REKLAMA

"Dobry start" - przyznano już ponad 3,9 mln świadczeń

2020-10-12 15:50
publikacja
2020-10-12 15:50
"Dobry start" - przyznano już ponad 3,9 mln świadczeń
"Dobry start" - przyznano już ponad 3,9 mln świadczeń
fot. Sharomka / / Shutterstock

Ponad 3,9 mln świadczeń z programu "Dobry start" przyznano już rodzicom i opiekunom uczących się dzieci – poinformowała w poniedziałek PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Wnioski o przyznanie świadczenia można składać jeszcze do końca listopada.

"Dobry start" to świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. W tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek to ok. 1,4 mld zł.

Z najnowszych danych MRiPS wynika, że zdecydowana większość uprawnionych do świadczenia uczniów już otrzymała wsparcie.

"Od 1 lipca przyznano ponad 3,9 mln świadczeń. W tym czasie wpłynęły ponad 3 miliony wniosków, z czego zdecydowana większość – 2,2 mln – drogą elektroniczną" – podkreśliła minister Marlena Maląg.

"Nabór wniosków w tegorocznej edycji programu jeszcze trwa, ale fakt, że zdecydowana większość uprawnionych już otrzymała wsparcie, dowodzi tego, że +Dobry start+ to świadczenie, które odpowiada na potrzeby rodzin, stanowi realne wsparcie domowych budżetów" – dodała szefowa MRiPS.

Świadczenie "Dobry start" pierwszy raz wypłacono w 2018 r. Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło 2,67 mld zł.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki