REKLAMA

Danone rozdał pracownikom po bezpłatnej akcji

2019-06-14 08:45
publikacja
2019-06-14 08:45

Aby zmotywować pracowników i podkreślić ich wpływ na rozwój firmy, Danone przekazał każdemu pracownikowi po jednej bezpłatnej akcji spółki. 

fot. Charles Platiau / / FORUM

Jak podaje serwis dlahandlu.pl, Danone rozdał pracownikom akcje w ramach programu "One Person, One Voice, One Share". Polska jest jednym z pierwszych krajów, gdzie taki benefit został wprowadzony. Dodatkowo spółka proponuje możliwość zakupu kolejnych akcji na preferencyjnych warunkach. 

Obecna szacunkowa wartość jednej akcji wynosi obecnie około 240 zł. Trafiły one do zatrudnionych, których staż pracy przekracza rok. "Poza coroczną dywidendą i prawem do głosowania podczas walnych zgromadzeń akcjonariuszy, nowi udziałowcy mogą również liczyć na dodatkowy przywilej w postaci kwoty brutto doliczonej do dochodu, która pozwoli pokryć koszty obowiązkowych podatków wynikających z przyznania akcji. Pracownicy pozostaną właścicielami swojej akcji przez cały okres zatrudnienia, a z chwilą odejścia z firmy jej wartość zostanie im wypłacona" - czytamy w serwisie. 

Z takiej formy pozapłacowej motywacji skorzystało już 95 proc. pracowników. Magdalena Dybska-Tabor, dyrektor HR dla grupy spółek Danone w Polsce powiedziała, że tak wysoki udział zatrudnionych w programie oznacza, że czują się oni integralną częścią firmy i pragną wspólnie działać na rzecz jej rozwoju. 

Danone nie pierwszy pochwalił się takim programem. Między innymi nabycie akcji na preferencyjnych warunkach oferuje Amazon w Stanach Zjednoczonych, choć pracownicy w Polsce również o to od lat walczą. "Pracownicy Amazon mają możliwość zostania właścicielami Spółki poprzez przyznanie i nabycie praw do warunkowych jednostek udziałowych. RSU stanowią kluczowy element naszej starannie zaprojektowanej filozofii pełnego wynagrodzenia, której celem jest pomoc w zakresie przyciągania, motywowania i zatrzymywania pracowników najwyższego kalibru, takich jak Ty" podaje Amazon na swojej stronie internetowej. 

WS

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jes
Kwota mniejsza niż 500+ i zapewne czują się dyskryminowani bo za pracę tylko 240zł a u nas za nic 500. Skandal.
infinum
Inicjatywa zasługuje na pochwałę - brawo Danone!

Firmom opłaca się część akcji rozdzielić pracownikom, bo wtedy znacząco rośnie motywacja pracowników do zwiększania wydajności i poprawy procesów w firmie przez oddolne inicjatywy.

Warunkiem jest jednak rozsądny zarząd, bo nie każdy Janusz biznesu jest
Inicjatywa zasługuje na pochwałę - brawo Danone!

Firmom opłaca się część akcji rozdzielić pracownikom, bo wtedy znacząco rośnie motywacja pracowników do zwiększania wydajności i poprawy procesów w firmie przez oddolne inicjatywy.

Warunkiem jest jednak rozsądny zarząd, bo nie każdy Janusz biznesu jest w stanie wykorzystać tę nową energię wśród pracowników-właścicieli. Niemniej im więcej akcjonariatu pracowniczego, tym potencjalnie stabilniejsza i bardziej wydajna firma.
wnr
Macie nieaktualne logo, brakuje tam jednego symbolu, jakże charakterystyczne dla współczesnej Francji
mkx
Czyli jednak pracownicy mają ograniczone prawo ;( Szkoda, a mógłby to być ciekawy element emerytalny.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki