REKLAMA

InPost podnosi ceny. Sprawdzamy, za co zapłacimy więcej

2021-03-22 09:55
publikacja
2021-03-22 09:55
InPost podnosi ceny. Sprawdzamy, za co zapłacimy więcej
InPost podnosi ceny. Sprawdzamy, za co zapłacimy więcej
fot. Andrzej Hulimka / / Shutterstock

InPost podnosi ceny, od 1 kwietnia będzie drożej. Więcej trzeba będzie zapłacić za nadanie przesyłki do paczkomatu oraz przyjazd kuriera. Ceny wzrosną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Sprawdzamy, ile wynoszą podwyżki opłat.

Ceny za Szybkie Nadanie oraz wysłanie paczki przez aplikację InPost Mobile idą w górę. Od 1 kwietnia klienci indywidualni w niektórych przypadkach zapłacą więcej o 1 zł za jedną przesyłkę w ramach usługi paczkomatowej. Poniżej nowe ceny:

 • gabaryt "A" (8×38×64 cm) – 12,99 zł,
 • gabaryt "B" (19×38 ×64 cm) – 13,99 zł,
 • gabaryt "C" (41×38×64 cm) – 15,49 zł.

"Wprowadzamy zmiany w cennikach usług InPost Kurier oraz InPost Paczkomaty 24/7. Podyktowane są one szeregiem inwestycji, jakich dokonaliśmy w 2020 roku, takich jak intensywny rozwój sieci paczkomatowej czy otwarcie drugiej Sortowni Centralnej, a także zaistnieniem istotnych czynników zewnętrznych, które wygenerowały wymierny wzrost kosztów operacyjnych po naszej stronie. Czynniki te to m.in.: inflacja, rosnące ceny energii elektrycznej, wzrost płacy minimalnej czy pandemia COVID-19" – czytamy w komunikacie prasowym firmy InPost.

InPost zapowiada koniec nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach

InPost zamierza wyłączyć opcję nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach. Firma kurierska wprowadziła usługę umożliwiającą dokonanie formalności z poziomu aplikacji mobilnej.

InPost podnosi również ceny za przyjazd kuriera dla klientów indywidualnych. W tym wypadku opłata uzależniona jest od liczby nadawanych paczek:

 • 1 przesyłka – 6,15 zł,
 • 2 przesyłki – 5,54 zł,
 • 3 przesyłki – 4,92 zł,
 • 4 przesyłki – 4,31 zł.

Jeżeli klient wysyła więcej niż 4 przesyłki, to nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z nadaniem za pośrednictwem kuriera.

"Usługa nadania Przesyłki Paczkomatowej poprzez kuriera jest wkalkulowana w cenę, jeżeli Nadawca jednorazowo zleci nadanie 5 (pięciu) i więcej Przesyłek Paczkomatowych, przy czym Przesyłki Paczkomatowe nadawane na podstawie aktualnego Regulaminu świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 sumują się z Przesyłkami kurierskimi i Elementami Przesyłek towarowych nadawanymi na podstawie aktualnego Regulaminu świadczenia usług pocztowych i przewozowych przez lnPost Sp. z o.o." – czytamy w nowym cenniku usług InPost Paczkomaty 24/7 obowiązującym od początku kwietnia. 

Drożej także dla klientów biznesowych

Podwyżka ceny za usługi firmy InPost dotyczy także klientów biznesowych. Według nowego cennika, który wejdzie w życie od 1 kwietnia, klienci biznesowi zapłacą więcej za:

 • przesyłki InPost Paczkomaty 24/7 dla Klientów Biznesowych,
 • przesyłki InPost Kurier dla Klientów Biznesowych,
 • usługi Paczka Niestandardowa dla przesyłek InPost Kurier dla Klientów Biznesowych,
 • opłaty za weryfikację wagi i wymiarów dla przesyłek InPost Kurier dla Klientów Biznesowych.

Wśród zmian, które wejdą w życie, znajduje się m.in. podwyżka ceny za wysłanie przesyłki o gabrycie "A", opłata wzrośnie z 8,99 zł do 9,44 zł, natomiast dla gabarytu "B" z 10,19 zł do 10,70 zł. Z kolei klienci biznesowi zapłacą o 0,65 zł więcej za nadanie paczki o gabarycie "C".

DF

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Zakupy w sieci

Komentarze (19)

dodaj komentarz
mrbeast
Ta firma nie wie co robi. Chyba po to rozbudowujesz sieć i powiększasz rynek by obniżyć ceny i wymieść konkurencję? Nie będę już współpracować z InPostem. "Paczka w Ruchu" kosztuje 5 zł.
syn_kornela
Chwała Wielkiemu Dumnemu Inpostowi
glowny_analityk_bankier_pl
Zaczną ciągnąć Indonezyjczyków, na szmatach u Bertusa już podobno robią za 6zł/h
dannyboy
Ceny za wysłanie przesyłki o gabrycie "A", opłata wzrośnie z 8,99 zł do 9,44 zł
Dlaczego redachtorze nie napiszesz, że to są ceny netto bez opłaty paliwowej i potem klienci mają pretensje do sklepów internetowych, że zarabiają na koszcie przesyłki.
ertom
Co się dziwicie, od dawna wiadomo że brzoska to złodziej. Okradł akcjonariuszy, a teraz wciska kit o wzroście kosztów, chociaż w czasie pandemii mu spadły.
demeryt_69
A niedawno tak fajnie wyglądał na spotkaniu z Dudą :)
poranna110
Potwierdzam wpis kolegi z inpostu.Inpost właśnie obniżył stawki przewoźnikom od 1 marca.I to całkiem sporo niestety
ziutek2021
Pandemia Covid spowodowała wzrost zakupów przez internet i przychodów Inpost. Po drugie z powodu pandemii przestały pracować oddziały Inpost wydające nieodebrane w terminie z paczkomatu przesyłki - czyli niższe koszty dla Inpost.
Więc z powodu pandemii Inpost powinien ceny przesyłek obniżyć a nie
Pandemia Covid spowodowała wzrost zakupów przez internet i przychodów Inpost. Po drugie z powodu pandemii przestały pracować oddziały Inpost wydające nieodebrane w terminie z paczkomatu przesyłki - czyli niższe koszty dla Inpost.
Więc z powodu pandemii Inpost powinien ceny przesyłek obniżyć a nie podwyższyć.
demeryt_69
Podobno Mensahównie brakuje kapuchy na nowe torebki :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki