REKLAMA

AliExpress został sponsorem Lecha Poznań

2020-10-24 17:00
publikacja
2020-10-24 17:00

Platforma handlu internetowego AliExpress została sponsorem klubu piłkarskiego Lech Poznań - poinformowała chińska spółka w komunikacie prasowym. Dla AliExpress jest to pierwsze na świecie partnerstwo w zakresie marketingu sportowego.

AliExpress został sponsorem Lecha Poznań
AliExpress został sponsorem Lecha Poznań
/ Twitter/Lech Poznań

Umowa między AliExpress i Lechem Poznań potrwa do 30 czerwca 2021 r., z możliwością przedłużenia.

"Polska jest jednym z naszych wiodących rynków w Europie, a piłka nożna to sport narodowy dla Polaków. Chcemy, aby współpraca z Lechem Poznań symbolizowała nasze zaangażowanie na polskim rynku" - powiedział Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią.

Uruchomiony w 2010 r. AliExpress to platforma handlu detalicznego, umożliwiająca konsumentom z całego świata dokonywanie zakupów bezpośrednio u producentów i dystrybutorów głównie w Chinach.

Według danych podanych przez spółkę, AliExpress jest drugą najchętniej odwiedzaną przez Polaków platformą sprzedaży detalicznej online.

Swoją pozycję w Polsce chce też wzmacniać amerykański Amazon, który - jak wynika z nieoficjalnych informacji - zamierza jeszcze w tym roku otworzyć w naszym kraju e-sklep. Amazon działa w Polsce od 2014 r. i zatrudnia ponad 18 tys. pracowników w dziewięciu centrach logistyki e-commerce.

AliExpress i Amazon są głównymi konkurentami Allegro, który niedawno przeprowadził największą w historii polskiej giełdy ofertę publiczną o wartości ponad 9 mld zł. Akcje polskiej platformy e-commerce są od kilkunastu dni notowane na GPW i zyskały w tym czasie ponad 100 proc. wobec ceny z IPO. Obecnie kapitalizacja Allegro sięga 91 mld zł. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (21)

dodaj komentarz
grab
Tak Chińczycy wchodzą do biednych krajów UE!
qart
Ważne, żeby nie kupować tych jednorazowych śmieci. Nie pomagać komunistycznemu reżimowi.
rysiek58
a co Tobie Chińczycy zrobili? To wspaniali ludzie. Bardzo pracowici, spokojni, pełni szacunku. My żyjemy w Polsce nie w USA. Nikt Ci nie każe z nimi wojować. Handluj, kupuj wysokiej jakości produkty po niskiej cenie. Zarabiaj i bogać się. Każdy kraj ma własne cele geopolityczne. My nie mamy walczyć z Chińczykami, mamy co robić w a co Tobie Chińczycy zrobili? To wspaniali ludzie. Bardzo pracowici, spokojni, pełni szacunku. My żyjemy w Polsce nie w USA. Nikt Ci nie każe z nimi wojować. Handluj, kupuj wysokiej jakości produkty po niskiej cenie. Zarabiaj i bogać się. Każdy kraj ma własne cele geopolityczne. My nie mamy walczyć z Chińczykami, mamy co robić w naszym regionie. Na spokojnie.
demeryt_69
Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią - bajgle tak kochają handełe, że zaczęły się nawet zatrudniać u Kitajców :)

dlaczego_nie
Jesteś po prostu płaskim chipsem który sadzi ze pozycja zawodowa zależy od wyznawanej doktryny. 50 lat komuny zrobiło swojej
demeryt_69 odpowiada dlaczego_nie
Bite me!
and00 odpowiada dlaczego_nie
Od doktryny mniej niż od narodowości, szczególnie jeżeli jest Żydowska
zbyszek_
Allegro to defacto jest reseller Alibaba'y, te sklepy kupuja to w chinach hurtem i gonia na alegro pare razy drozej ale w pojedynczych sztukach.

Aliexpres to jest Alibaba...
jarekzbyszek
Jest istotna różnica jak firma kupuje na Aliexpres a prywatny użytkownik. Firma odpowiada za prowadzenie towaru do sprzedaży: cło, znak bezpieczeństwa CE ( nie China Export ). Przy prywatnym imporcie cło powinno być liczone nie tylko od wartości ale mieć także stawki minimalne za sam fakt oclenia. Inaczej nie pozbędziemy się chińskich Jest istotna różnica jak firma kupuje na Aliexpres a prywatny użytkownik. Firma odpowiada za prowadzenie towaru do sprzedaży: cło, znak bezpieczeństwa CE ( nie China Export ). Przy prywatnym imporcie cło powinno być liczone nie tylko od wartości ale mieć także stawki minimalne za sam fakt oclenia. Inaczej nie pozbędziemy się chińskich śmieci i podróbek.
demeryt_69
Alibaba to jedna z firm posiadanych przez Alibabę. Alibaba niczego nie kupuje, a jedynie posredniczy w zakupie przez klientów zagranicznych podobnie jak Taobao robi to na rynku w Kitaju.

Co ma niby Allegro wspólnego z Alibabą? Nie masz pojęcia o temacie, w którym zabierasz głos - żałosne!

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki