Streaming od YouTube'a dostępny w Polsce

Aplikacje YouTube Music i YouTube Premium od kilku dni są dostępne na Polskim rynku. Muzyczny serwis streamingowy od YouTube'a udostępnia teledyski, pliki muzyczne oraz całe albumy. Brzmi znajomo? Czy popularny portal stanie się realnym zagrożeniem dla Spotify, Tidal albo iTunes?

YouTube Music i YouTube Premium są dostępne w formie aplikacji na urządzenia mobilne oraz tradycyjnie przez stronę. Ciekawe w nich są dodatkowe możliwości, których nie daje np. Spotify: opcja przeglądania zdjęć z koncertów, dostępne relacje na żywo z festiwali muzycznych czy karaoke z klipami.

(fot. Dado Ruvic / Reuters)

Na jaką wersję warto się zdecydować?

Aplikacja od internetowego giganta jest dostępna w trzech wersjach: podstawowej, która jest darmowa, ale z nią wiąże się brak możliwości słuchania muzyki w tle oraz odtwarzanie jest przerywane reklamami. Dodatkowe propozycje to YouTube Music oraz i YouTube Premium. W ich przypadku unikniemy reklam i nieprzerwanie będziemy korzystać z odtwarzacza nawet w momencie, kiedy korzystamy z innych aplikacji w tym czasie. Użytkownicy YouTube Premium będą mieli dostęp również do seriali i filmów z kategorii „Originals”. Dodatkowo oprócz bazy muzyki oferuje zasoby takie jak programy telewizyjne, nagrania z koncertów. Użytkownicy, którzy będą chcieli skorzystać z wersji Premium, mogą również pobrać na swoje urządzenie mobilne filmy lub playlisty oraz odtwarzać je, będąc offline. Pliki będą dostępne przez 30 dni.  

Koszt streamingu od YouTube'a

Pierwsze trzy miesiące są obecnie bezpłatne, oznacza to, że zanim zdecydujemy się na aplikację YouTube Music lub YouTube Premium, będziemy mogli ją przetestować całkowicie za darmo. Po trzech miesiącach koszt YouTube Music wyniesie 19,99 zł za miesiąc. Użytkownik, który zdecyduje się na wersję Premium, zapłaci 23,99 zł miesięcznie. Można również skorzystać z opcji dla rodziny za 35,99 zł. Subskrypcja rodzinna jest przeznaczona dla maksymalnie sześciu osób (w wieku co najmniej 13 lat) mieszkających w jednym domu.

Jak YouTube Music wypada na tle innych programów streamingowych?

YouTube Music niewiele różni się od Spotify czy Tidala, tak naprawdę największą różnicą jest to, że baza zawiera teledyski i nagrania z koncertów, które przez lata były gromadzone na platformie. Wszystkie trzy serwisy są intuicyjne w obsłudze i mają podobne funkcje.

Na Zachodzie usługa jest dostępna już od czterech lat, YouTube'a długo kazał na siebie czekać w Polsce. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że nie wszystkie pliki są dostępne na terenie naszego kraju. 

Joanna Leja

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 36 open_mind

No to teraz Lemingi będą szczęśliwe. Tego Polsce brakowało, jest postęp technologiczny. Dla mnie tego rodzaju badziewie to jak przywiązanie krowy do paśnika.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.