REKLAMA

BM mBanku rekomenduje "redukuj" KGHM

2022-12-01 16:52
publikacja
2022-12-01 16:52

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 25 listopada wznowili wydawanie rekomendacji dla KGHM od zalecenia "redukuj" , wyznaczając cenę docelową akcji tej spółki na poziomie 102,75 zł.

BM mBanku rekomenduje "redukuj" KGHM
BM mBanku rekomenduje "redukuj" KGHM
fot. Dziurek / / Shutterstock

W dniu wydania raportu kurs akcji KGHM na giełdzie wynosił 117 zł.

"Uważamy, że wycena spółki jest relatywnie wymagająca (2023P EV/EBITDA według naszych prognoz na poziomie 4,6x implikuje 14 proc. premię do długoterminowej średniej) biorąc pod uwagę ryzyka w otoczeniu makroekonomicznym" - napisano w rekomendacji.

Analitycy zwrócili uwagę, że w Chinach pogłębia się kryzys na rynku nieruchomości.

"Jako, że rynek ten odpowiada za ok. 21 proc. popytu na miedź, jego zapaść ma istotny negatywny wpływ na cenę metalu w najbliższym okresie" - napisano w raporcie.

"Ponadto, rośnie liczba nowych zachorowań na COVID-19. Według danych z 22 listopada zdiagnozowano ok. 28 tys. nowych przypadków zakażenia (najwięcej od pół roku). I choć Chiny zachęcają lokalne banki do wsparcia sektora nieruchomości oraz zwiększają liczbę zaszczepionych osób, nie wiadomo kiedy wspomniane działania przyczynią się do poprawy sytuacji" - dodano.

Według BM mBanku rynek miedzi ma za to bardzo dobre perspektywy w długim terminie.

"Wzrost penetracji aut elektrycznych (2-4x większe zużycie miedzi niż w autach o silnikach spalinowych), czy też osiągnięcie zerowej emisyjności netto w 2050 roku będzie wymagało trzykrotnego wzrostu popytu na miedź między 2021-2030 r. (prognozy IEA). Uważamy jednak, że obecny poziom wyceny KGHM w relacji do ryzyk w otoczeniu spółki nie jest wystarczająco atrakcyjny dla nas" - napisali analitycy.

Depesza jest skrótem raportu BM mBanku dotyczącego KGHM. Autorem raportu jest Paweł Wieprzowski. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 25 listopada 2022 o godzinie 8:30.

W załączniku znajdują się wymagane prawem zastrzeżenia. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

44102127_KGHM_20221125_s.pdfpdf
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki