez prawa do płatnego urlopu i z perspektywą głodowej lub żadnej emerytury - w POPisowskiej Polsce to normalka) bez alkohoilu - prxzynajmniekj kilku dobrych piw nprzed snem po prostu nie da sięż yć...
~koDawca
Jakos zwiekszenie punktow sprzedazy nie spowodowalo wzrostu spozycia a wrecz spadlo. Ten bolszewicki niby prohibicyjny przepis doprowadzi do wiekszego lapownictwa w urzedach po koncesje i wkurzonych obywateli , ktorzy nie moga sie napic piwa, bedziemy pedzic bimber bo na glupote nie ma rady, a meliny to tez dobry wynalazek na glupote Jakos zwiekszenie punktow sprzedazy nie spowodowalo wzrostu spozycia a wrecz spadlo. Ten bolszewicki niby prohibicyjny przepis doprowadzi do wiekszego lapownictwa w urzedach po koncesje i wkurzonych obywateli , ktorzy nie moga sie napic piwa, bedziemy pedzic bimber bo na glupote nie ma rady, a meliny to tez dobry wynalazek na glupote bolszewii. Nie wierze zeby PiSmaki zawracaly sobie tylki takimi glupotami, trzeba to zostawic PO i KODawcom, oni wystarczajaco spaprali Polske.
~matołek
...kto to napisał ,że alkohol szkodzi !? ....
~marek
W nadmiernej ilości wszystko szkodzi, nawet woda.
~endi odpowiada ~marek
Dlatego PIS powinien uchwalić Ustawę ograniczającą dostawy wody do domów , woda powinna być dostarczana od pn do sob przez dwie godziny z wyłączeniem Niedziel oraz w sposób naprzemienny , tzn tylko w dni parzyste lub nieparzyste ...
~tm
Wolny rynek jak się patrzy:) Zaraz z aptekami może być podobnie. Z drugiej strony, haracz dla odpowiedniej osoby lub osób i mamy pewny biznes bez obaw o konkurencję.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki