REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

InPost podnosi ceny. Sprawdzamy, za co zapłacimy więcej

2021-03-22 09:55
publikacja
2021-03-22 09:55

InPost podnosi ceny, od 1 kwietnia będzie drożej. Więcej trzeba będzie zapłacić za nadanie przesyłki do paczkomatu oraz przyjazd kuriera. Ceny wzrosną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Sprawdzamy, ile wynoszą podwyżki opłat.

InPost podnosi ceny. Sprawdzamy, za co zapłacimy więcej
InPost podnosi ceny. Sprawdzamy, za co zapłacimy więcej
fot. Andrzej Hulimka / / Shutterstock

Ceny za Szybkie Nadanie oraz wysłanie paczki przez aplikację InPost Mobile idą w górę. Od 1 kwietnia klienci indywidualni w niektórych przypadkach zapłacą więcej o 1 zł za jedną przesyłkę w ramach usługi paczkomatowej. Poniżej nowe ceny:

 • gabaryt "A" (8×38×64 cm) – 12,99 zł,
 • gabaryt "B" (19×38 ×64 cm) – 13,99 zł,
 • gabaryt "C" (41×38×64 cm) – 15,49 zł.

"Wprowadzamy zmiany w cennikach usług InPost Kurier oraz InPost Paczkomaty 24/7. Podyktowane są one szeregiem inwestycji, jakich dokonaliśmy w 2020 roku, takich jak intensywny rozwój sieci paczkomatowej czy otwarcie drugiej Sortowni Centralnej, a także zaistnieniem istotnych czynników zewnętrznych, które wygenerowały wymierny wzrost kosztów operacyjnych po naszej stronie. Czynniki te to m.in.: inflacja, rosnące ceny energii elektrycznej, wzrost płacy minimalnej czy pandemia COVID-19" – czytamy w komunikacie prasowym firmy InPost.

InPost zapowiada koniec nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach

InPost zamierza wyłączyć opcję nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach. Firma kurierska wprowadziła usługę umożliwiającą dokonanie formalności z poziomu aplikacji mobilnej.

InPost podnosi również ceny za przyjazd kuriera dla klientów indywidualnych. W tym wypadku opłata uzależniona jest od liczby nadawanych paczek:

 • 1 przesyłka – 6,15 zł,
 • 2 przesyłki – 5,54 zł,
 • 3 przesyłki – 4,92 zł,
 • 4 przesyłki – 4,31 zł.

Jeżeli klient wysyła więcej niż 4 przesyłki, to nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z nadaniem za pośrednictwem kuriera.

"Usługa nadania Przesyłki Paczkomatowej poprzez kuriera jest wkalkulowana w cenę, jeżeli Nadawca jednorazowo zleci nadanie 5 (pięciu) i więcej Przesyłek Paczkomatowych, przy czym Przesyłki Paczkomatowe nadawane na podstawie aktualnego Regulaminu świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 sumują się z Przesyłkami kurierskimi i Elementami Przesyłek towarowych nadawanymi na podstawie aktualnego Regulaminu świadczenia usług pocztowych i przewozowych przez lnPost Sp. z o.o." – czytamy w nowym cenniku usług InPost Paczkomaty 24/7 obowiązującym od początku kwietnia. 

Drożej także dla klientów biznesowych

Podwyżka ceny za usługi firmy InPost dotyczy także klientów biznesowych. Według nowego cennika, który wejdzie w życie od 1 kwietnia, klienci biznesowi zapłacą więcej za:

 • przesyłki InPost Paczkomaty 24/7 dla Klientów Biznesowych,
 • przesyłki InPost Kurier dla Klientów Biznesowych,
 • usługi Paczka Niestandardowa dla przesyłek InPost Kurier dla Klientów Biznesowych,
 • opłaty za weryfikację wagi i wymiarów dla przesyłek InPost Kurier dla Klientów Biznesowych.

Wśród zmian, które wejdą w życie, znajduje się m.in. podwyżka ceny za wysłanie przesyłki o gabrycie "A", opłata wzrośnie z 8,99 zł do 9,44 zł, natomiast dla gabarytu "B" z 10,19 zł do 10,70 zł. Z kolei klienci biznesowi zapłacą o 0,65 zł więcej za nadanie paczki o gabarycie "C".

DF

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (19)

dodaj komentarz
mrbeast
Ta firma nie wie co robi. Chyba po to rozbudowujesz sieć i powiększasz rynek by obniżyć ceny i wymieść konkurencję? Nie będę już współpracować z InPostem. "Paczka w Ruchu" kosztuje 5 zł.
syn_kornela
Chwała Wielkiemu Dumnemu Inpostowi
glowny_analityk_bankier_pl
Zaczną ciągnąć Indonezyjczyków, na szmatach u Bertusa już podobno robią za 6zł/h
dannyboy
Ceny za wysłanie przesyłki o gabrycie "A", opłata wzrośnie z 8,99 zł do 9,44 zł
Dlaczego redachtorze nie napiszesz, że to są ceny netto bez opłaty paliwowej i potem klienci mają pretensje do sklepów internetowych, że zarabiają na koszcie przesyłki.
ertom
Co się dziwicie, od dawna wiadomo że brzoska to złodziej. Okradł akcjonariuszy, a teraz wciska kit o wzroście kosztów, chociaż w czasie pandemii mu spadły.
demeryt_69
A niedawno tak fajnie wyglądał na spotkaniu z Dudą :)
poranna110
Potwierdzam wpis kolegi z inpostu.Inpost właśnie obniżył stawki przewoźnikom od 1 marca.I to całkiem sporo niestety
ziutek2021
Pandemia Covid spowodowała wzrost zakupów przez internet i przychodów Inpost. Po drugie z powodu pandemii przestały pracować oddziały Inpost wydające nieodebrane w terminie z paczkomatu przesyłki - czyli niższe koszty dla Inpost.
Więc z powodu pandemii Inpost powinien ceny przesyłek obniżyć a nie
Pandemia Covid spowodowała wzrost zakupów przez internet i przychodów Inpost. Po drugie z powodu pandemii przestały pracować oddziały Inpost wydające nieodebrane w terminie z paczkomatu przesyłki - czyli niższe koszty dla Inpost.
Więc z powodu pandemii Inpost powinien ceny przesyłek obniżyć a nie podwyższyć.
demeryt_69
Podobno Mensahównie brakuje kapuchy na nowe torebki :)
kali1982
InPost podnosi ceny klientom a zarazem obniża stawki przewoźnikom.własciciele InPost mają za nic tłumaczenie że koszty paliwa wzrastają trzeba dokupywać nowa flotę dotrudniac ludzi .z czego mają zrobić to przewoźnicy skoro są im ucinane drastycznie stawki z roku na rok. Pracy przybywa a zarobki spadają .taki cyrk tylko w InPost.InPost podnosi ceny klientom a zarazem obniża stawki przewoźnikom.własciciele InPost mają za nic tłumaczenie że koszty paliwa wzrastają trzeba dokupywać nowa flotę dotrudniac ludzi .z czego mają zrobić to przewoźnicy skoro są im ucinane drastycznie stawki z roku na rok. Pracy przybywa a zarobki spadają .taki cyrk tylko w InPost.jeśli ktoś niegodzi się na obniżki straszony jest zwolnieniem.sa już na to dowody które z czasem ujza światło dzienne.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki