REKLAMA

InPost zapowiada koniec nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach

2021-03-16 08:20
publikacja
2021-03-16 08:20
InPost zapowiada koniec nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach
InPost zapowiada koniec nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach
fot. The_Pixel / / Shutterstock

InPost zamierza wyłączyć opcję nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach. Firma kurierska wprowadziła usługę umożliwiającą dokonanie formalności z poziomu aplikacji mobilnej.

Nadchodzą zmiany dla klientów InPost, w szczególności dla osób wysyłających m.in. zamówienia ze sklepów internetowych. Od 1 kwietnia 2021 r. firma kurierska wyłączy możliwość nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomatach. Obecnie klienci mogą wysyłać paczki, wybierając odpowiednie opcje oraz wpisując dane na ekranie zamieszczonym przy każdej maszynie.

– Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wyłączanie możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomacie. Nie znaczy to jednak, że wysyłanie paczek z paczkomatu będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze – czytamy w komunikacie InPostu.

Po zakończeniu pilotażowej wersji nowego nadawania przesyłek bez konieczności drukowania etykiety i naklejania kodów QR firma InPost zdecydowała o rozszerzeniu usługi dla wszystkich użytkowników. Klienci mogą wysyłać paczki z poziomu aplikacji mobilnej InPost Mobile. Firma kurierska zachęca klientów do korzystania z nowej opcji nadawania paczek.

W aplikacji InPostu klienci, którzy chcą wysłać przesyłkę, mogą wybrać opcję "Nadaj" a następnie wprowadzić dane odbiorcy. Przesyłkę można nadać z paczkomatu do paczkomatu lub z paczkomatu na adres domowy/firmowy. Za pomocą nowej usługi klienci nadadzą paczkę o standardowych wymiarach z poziomu aplikacji:

  • gabaryt A – 8 × 38 × 64 cm,
  • gabaryt B – 19 × 38 × 64 cm,
  • gabaryt C – 41 × 38 × 64 cm.

Z usługi nadawania przesyłek z aplikacji mobilnej można korzystać przez 24 godziny na dobę.

DF

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (20)

dodaj komentarz
pani_m
Tytuł oczywiście mylący aby tylko wejść w artykuł. Ale odnośnie inpostu i tej aplikacji, to mając firmę zawsze nadawalam paczki na stronie ale raz w życiu w grudniu użyłam aplikacji do tego bo mi się spieszyło. I pech chciał że paczka zaginęła ( była bez etykiety, bo nadana w aplikacji ). Grubo ponad miesiąc czekałam na reklamacje,Tytuł oczywiście mylący aby tylko wejść w artykuł. Ale odnośnie inpostu i tej aplikacji, to mając firmę zawsze nadawalam paczki na stronie ale raz w życiu w grudniu użyłam aplikacji do tego bo mi się spieszyło. I pech chciał że paczka zaginęła ( była bez etykiety, bo nadana w aplikacji ). Grubo ponad miesiąc czekałam na reklamacje, z czego jedna złożona była na infolinii 28 grudnia a druga 2 tygodnie później na stronie poprzez formularz reklamacji, po tym jak okazało się że reklamacja na infolinii zaginęła w akcji. Po ponad miesiącu walki zwrócili mi kwotę jaką osobą kupująca mi przelała w tym był też koszt wysylki ( chcieli dowody wpłaty, zdjęcia aukcji wysyłanego towaru itd... ). A jak wiadomo kwotę od razu zwróciłam na konto kupującego i zostałam z niczym. Paczka została ubezpieczona oczywiście, ale w tym momencie mimo pisania mieli na które do dziś dnia nie dostałam żadnej odpowiedzi, zostałam stratna, bo nie mam ani kasy ani towaru który wysyłałam. I jakoś nabrałam do nich dystansu.
knl111
Tytuł kompletnie wprowadzający w błąd czytelników, co zresztą widać po niektórych komentarzach: nie koniec z nadawaniem paczek w paczkomatach tylko zmiana sposobu.
BTW Ciekawe czy ten post także mi bankier.pl usunie jak poprzedni :-(
potiomkin
Czyli nadawanie u kuriera, który później włoży paczkę do skrytki? Widać, że wszystko im się pomieszało w tym Inpoście. Jak zwykle Poczta górą
iandrew
Nie. Możesz nadać z paczkomatu, ale skrytkę otworzy aplikacja mobilna. Czyli koniec z ludźmi, którzy zajmują paczkomat na 10 minut bo nie potrafią adresu nadania wpisać na ekranie dotykowym. A jak ktoś nie ma smartphona, to może nadać też, ale musi w domu wydrukować etykietę.
fiat126p odpowiada iandrew
Czyli trzeba kupić telefon, w którym będzie można spec-aplikację zainstalować... Nawet gdyby, to ile można śmiecia w swoim telefonie mieć? Aha, czyli jak nie smartfona to drukarkę trzeba kupić.
mrbeast
Nie rozumiem. Można będzie nadawać czy nie? Brak możliwości nadawania przesyłek DYSKWALIFIKUJE TĘ FIRMĘ. Jak to bez kodu? Kod pełni rolę "znaczka pocztowego i potwierdza wniesienie opłaty".
jpelerj
Tylko ze smartfona. Jak masz stary telefon, to nie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
prawdziwynierobot
no dokładnie: "InPost zapowiada koniec nadawania przesyłek w paczkomatach"
inwestor66
nadal można nadawać przez paczkomat, tylko zamiast na ekranie, zrobimy to z aplikacji,
takie pytanie, po co ta zmiana ?

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki