REKLAMA

Nowa forma płatności w sklepie internetowym PGG. Ale jest haczyk

2023-08-02 10:11
publikacja
2023-08-02 10:11

Internetowy sklep PGG mocno się zmienił w przeciągu roku. Od 1 sierpnia za węgiel możemy zapłacić blikiem. Ale jest drobny haczyk.

Nowa forma płatności w sklepie internetowym PGG. Ale jest haczyk
Nowa forma płatności w sklepie internetowym PGG. Ale jest haczyk
fot. JM / / Bankier.pl

W ubiegłym roku sklep internetowy PGG cieszył się ogromnym wzięciem. W tym roku nastroje na rynku węgla są spokojniejsze, pojawiły się nawet promocje na zakup węgla w większej ilości. Górnicza spółka ciągle udoskonala e-sklep i od sierpnia wprowadziła do niego nowość.

"Informujemy, że w związku z ciągłym doskonaleniem funkcjonowania sklepu internetowego PGG z dniem 01.08.2023 r. uruchamiamy dla państwa nową funkcjonalność w dokonywaniu płatności za pośrednictwem operatora Dotpay – metodę płatności Blik" – czytamy w komunikacie górniczej spółki.

Jest jednak haczyk - wybierajac tę formę płatności zapłacimy za węgiel nieco więcej, niż wybierając np. szybki przelew. "W przypadku metody płatności BLIK opłata serwisowa wynosi 0,5 proc. wartości zamówienia" - informuje PGG.

Co ciekawe, "zmiany formy płatności przy złożonych już zamówieniach, można dokonać, wysyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy dostępny na profilu klienta" - dodano.

Płatności blikiem cieszą się dużą popularnością w Polsce. Na koniec pierwszego kwartału 2023 r. aktywnie korzystało z niego ponad 13,5 mln osób. Klienci aplikacji płacili Blikiem średnio 4,2 mln razy dziennie, a średnia kwota rozliczeń wyniosła 134 zł.

Blik to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z Blika w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie praktycznie każdy z klientów krajowych instytucji płatniczych, oferujących aplikację mobilną. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

JM

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki