REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Wall Street kończy kwartał mocnymi wzrostami

2023-03-31 22:12
publikacja
2023-03-31 22:12

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów. Na plusach zakończył się również cały pierwszy kwartał 2022 roku. Pod koniec tygodnia w centrum uwagi inwestorów znajdowały się dane makroekonomiczne.

Wall Street kończy kwartał mocnymi wzrostami
Wall Street kończy kwartał mocnymi wzrostami
fot. Courtney Crow / / Xinhua News Agency

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 415 punktów, czyli o 1,26 proc. i wyniósł 33.274,15 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 1,44 proc. i wyniósł 4.109,31 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 1,74 proc. i zamknął sesję na poziomie 12.221,91 pkt.

S&P 500 wzrósł o około 7 proc. w pierwszym kwartale. Z kolei Nasdaq jest na drodze do największego kwartalnego wzrostu procentowego od końca 2020 r., biorąc pod uwagę rotację na akcje technologiczne i wzrostowe z akcji spółek finansowych po upadku dwóch banków w marcu. Globalne akcje technologiczne wzrosły prawie 17 proc. w tym kwartale i był to dla nich najlepszy kwartał od 2020 roku.

"W tym tygodniu mamy poprawę w sentymencie do ryzyka, ponieważ nie mieliśmy żadnych poważnych złych wiadomości dotyczących Europy czy amerykańskich instytucji finansowych" - powiedział Yujiro Goto, główny strateg walutowy w Nomura Securities w Tokio.

Strategowie Citigroup wskazali na prawdopodobny 5-proc. spadek globalnych zysków w tym roku, ponieważ zamieszanie w sektorze bankowym zwiększa ryzyko recesji.

"Napięcie w sektorze bankowym przypomniało nam o konsekwencjach zacieśnienia monetarnego. Idąc dalej, sądzimy, że uwaga inwestorów będzie coraz bardziej przenosić się z ryzyka wyższych stóp na ryzyko recesji" - powiedzieli stratedzy Citi pod kierownictwem Beaty Manthey.

Analitycy zauważyli również, że amerykańskie akcje mają tendencję do osiągania lepszych wyników od europejskich odpowiedników w okresach obniżania się zysków, co skłoniło do podwójnego podwyższenia rekomendacji dla akcji w USA do "przeważaj" oraz obniżenia rekomendacji dla europejskiego rynku akcji, w którym przeważają spółki cykliczne, do "neutralnie".

"Zmienność prawdopodobnie utrzyma się w najbliższym czasie, ponieważ rynek wycenia możliwy wpływ oczekiwanej recesji w USA w drugiej połowie roku" - napisał Citi w nocie z 31 marca.

Indeks sentymentu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, w marcu wyniósł 62 pkt. wobec 67 pkt. miesiąc wcześniej i 63,4 pkt. w pierwszym wyliczeniu - podano w końcowym wyliczeniu.

Indeks aktywności sektora wytwórczego (PMI) w rejonie Chicago wzrósł w marcu do 43,8,pkt. z 43,6 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 43 pkt.

Deflator PCE w USA w lutym wyniósł 5 proc. rdr, wobec 5,3 proc. rdr miesiąc wcześniej, po korekcie z 5,4 proc. i konsensusu na poziomie 5,1 proc. Wskaźnik w ujęciu bazowym wyniósł 4,6 proc. rdr vs 4,7 proc. miesiąc wcześniej i oczekiwań na poziomie 4,7 proc. rdr.

Prezes Fed z Nowego Jorku John Williams powiedział w piątek, że inflacja pozostaje głównym przedmiotem troski, ale dodał, że kryzys bankowy będzie odgrywał rolę przy podejmowaniu najbliższej decyzji o stopach proc. w Stanach Zjednoczonych. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (9)

dodaj komentarz
infinityhost
Wall street kończy z mocnymi wzrostami? I prawidłowo, pijawki do roboty.
simonsoft8
Jarząbek wykonuje podobne czynności w pompowaniu indeksu Dow Jones żeby zobaczyć co z tego wyjdzie
kololux
U nas państwowe spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Poza tym marnotrawstwo i rozrzutność...Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne U nas państwowe spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Poza tym marnotrawstwo i rozrzutność...Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami
born2die
Cześć, za każdym razem kiedy widzę tę kryptoreklamę tej książki wrzucam 1 gwiazdkową opinię na jej temat na losowym portalu.
Zapraszam innych do zabawy! :)
simonsoft8 odpowiada born2die
szukasz krew ..
bha
Sztuczne pompowanie molochów nie bez celu i udawanie jarząbka dopóki się da i uda!!!. Nic więcej.
eglantyna
Jak tam krachen-spadkowicze, już nie straszycie?
Jak tam wasze szorty? Już was wyzerowało, jak perma niedźwiedzia M. Burry'ego, który w listopadzie tweetował: "You have no idea how short I am!"?
Przecież tydzień temu miał być krach i koniec świata, jakiego znamy!

Aha, zapomniałem. Wy nie obstawiacie swoich
Jak tam krachen-spadkowicze, już nie straszycie?
Jak tam wasze szorty? Już was wyzerowało, jak perma niedźwiedzia M. Burry'ego, który w listopadzie tweetował: "You have no idea how short I am!"?
Przecież tydzień temu miał być krach i koniec świata, jakiego znamy!

Aha, zapomniałem. Wy nie obstawiacie swoich wizji i scenariuszy - i w tym jest problem. Gdybyście czuli ból, jaki sprawia bezmyślny zakład, nie pletlibyście farmazonów!
Pojawiacie się kupą przy spadkach by straszyć, znikacie przy wzrostach przestraszeni. Bardzo mądra i dalekowzroczna strategia:)

bha
Chory krótkowidzący system zapatrzony od lat na Mamonę i zyski coraz większe przepadziste zyski dla % garstki. Zadłużający codziennie kraj, społeczeństwo po uszy, po koniuszki włosów cóż aż prędzej niż póżniej miarka tej nieodpowiedzialności, krótkowzroczności, bezmyślności życia na kredyt i non stop dodruku mamony bez umiaru - aż Chory krótkowidzący system zapatrzony od lat na Mamonę i zyski coraz większe przepadziste zyski dla % garstki. Zadłużający codziennie kraj, społeczeństwo po uszy, po koniuszki włosów cóż aż prędzej niż póżniej miarka tej nieodpowiedzialności, krótkowzroczności, bezmyślności życia na kredyt i non stop dodruku mamony bez umiaru - aż miarka tej zachłanności się w końcu przebierze. A to jest tylko kwestia czasu.

https://www.usdebtclock.org/
tomitomi
banan jak zwykle ,,,
potęgą jest i basta !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki