REKLAMA

Grecja: zbankrutowała historyczna księgarnia

2016-09-17 13:23
publikacja
2016-09-17 13:23

Zbankrutowała historyczna księgarnia Elefterudakis w Atenach. Działała na greckim rynku księgarskim przez ponad wiek, a jej próg przekroczyło wiele znanych osób, m.in. Christina Onasis i Jackie Kennedy. Greccy dziennikarze twierdzą, że to koniec pewnej epoki.

/ fot. deyangeorgiev / YAY Foto

Rodzina Elefterudakis otworzyła swoją pierwszą księgarnię w Atenach w 1898 roku. Interes przetrwał dwie wojny światowe, wojny bałkańskie, domową i dyktaturę wojskową. Nie wytrzymał jednak kryzysu ekonomicznego i klimatu, który - zdaniem właścicieli księgarni - zwłaszcza za rządów Syrizy jest w Grecji nieprzyjazny wobec przedsiębiorców. Generalnie przedsiębiorcę prywatnego uważa się z jakichś powodów za wroga, ale teraz sytuacja jest nie do wytrzymania - podkreśliła Sofika Elefterudaki. W ostatnim okresie ze 130 pracowników księgarni pozostało jedynie 9, ale mimo zmniejszenia kosztów jej utrzymania nie była w stanie przetrwać na rynku. Właścicielka myśli o otwarciu w przyszłości nowego punktu, ale dopiero, gdy zmieni się klimat w Grecji. Otworzymy ją tylko wtedy, gdy poczujemy, że mamy przed sobą coś pewnego. Dłużej tak jak jest teraz, nie może być - podkreśliła Sofika Elefterudaki.

Do 25 września księgarnia organizuje bazar książek.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/em/sk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Ben
Za to Lidlbadziew w Grecji pleni się jak zaraza .
~Margo
Musieli płacić podatki ,więc zamknęli interes.
~Michał_
Koniec Grecji jest bliski
~autor
A to w Grecji cokolwiek czytali?
~boro
No gdybyś ty czytał to byś wiedział, że oni pismo mieli a u nas mamuty biegały......
~malkontent
Jak już kiedyś pisałem, Grecja powinna postawić na urzędników, wszyscy obywatele zatrudnieni w różnych urzędach mieliby wtedy pewną pracę, wcześniejsze emerytury i świetlaną przyszłość zabezpieczoną dodatkowymi milionami ustaw. Niedogodnością byłaby, być może, konieczność picia kawy ale... przecież można Jak już kiedyś pisałem, Grecja powinna postawić na urzędników, wszyscy obywatele zatrudnieni w różnych urzędach mieliby wtedy pewną pracę, wcześniejsze emerytury i świetlaną przyszłość zabezpieczoną dodatkowymi milionami ustaw. Niedogodnością byłaby, być może, konieczność picia kawy ale... przecież można pić kawę mrożoną.
~Rooo
To raczej skutek rzadow PO preferujacych businesy niemieckie w naszym kraju
~PrawnukEwyBraun
Niedlugo takie same komentarze polskich przedsiebiorcow beda na porzadku dziennym: 'w takim klimacie, jaki sie rozprzestrzenia pod rzadami narodowo socjalistycznego pisu, dzialalnosci gospodarczej nie da sie prowadzic'.

Szkoda... A moglo byc tak pieknie

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki