REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Warimpex pracuje nad kilkoma transakcjami sprzedaży

2012-08-30 08:43
publikacja
2012-08-30 08:43

Warimpex Finanz-und Beteiligungs pracuje nad kilkoma transakcjami sprzedaży i w najbliższej przyszłości oczekuje sprzedaży przynajmniej jednej nieruchomości - podała spółka w komentarzu do wyników finansowych.

"Wraz z poprawą sytuacji w branży hotelarskiej również rynek transakcyjny nieruchomości w regionie CEE najgorsze ma już za sobą. Możliwe i prawdopodobne stały się znowu transakcje sprzedaży po zadowalających cenach. Aktualnie Warimpex pracuje nad kilkoma transakcjami sprzedaży i w najbliższej przyszłości oczekuje sprzedaży przynajmniej jednej nieruchomości" - napisano.

"W związku z wahaniami sytuacji na rynku Warimpex koncentruje się na wzmocnieniu podstaw działalności oraz na swoich zasobach nieruchomości. Dlatego też firma będzie się skupiać na odnoszących sukcesy głównych markach angelo i andel's i dążyć do sprzedaży biurowców i hoteli wypoczynkowych" - dodano.

Przedstawiciele Warimpeksu informowali wcześniej, że spółka zamierza w tym roku sprzedać 2-3 swoje obiekty hotelowe lub biurowe, w tym hotel Intercontinental w Warszawie. Podobne tempo sprzedaży chce też utrzymać w dwóch kolejnych latach.

W kwietniu Warimpex podpisał wstępne porozumienie dotyczące planowanej sprzedaży 50 proc. udziałów w Hotelu InterContinental w Warszawie.

Jak podano w komunikacie, transakcja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

W II kwartale 2012 r. Warimpex zanotował 19,4 mln euro przychodów, 4,4 mln euro zysku EBIT oraz 346 tys. euro zysku netto.

W całym I półroczu obroty spółki wzrosły rdr do 33,3 mln euro z 29,2 mln euro, zysk na działalności operacyjnej skurczył się do 2,9 mln euro z 5,7 mln euro, a zysk netto wyniósł 604 tys. euro wobec 3,2 mln euro straty przed rokiem. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Pod Warszawą powstanie centrum danych AI nawet za 1 mld EUR. „Dojrzałe rynki mają już ograniczone moce”
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nieruchomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki