REKLAMA

Haitong podniósł rekomendację Banku Millennium do "neutralnie"

2020-08-07 09:06
publikacja
2020-08-07 09:06
Bank Millennium

Analitycy Haitong Bank w raporcie z 6 sierpnia podniósł rekomendację Banku Millennium do "neutralnie" ze "sprzedaj" poprzednio, podwyższając jednocześnie cenę docelową akcji banku do 2,8 zł z 2,3 zł.

Haitong Bank podwyższył prognozę zysku netto Millennium na lata 2020-21 odpowiednio o 127 proc. i 33 proc. do 174 mln zł (spadek o 69 proc. rdr) i 523 mln zł (wzrost o 200 proc. rdr). Prognozy te są o 10 i 26 proc. wyższe od obecnego konsensusu rynkowego.

Jak podano w komunikacie Haitong Banku, w nowych prognozach wyników Millennium uwzględniono majową obniżkę stopy referencyjnej NBP o 40 pkt. bazowych do 0,1 proc. Jednocześnie analitycy wzięli pod uwagę ostatnie komentarze zarządu Millennium o pozytywnych trendach w zakresie wzrostu wolumenów, przychodów odsetkowych netto, kosztów ryzyka oraz inicjatyw zmierzających do obniżenia kosztów.

W raporcie zwrócono uwagę, że obecna wycena giełdowa Millennium stanowi równowartość zaledwie 40 proc. wartości księgowej banku, co oznacza dyskonto w porównaniu do konkurentów, u których ten wskaźnik sięga średnio ok. 60 proc. Zdaniem analityków Haitong Banku dyskonto to jest jednak usprawiedliwione, biorąc pod uwagę wysokie zaangażowanie banku w kredyty frankowe i niską rentowność kapitału własnego.

"Wzrost udziału w rynku kredytów detalicznych i szybka reakcja zarządu zmierzająca do obniżki kosztów wydaje się być czynnikiem równoważącym" - dodano.

Autorką raportu jest Marta Czajkowska-Bałdyga. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 5 sierpnia, o godz. 8.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36813086_36eb97085ca0b7935825b4ecf695dce3.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
marcinn89
Dziwaczne rzeczy się dzieją w tej Polszy i na świecie. Niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda kobieta w przeciągu jednego dnia zarobiła około 4000 złotych pracując przez internet w domu, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie zwykły człowiek musi calutki miesiąc na taką sumę harować (najlepiej wpisać Dziwaczne rzeczy się dzieją w tej Polszy i na świecie. Niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda kobieta w przeciągu jednego dnia zarobiła około 4000 złotych pracując przez internet w domu, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie zwykły człowiek musi calutki miesiąc na taką sumę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i sprawdzić). Bardzo dziwne rzeczy się dzieją po tej burzy z wirusem i moim zdaniem będzie jeszcze gorzej dla niektórych osób.
patrykowski978
Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody koleś zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, trochę smutne ale taka rzeczywistość. Najlepiej poczytać w Google, wpiszcie Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody koleś zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, trochę smutne ale taka rzeczywistość. Najlepiej poczytać w Google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
patrykowski978
Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody chłopak zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie raczej wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, trochę smutne ale taka rzeczywistość. Polecam poczytać w wyszukiwarce Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody chłopak zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie raczej wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, trochę smutne ale taka rzeczywistość. Polecam poczytać w wyszukiwarce google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki