Za tydzień nowa aplikacja mBanku z płatnościami zbliżeniowymi

analityk Bankier.pl

12 kwietnia mBank udostępni klientom nową aplikację mobilną – poinformował na Twitterze rzecznik banku Krzysztof Olszewski. Zdradził też, że nowy program będzie umożliwiał wykonywanie płatności zbliżeniowych.

Olszewski nie chce powiedzieć, czy chodzi o własne karty HCE zintegrowane z aplikacją, czy o zapowiadane już jesienią płatności Android Pay. Przypomnijmy, mBank już listopadzie 2016 roku był wymieniany jako instytucja, która ma „wkrótce” dołączyć do systemu Android Pay. Biuro prasowe Google powiedziało nam, że wdrożenie wstępnie zaplanowano na I kw. 2017 roku. Sam bank nie chciał jednak deklarować żadnych terminów.

Jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe możemy rozważać dwa rozwiązania. Bank może udostępnić własne karty HCE, tak jak zrobił to PKO BP, BZ WBK, ING Bank Śląski, eurobank czy Raiffeisen. Drugim wyjściem może być możliwość dodawania kart do Android Pay z poziomu aplikacji mobilnej mBanku (przy wykorzystaniu googlowego API). 

Na stronie internetowej mBanku znajdziemy natomiast trochę wskazówek na temat samej aplikacji. Nie zmieni się kod PIN i sposób logowania. Na ekranie logowania pozostaną najważniejsze opcje – status salda i Blik. Wygląda na to, że z logowania biometrycznego będą nadal mogli korzystać tylko posiadacze iPhone’ów. Bank nie pisze nic o logowaniu biometrycznym w wersji dla Androida.

Na stronie znajdują się też sugestie klientów, które najwidoczniej bank wziął pod uwagę, projektując nowy program: „popracujcie nad nawigacją, nie wszystko jest tak intuicyjne, jak można się spodziewać” czy „chcę, żeby była tak wygodna jak serwis transakcyjny”. Ta ostatnia opinia jest o tyle ciekawa, że nadal spora grupa klientów narzeka na obecny system internetowy banku.

Niewątpliwie mBank postawił sobie wysoko poprzeczkę. Obecna wersja programu jest jedną z najwygodniejszych bankowych aplikacji mobilnych na rynku.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~darkmen

miała być nowa aplikacja mBanku i dupa nie ma nic

! Odpowiedz
0 2 ~rencista

Jest 12 kwietnia a nowej aplikacji mbank ani widu ani słychu.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
27 3 ~Skarbek_z_Gór

mieć konto w mbanku to trochę obciach, ale zaznaczam, że to moja indywidualna opinia

! Odpowiedz
8 0 ~Alan

Trochę .... To wstyd i kno jakich mało

! Odpowiedz
0 1 ~uu

BLIK to podstawa. Ale są banki bez BLIK-a i tam muszą mieć kartę.

! Odpowiedz
21 8 ~Olo

Ja wywaliłem ten tak zwany bank i dobrze mi z tym :) :) :)

! Odpowiedz
20 8 ~4454

wywalilem aplikacje mBanku, jak tylko zobaczylem ile pamiec mi zabiera - innym polecam to samo

! Odpowiedz
15 13 ~Andrzej

Nowa aplikacja mbanku? To może być jeszcze gorzej?

! Odpowiedz
8 1 ~pytam

Dlaczego przez aplikacje mobliną nie mozna było i nie mozna nadal robić lokat 3-dniowych?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl