REKLAMA

Azoty mają zgodę UOKiK na koncentrację dot. działalności Grupy Azoty Polyolefins

2020-01-22 07:58
publikacja
2020-01-22 07:58

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez Grupę Azoty, Hyundai Engineering Co., Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation oraz Grupę Lotos przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność pod firmą Grupa Azoty Polyolefins - podały Azoty i Police w komunikatach.

/ Grupa Azoty

W osobnym komunikacie spółki podały, że zwołują na 17 lutego NWZ w sprawie wyrażenia zgody na objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Grupa Azoty Polyolefins, wyrażenia zgody na udzielenie tej spółce długoterminowych pożyczek podporządkowanych wobec planowanego finansowania dłużnego uprzywilejowanego oraz udzielenia pożyczek na kwoty przekraczające 100 mln zł spółkom zależnym.

Z projektów uchwał wynika, że Azoty miałyby udzielić spółce GA Polyolefins długoterminowych pożyczek do łącznej kwoty 350 mln zł w celu zapewnienia finansowania części wkładu kapitałowego spółki w ramach realizowanego projektu oraz pożyczek do kwoty stanowiącej równowartość 105 mln euro, jakie mogą zostać udzielone w przyszłości jako forma realizacji zobowiązań.

Główny akcjonariusz Polic, Grupa Azoty, złożyła w grudniu dyspozycję objęcia 28.551.500 akcji, za łączną kwotę 291,2 mln zł, w ramach przysługujących spółce praw poboru.

Jak podano w komunikacie, zgoda UOKiK na koncentrację stanowi jeden z warunków zawieszających porozumień wstępnych zawartych przez Azoty w grudniu 2019 r.

W podpisanym 23 grudnia zmienionym porozumieniu (term-sheet) strony zmodyfikowały warunki finansowania equity projektu określone w porozumieniu z 19 września.

Porozumienie nie zmienia wysokości kwot inwestycji Hyundai i KIND, tj., odpowiednio, 73 i 57 mln USD, ani łącznego zaangażowania koreańskich partnerów. Strony dokonały natomiast modyfikacji form finansowania poprzez decyzję o udzieleniu pożyczek podporządkowanych przez KIND (52 mln USD z łącznej kwoty 57 mln USD).

Grupa Azoty oraz Zakłady Chemiczne Police zobowiązały się do zainwestowania w projekt do 1,4 mld zł oraz środków uzyskanych z wtórnej oferty publicznej akcji Zakładów Chemicznych Police (w zależności od wyniku tej oferty) poprzez wniesienie wkładów pieniężnych na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego Grupy Azoty Polyolefins i objęcie nowo wyemitowanych akcji spółki lub poprzez udzielenie spółce pożyczek podporządkowanych na warunkach komercyjnych.(PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki