REKLAMA

Gry "This War of Mine" i "Gra szyfrów" trafią do podstawy programowej

2022-06-30 12:00
publikacja
2022-06-30 12:00

Gry "This War of Mine" 11 Bit Studios i "Gra szyfrów" stworzona przez IPN jeszcze w tym roku zostaną wpisane do podstawy programowej jako treści rekomendowane – zapowiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Gry "This War of Mine" i "Gra szyfrów" trafią do podstawy programowej
Gry "This War of Mine" i "Gra szyfrów" trafią do podstawy programowej
/ 11bit

W czwartek Ministerstwo Edukacji i Nauki zainaugurowało nowy projekt "Gry w edukacji".

"To kolejny etap unowocześniania polskiej szkoły. Ostatnie dwa, trzy lata to potężne inwestycje w informatyzację, w sprzęt komputerowy, przyłączenie wszystkich szkół bez wyjątku do szybkiego internetu, to Laboratoria Przyszłości za miliard złotych, to sprzęt komputerowy w okresie pandemii" – mówił minister edukacji i nauki na konferencji poświęconej nowemu projektowi.

"Polska szkoła pod tym względem jest już nowoczesna i unowocześnia się" – dodał.

Czarnek zapowiedział, że gra "This War of Mine" 11 Bit Studios, podobnie jak gra "Gra szyfrów" stworzona przez Instytut Pamięci Narodowej, "będzie częścią podstawy programowej".

"Ten proces się rozpoczął, jeszcze w tym roku będzie wpisana do podstawy programowej jako treści rekomendowane". "W ten sposób stanie się częścią procesu nauczania w polskich szkołach" – powiedział.

Wskazał, że gra "This War of Mine" jest grą dla osób pełnoletnich, stąd będzie częścią podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych, w ostatnich klasach. Zaznaczył, że "Gra szyfrów" będzie dostępna również dla młodszych uczniów.

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska powiedziała, że 80 proc. dorosłych Polaków gra w gry, a na świecie jest to 3 mld osób.

"Dlatego kolejnym krokiem, który może być elementem wspierającym rozwój sektora gier wideo w Polsce może by właśnie także edukacja" – zaznaczyła. Orłowska zaprosiła polskich producentów gier komputerowych, mających w swoim portfolio gry o walorach edukacyjnych, do zgłaszana się do programu i włączenia ich do podstaw programowych.

"Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić, jest to, aby oddać tę grę na rzecz edukacji nieodpłatnie" – zaznaczyła. Podkreśliła, że powinny one "wnosić wysoką wartość edukacyjną."

Rzecznik prasowy MEiN Adrianna Całus przekazała PAP, że rozważane jest wpisanie gry "This War of Mine" w pierwszej kolejności jako treści rekomendowane do podstawy programowej dla języka polskiego lub do podstawy programowej przedmiotu historia i teraźniejszość.

Polscy uczniowie i nauczyciele mają już możliwość bezpłatnego pobrania "This War of Mine" z portalu "Gry w edukacji" (https://www.gov.pl/web/grywedukacji). Z kolei "Gra szyfrów" jest dostępna bezpłatnie na platformie Steam.(PAP)

Autorzy: Szymon Zdziebłowski, Danuta Starzyńska-Rosiecka

szz/ dsr/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki