REKLAMA

Derdziuk: Sytuacja ZUS stabilna, pomimo 1,5 mld zł długu

2010-06-16 17:24
publikacja
2010-06-16 17:24

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest zadłużony w bankach komercyjnych na jeden miliard 510 milionów złotych. Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk zapewnia, że sytuacja Zakładu jest stabilna. Renty i emerytury wypłacane są zgodnie z planem.      

Prezes Derdziuk poinformował, że w 2009 roku ZUS wypłacił blisko 135 miliardów złotych emerytur i rent dla 7,5 miliona osób. Na zasiłki chorobowe zakład wypłacił 6 miliardów 600 milionów złotych. Przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z którego świadczenia są wypłacane, uzupełniane są przez Fundusz Rezerwy Demograficznej. Obecnie FRD dysponuje aktywami na sumę ponad 10,80 miliardów złotych.      

Prezes Derdziuk przypomniał podczas spotkania z dziennikarzami, że Zakład pomaga przedsiębiorcom dotkniętym klęską powodzi. Także rodzice, którzy z powodu zamknięcia przedszkola, żłobka czy szkoły zostali w domu, by opiekować się dzieckiem do lat ośmiu mogą otrzymać zasiłek opiekuńczy.

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ken
To prawda, ludzie oszukuja na potegę, a potem narzekają ze brakuje kasy na wyplaty.
~AAA
ZUS powinien dokładnie sprawdzć zwolnienia lekarskie - sam mam przypadek pracownik jest na zwolnieniu lekarskim i poszedł do innej pracy. I skąd będą pieniądze w ZUS -ie.
~protek
stabilna ...

a inne miliardy zł długu to juz spłacone ???


niech to w koncu zbankrutuje i przestanie ciązyc ludziom

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki