REKLAMA

Comp chce od '22 wypłacać ok. 5 zł dywidendy na akcję

2021-06-23 17:22
publikacja
2021-06-23 17:22
Comp chce od '22 wypłacać ok. 5 zł dywidendy na akcję
Comp chce od '22 wypłacać ok. 5 zł dywidendy na akcję
fot. Krystian Maj / / FORUM

Comp zakłada, że począwszy od 2022 roku dywidenda powinna wzrosnąć do ok. 5 zł na akcję, przy założeniu tej samej co obecnie liczby uprawnionych akcji - podała spółka w komunikacie.

"Powyższe założenie przy obecnym kursie akcji spółki, oznacza stopę wypłaty dywidendy (dividend yield) na poziomie ok. 8 proc. Intencją zarządu jest, aby akcjonariusze spółki mogli trwale liczyć na wypłatę dywidendy w kwocie pozwalającej na utrzymanie dividend yield powyżej 5 proc. lub otrzymywali ekwiwalent w/w kwoty w drodze skupu akcji własnych" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że aktualizacja polityki dywidendy wynika z tego, że w ostatnich latach przeprowadzono już zakrojone na szeroką skalę procesy inwestycyjnie w segmentach IT oraz retailowym.

"W najbliższym czasie spółka nie planuje istotnych inwestycji w tych obszarach, spodziewając się prowadzenia działalności w większym stopniu na bazie dotychczas poczynionych inwestycji. W ocenie spółki jedyne pole, gdzie możliwe będą jeszcze istotne inwestycje to rozwój M/platform, w Polsce i za granicą" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, spółka wchodzi w okres, gdy materializują się jej oczekiwania biznesowe i finansowe sprzed kilku lat.

"Spółka i jej grupa są w okresie najlepszych wyników w historii, a w planach spółki do końca 2021 roku jest istotne zmniejszenie zadłużenia grupy. To, w połączeniu z mniejszymi planowanymi inwestycjami, tworzy warunki do zwiększenia transferu środków do akcjonariuszy" - podał Comp.

W 2014 roku spółka podawała, że zamierza w przyszłości rekomendować wypłatę dywidendy w wysokości do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy. Celem zarządu była powtarzalna wypłata około 30 proc. skonsolidowanego zysku.

Zarząd Compu zarekomendował w maju przeznaczenie z zysku za 2020 r. 14,35 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 3 zł dywidendy na akcję. ZWZ jest zwołane na 30 czerwca. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki