5 banków, które płacą za otwarcie konta firmowego

1500 zł jednorazowej premii, karta podarunkowa do wykorzystania na stacjach paliw Orlen oraz 100 zł na powitanie – tak banki nagradzają nowych klientów za otwarcie rachunku firmowego.

Przedsiębiorcy nie mają łatwej drogi do sukcesu. Otwierając biznes, muszą przedrzeć się przez gąszcz opłat, podatków i innych danin płatnych co najmniej raz w miesiącu. Do tego dochodzi również obsługa konta firmowego. Jednak w tym aspekcie właściciel nowo otwartej firmy ma duże pole manewru. Na rynku jest bowiem na tyle bogata oferta, że daje możliwość uniknięcia kosztów za prowadzenie konta, użytkowanie karty płatniczej czy korzystanie z mobilnej wrzutni. Banki poszły nawet o krok dalej. Aby przyciągnąć nowych klientów, konkurują ze sobą promocjami, w ramach których przedsiębiorca może skorzystać z darmowych usług czy otrzymać powitalny prezent. Jeśli natomiast dokładnie przejrzy dostępne pakiety, znajdzie takie, na których może nawet zarobić.

5 banków, które płacą za otwarcie konta firmowego
5 banków, które płacą za otwarcie konta firmowego

Bonusy pieniężne są jednak oferowane przez nieliczne banki. W dalszym ciągu instytucje finansowe chętniej kuszą programami rekomendacyjnymi czy upominkami w formie wizytówek, pakietów MS Office oraz przestrzenią coworkingową. Warto zatem przejrzeć wszystkie oferty, aby wybrać te najkorzystniejsze dla swojego biznesu.

Banki nagradzają nowych klientów

Promocje bankowe niewątpliwie mogą przyciągnąć nowych klientów. Należy jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo. Aby otrzymać bonus za otwarcie rachunku, przedsiębiorca musi spełnić warunki określone w regulaminie promocji. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, w których bankach przedsiębiorca zarobi najwięcej na otwarciu konta firmowego i co musi zrobić w zmian za wypłatę premii.

Największy bonus pieniężny czeka na nowych klientów firmowych w Alior Banku. Przedsiębiorcy, którzy założą rachunek iKonto Biznes, mają możliwość zyskania nawet 1500 zł. Premia jest wypłacana przez pełen rok, maksymalnie po 125 zł w każdym miesiącu. Promocja jest jednak skierowana wyłącznie do podmiotów, które wcześniej nie posiadały żadnych produktów dla przedsiębiorców w Alior Banku.

Promocje dostępne w bankach dla klientów zakładających konto firmowe

Nazwa banku

Nazwa promocji i wysokość premii

Alior Bank

„1500 zł dla firm”.

Wysokość premii: 1500 zł*.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Idea Bank

„Premiowanie za bankowanie”.

Wysokość premii: 600 zł*.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Orange Finanse

„Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, jesień 2017”.

Wysokość premii: 150 zł*.

Promocja obowiązuje do 01.02.2018r.

PKO BP

"Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim".

Wysokość premii: 150 zł*.

Pierwszy etap promocji obowiązuje do 11.09.2017 r. lub do wyczerpania puli voucherów.

mBank

„Konto firmowe i 100 zł zwrotu.

Wysokość premii: 100 zł*.

Promocja obowiązuje do 31.10.2017 r.

*podana kwota nie zawsze oznacza premię gotówkową; warunki promocji różnią się - szczegóły opisano w artykule;

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 08.09.2017 r.

Kolejna co do wysokości premia jest do zgarnięcia w Idea Banku. Właściciel biznesu, który zdecyduje się na założenie konta Firma To Ja może wziąć udział w promocji „Premiowanie za bankowanie”, w ramach której otrzyma 600 zł. Bonus jest wypłacany maksymalnie po 50 zł miesięcznie.  

Na mniejszy zarobek mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy otworzą rachunek firmowy w Orange Finanse oraz PKO BP. Obie instytucje kuszą premią w wysokości 150 zł, jednak różni się forma ich wypłaty. W Orange Finanse posiadacz własnej firmy, po spełnieniu określonych przez bank warunków, otrzyma przelew na nowo otwarty rachunek w wysokości 150 zł. Natomiast PKO BP w ramach promocji „Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim" przekazuje kartę podarunkową o wartości 150 zł, którą można wykorzystać na zakupy paliwa oraz wszelkich innych artykułów oferowanych na stacjach paliw sieci Orlen na terenie całej Polski.

Najniższą stawkę wśród prezentowanej piątki oferuje mBank. Przedsiębiorca, który otworzy mBiznes konto Standard, otrzyma jednorazowy bonus w wysokości 100 zł. Dodatkowo, po spełnieniu kilku warunków, klient przez dwa lata jest zwolniony z opłat za konto, kartę, przelewy krajowe internetowe, opłat za wypłatę gotówki w określonych bankomatach oraz kosztów wpłat środków pieniężnych w wpłatomatach mBanku oraz Euronetu.

Nie ma nic za darmo

Nie ma na rynku banku, który wypłacałby premię wyłącznie za fakt otwarcia rachunku firmowego. Przedsiębiorca, który chce skorzystać z aktualnych promocji, musi spełnić dodatkowo warunki stawiane przez daną instytucję. Nie są one jednak wygórowane. W większości przypadków wystarczy podpisać umowę prowadzenia konta i wykonać raz w miesiącu przelew do ZUS.

Właściciele biznesów, którzy chcą otrzymać maksymalną wartość premii w Alior Banku, muszą spełnić warunek aktywności. Oznacza to, że są punktowani za wykonywane transakcje, tj. przelew do ZUS/US, płatność kartą, utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku, przelew natychmiastowy. Następnie na ich podstawie bank nalicza odpowiednią wysokość premii. Podobne wymagania stawia Idea Bank. Po pierwsze, przedsiębiorcy są zobowiązani do założenia rachunku Firma To Ja. Po drugie, muszą aktywnie korzystać z nowego konta, tj. zlecać wykonanie przelewów do ZUS/US, wpłacać pieniądze we wpłatomacie, wystawiać faktury online lub utrzymywać odpowiednie saldo na rachunku.

W celu uzyskania jednorazowej wypłaty 150 zł na rachunek w Orange Finanse, konieczne jest opłacenia z Konta dla Firm faktury na rzecz Orange Polska. Dodatkowo posiadacz własnego biznesu zobowiązany jest wykonać płatność na składkę ZUS. Nieco więcej obostrzeń stawia przed sowimi klientami PKO BP. Aby otrzymać kartę podarunkową o wartości 150 zł, przedsiębiorca jest zobowiązany w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy rachunku firmowego aktywować kartę debetową MasterCard i dokonać płatności bezgotówkową na łączną kwotę minimum 200 zł.

Natomiast najmniejsza ilość warunków do spełnienia, w celu otrzymania premii za otwarcie rachunku firmowego, czeka klientów mBanku. Instytucja, oprócz założenia konta w trakcie trwania promocji, wymaga wykonania przelewu do ZUS na minimum 250 zł w ciągu 30 dni od dnia otwarcia rachunku.

Wybierając rachunek firmowy, warto prześledzić promocje oferowane przez banki. Może się bowiem okazać, że na otwarciu konta można zarobić. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z  regulaminem akcji w celu uzyskania informacji, czego instytucja finansowa oczekuje w zamian i czy warunki przed nami stawiane są realne do spełnienia.  

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta firmowego w Nest Banku. Nasz bank dla osób prowdzących własną firmę czy działalność ma bezwarunkowe BIZnest Konto, w którym za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe (w tym do ZUS i US), wydanie i używanie karty płatniczej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatach sieci Euronet, korzystanie z Bankowości Internetowej (w tym również za kody SMS do autoryzacji przelewów) oraz internetowe przelewy europejskie SEPA. Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Więcej na stronie banku: nestbank.pl/biznes/konta/biznest-konto.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 kaszuby

najwiecej daje mbank

! Odpowiedz
3 0 dunkierka88

To jest ściema, mój mąż miał taka kasę dostać za otworzenie konta w Credit Agricole i do dzisiaj nie widział tych pieniędzy na oczy.

! Odpowiedz
6 2 czytacz

Co mnie obchodzą rachunki firmowe?Krezusi,którzy mają firmy jeszcze 1500 na benzynędostaną,a mnie zwykłego człowieka obciążą prowizjami i iopłatami

! Odpowiedz
0 5 karbinadel

Ciekawe, kiedy ludzie zrozumieją, że tak naprawdę nie ma nic za darmo

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne