REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Accor zwiększa udziały w Orbisie

2001-12-07 09:09
publikacja
2001-12-07 09:09
Największy akcjonariusz Orbisu – francuski Accor S.A. – w wyniku zakupu 930.000 akcji w transakcji pakietowej zwiększył swoje zaangażowania w Spółce do 22%. Pozostałymi istotnymi akcjonariuszami Orbisu są: podmioty z Grupy Deutsche Banku – 12%, Skarb Państwa 6%, Globe Trade Center 5% oraz Michał Sołowow 5%.

Obecnie przeprowadzany jest proces połączenia Orbisu z istniejącymi strukturami Accor w Polsce. Proces ten jest powodem napięcia pomiędzy inwestorem strategicznymi, a inwestorami mniejszościowymi polskiej Spółki. Kontrowersyjną kwestią będzie wycena i włączenie już prosperujących hoteli Accor do sieci Orbisu. Accor zamierza skończyć fuzje polskiej placówki z Orbisem w lecie 2002 roku. Obecnie zwiększenie zaangażowania w kapitale akcyjnym Orbisu należy łączyć z chęcią zwiększenia swojej pozycji w akcjonariacie Spółki przed planowaną fuzją. Oddala to ryzyko wycofania się Accor z inwestycji w Orbisie, o którym spekulowano przy nasileniu kontrowersji w gronie akcjonariuszy.

Kurs akcji Orbisu zachowuje się silnie na tle rynku, mimo nie najlepszego postrzegania w ostatnim czasie spółek z branży hotelarskiej. Zwiększenia zaangażowania w Spółce przez inwestora strategicznego powinno dodatkowo wzmocnić pozytywne zachowanie kursu Orbisu.
Źródło:Biuro Maklerskie BPH
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki