Unijne dotacje budują polskie drogi

2022-07-08 10:02
publikacja
2022-07-08 10:02
Unijne dotacje budują polskie drogi
Unijne dotacje budują polskie drogi
fot. Marcin Jóźwiak on Unsplash / / Unsplash

Według Tomasza Żuchowskiego, p.o. generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, w latach 2004-2020 wkład finansowy Unii Europejskiej w inwestycje drogowe – obejmujące drogi krajowe, ekspresowe oraz autostrady – wyniósł ok. 104 mld zł.

Dane te przedstawiono w czasie zorganizowanej przez PAP debaty towarzyszącej publikacji raportu „Wpływ rozbudowy sieci drogowej w Polsce w okresie członkostwa w Unii Europejskiej (2004-2021) na dostępność czasową, transportową, przestrzenną i ekonomiczną dla ludności w różnych skalach terytorialnych” stworzonego przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk.

W trakcie wspomnianej debaty wypowiadał się też prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, przypominając, że w 1989 r. w Polsce było niecałe 400 km dróg szybkiego ruchu, podczas gdy obecnie jest ich ponad 4600.

Tyle o rozwoju polskich dróg mówią liczby. A jak ty oceniasz efekty obecności Funduszy Europejskich w swojej codzienności? Podziel się z nami swoją opinią!

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki