REKLAMA

Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl [8-14.12.2018 r.]

2018-12-16 12:56
publikacja
2018-12-16 12:56

Czytelnicy Bankier.pl zdecydowanie żyli ostatnio tematami związanymi z branżą energetyczną – podwyżki cen, których nie będzie, emisja CO2, absurdalne wypowiedzi ministra Tchórzewskiego zbierały największą uwagę komentatorów. Najaktywniejszy zarejestrowany czytelnik Bankier.pl w ciągu ostatniego tygodnia umieścił aż 95 komentarzy.

Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl [8-14.12.2018 r.]
Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl [8-14.12.2018 r.]
fot. adamr / / YAY Foto

Forum Bankier.pl to największe forum finansowe w polskim internecie. Dzień w dzień tętni życiem, dokumentując emocje inwestorów i nie tylko. Nie chcemy, żeby to przeszło niezauważenie, dlatego postanowiliśmy zebrać i zaprezentować garść statystyk z ubiegłego tygodnia. Statystyki obejmują tylko komentarze opublikowane przez zarejestrowanych czytelników Bankier.pl.

Wprawdzie najpopularniejszym tekstem czytanym na portalu Bankier.pl w mijającym tygodniu był artykuł o megaawarii w polskich bankach, to jednak wśród zarejestrowanych użytkowników znacznie więcej komentarzy zbudziła tematyka podwyżek cen energii i pokrewna. Adam Torchała opisywał brnące w coraz większe absurdy wypowiedzi ministra Tchórzewskiego, który ostatecznie wycofał się z wycofywania, ale niemal 60 komentarzy zebrał artykuł, w który prezentowaliśmy obietnicę premiera Morawieckiego, że nie będzie podwyżek cen energii.

Jednak najgoręcej oceniane komentarze naszych czytelników znalazły się pod artykułem, w którym prezentowaliśmy kraje emitujące najwięcej CO2. Komentarzem, który zebrał najwięcej polubień była wypowiedź użytkownika o nicku „artur17”, który prostował nieścisłość swojego przedmówcy w kwestii tabelki zamieszczonej w tekście. Niewiele mniejsze poparcie zebrał kolejny komentarz tego samego czytelnika, krytyczny wobec polityki klimatycznej: „Wykończymy polski przemysł w imię chorych europejskich idei, a stal, cement, ciężka chemia będą sprowadzane z Indii, Chin, Ukrainy. Łączna emisja co2 wzrośnie kilkukrotnie, ale Junker, Tusk, Macron, Schetyna spełnią swoje chore wizje.”. Jednocześnie komentarz ten otrzymał 39 łapek w dół.

Na trzecim miejscu podium w rankingu komentarzy o największym poparciu znalazł się jeszcze jeden komentarz dot. tematyki energetycznej. Komentarz o treści: „W Wenezueli tak samo się zaczynało. Wszystkie obietnice i ciągnięte z tego procenty do przytulenia miała pokryć spółka petrochemiczna. Ale nawet taką spółkę komuniści potrafili wykończyć i rozkraść a co dopiero będzie z naszą energetyką. P.S. Proszę aby nikt nie mówił, że prawica jest przy władzy. To lewica jak w Wenezueli.” został zamieszczony przez forumowicza „jes” w tekście o absurdach polskiej energetyki i zebrał 127 łapek w górę.

Posty z największą liczbą polubień
Tytuł artykułu[link] Treść Liczba polubień
Te kraje emitują najwięcej CO2. Polska poza dwudziestką Tabela dotyczy tylko UE.A 38 miejsce zajmujemy na ... 170
Te kraje emitują najwięcej CO2. Polska poza dwudziestką Wykończymy polski przemysł w imię chorych europejs... 167
W energetyce absurd goni absurd W Wenezueli tak samo się zaczynało. Wszystkie obie... 127
Oszczędzający uciekają przed inflacją Musimy sobie zdać sprawę że żyjemy obecnie w okres... 127
W energetyce absurd goni absurd niemalże każde wypociny Tchórzewskiego skutkują po... 123
Młodzi kiszą się w za małych mieszkaniach Vat 23% + Zus 43% + Pit 18% = 84 % podatku minus ś... 122
Praca jest, chętnych brak  W Polsce panuje jakies bledne przekonanie ze prace... 117
          Rada Warszawy obniżyła bonifikatę przy przekształceniu użytkowania wieczystego z 98 do 60 proc.  Znamy to. W 2008 też obiecali obniżki podatków, a ... 113
Będą progi dochodowe w 500+? Dlaczego bogaty zaradny ma placic na 500+ dla bied... 112
W energetyce absurd goni absurd Nie tylko w energetyce, cała Polska błądzi w opara... 108

Na przeciwległym krańcu ocen czytelników znalazł się komentarz będący w opozycji do wypowiedzi „artura17” na temat polskiego przemysłu. Forumowicz „search” pisał do przedmówcy: „Proponuje ci przeprowadzic sie gdzies blisko smietnika komunalnego, bedziesz miesz wszystko tanio. Nie rozumie ludzi co nie mysla o swoim zdrowiu i chca mieszkac w smierdzacym i brudnym kraju. No i rzeczywiscie Schetyna i Tusk to tacy wplywowi ludzie ze decyduja o emisji CO2. Gdzie to uslyszales , pewnie w TVP”, czy jednak nie zaskarbił sobie zrozumienia innych czytelników i dostał 177 łapek w dół. Komentarz ten jednocześnie poparło 45 użytkowników.

Kolejny w rankingu najbardziej krytycznych komentarzy znalazł się pod tekstem o rosnącej liczbie mieszkańców Czech. Komentarz czytelnika o nicku „specjalnie_zarejestrowany2” o treści „Za to my mamy najlepszą cebule na świecie, autobusy na węgiel i 100 nowych podatków.” Zebrał 106 łapek w dół, ale jednocześnie dostał 116 łapek w górę, więc ostateczna jego ocena powinna być pozytywna.

Najpłodniejszym komentatorem artykułów publikowanych mijającym tygodniu w Bankier.pl był czytelnik „h-b”, który zamieścił 95 komentarzy. W poprzednim rankingu zajął on drugie miejsce z 89 komentarzami. Kolejne miejsca w rankingu pod względem liczby komentarzy zajęli użytkownicy „jes” (76 komentarzy, 6 miejsce tydzień wcześniej) i „silvio_gesell” (64 komentarze, 1 miejsce w poprzednim rankingu).

Użytkownicy z największą liczbą komentarzy
Login Liczba komentarzy
h-b 95
jes 76
silvio_gesell 64
janek43 44
grzegorzkubik 44
pull_up_terrain_ahead 43
trooper 37
karbinadel 37
open_mind 36

Ciekawie wygląda ranking użytkowników, których komentarze były najlepiej oceniane. Podobnie, jak we wcześniejszym podsumowaniu tygodnia, zwycięzca tego rankingu został użytkownik „h-b”, ale liczba lajków netto (różnica pomiędzy plusami a minusami jego komentarzy) wynosiła aż 1327, czyli była ponad dwukrotnie większa, niż we wcześniejszym rankingu. Kolejne miejsca na podium zajęli czytelnicy, którzy w poprzednim rankingu na podium nie weszli – czytelnik „jes” zdobył 682 polubienia netto, a „karbinadel” 625 lajków netto.

Użytkownicy z największą liczbą polubień komentarzy("netto")
Login Liczba polubień komentarzy
h-b 1327
jes 682
karbinadel 625
open_mind 436
artur17 359
pull_up_terrain_ahead 320
trooper 265
grzegorzkubik 263
dziki_losos 230
piotrde 229

Identycznie wygląda podium jeśli chodzi o najbardziej lubiane komentarze użytkowników, bez odliczania łapek w dół. Natomiast najbardziej krytyczne oceny zebrały komentarze użytkowników o nickach „janek43” (758 dislajków), „grzegorzkubik” (721 łapek w dół) i „trooper” (699 znielubień). Tym razem, inaczej niż tydzień temu, wśród najbardziej krytykowanych komentatorów nie znaleźli się ci, którzy okupują podium najbardziej lubianych komentarzy, choć wciąż wchodzą oni do pierwszej dziesiątki w tym rankingu.

MD

Posty z największą liczbą minusów
Tytuł artykułu[link] Treść Liczba minusów
Te kraje emitują najwięcej CO2. Polska poza dwudziestką Proponuje ci przeprowadzic sie gdzies blisko smiet... 117
Rośnie liczba mieszkańców Czech Za to my mamy najlepszą cebule na świecie, autobus... 102
Żółte kamizelki uderzyły w gospodarkę Francji. Niemcy też rozczarowały w porównaniu do prymitywnych aparatczyków ze Smole... 99
Te kraje emitują najwięcej CO2. Polska poza dwudziestką Polska zajmuje 10 miejsca per capita zgodnie z tab... 90
USA chcą sankcji wobec Rosji za Nord Stream 2 Niech Amerykanie zajmuja sie swoimi sprawami a nie... 86
Getin Noble Bank i Idea Bank chcą pozyskać inwestora finansowego Opłacało się Panie Czarnecki?? A można było uczciw... 85
W energetyce absurd goni absurd Opary absurdu mają swoje źródło w Brukseli, i trze... 83
Rośnie liczba mieszkańców Czech Jak również agenturę Watykanu w każdej gminie 81
          Premier: Nie będzie podwyżek cen energii Czyli jak zwykle pracujący frajerzy zrzucą sie na ... 77
Komplikuje się sprawa sprzedaży Radia Zet Taaa, na pewno, kolejna rządowa szczujnia? 76
Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (37)

dodaj komentarz
arfeneusz
Co znaczy zaradny? Cwaniak i łapówkarz? Ja nie mam nadal pracy uczciwej za godne pieniądze, wedle jaśnie Pań z HR nie mam kwalifikacji. Jakoś co roku zarabiam coraz więcej jako programista freelancer. Na wykonywaniu najprostszych stron internetowych po 500 zł od sztuki odkładam więcej niż jakbym pracował w stolycy za 4000-6000 zł
Przecież
Co znaczy zaradny? Cwaniak i łapówkarz? Ja nie mam nadal pracy uczciwej za godne pieniądze, wedle jaśnie Pań z HR nie mam kwalifikacji. Jakoś co roku zarabiam coraz więcej jako programista freelancer. Na wykonywaniu najprostszych stron internetowych po 500 zł od sztuki odkładam więcej niż jakbym pracował w stolycy za 4000-6000 zł
Przecież ja chcę do pracy!!!! Z tym, że za godziwe wynagrodzenie, nie za miskę zimnioków, za którą to tak się trzeba płaszczyć do jaśnie Pana pracodawcy
Wolałbym brać 500+ i dorabiać sobie prostymi zadaniami niż wypruwać sobie żyły za 4000 zł
To przecież ekonomia, nie uczyli na studiach jaśnie Panów kierowników?
po_co
Pogubiłem się w Twoim myśleniu, piszesz że dorabiasz na wykonywaniu stron internetowych ale wcześniej zaznaczasz, że nie zarabiasz godnych pieniędzy.

Po pierwsze to dziwi mnie, że w ogóle pracujesz dla jakiejkolwiek korporacji/firmy skoro już znalazłeś dla siebie rynek, owszem współpracuj z nimi ale na zasadach otwartych B2B
Pogubiłem się w Twoim myśleniu, piszesz że dorabiasz na wykonywaniu stron internetowych ale wcześniej zaznaczasz, że nie zarabiasz godnych pieniędzy.

Po pierwsze to dziwi mnie, że w ogóle pracujesz dla jakiejkolwiek korporacji/firmy skoro już znalazłeś dla siebie rynek, owszem współpracuj z nimi ale na zasadach otwartych B2B to jest droga którą polecam każdemu ponieważ otwiera oczy.
Po drugie jak już wspomniałem zdanie wyżej, załóż własną działalność i zacznij zarabiać głównie na stronach internetowych, rynek jest ogromny, konkurencja również ale może to ostudzi Twoje wymagania finansowe (albo wręcz je pobudzi). Skoro Twój pracodawca wycenia Cię na 4000-6000 zł to obecnie oznacza, że tyle warta jest Twoja praca. Rynek chłonie każdą ilość informatyków, stawki po 12-16 tys. zł to nic nadzwyczajnego, natomiast Ty zarabiając 3-4 razy mniej albo masz pecha i słabego szefa albo nie potrafisz wystawić nosa poza strefę komfortu.

Po trzecie jesteś wykształconym człowiekiem, a od takich wymaga się więcej. Masz szansę zarabiać duże pieniądze, nie wiem ile to dla Ciebie próg godności ale jaki sobie nie ustalisz taki możesz zarobić, to wszystko leży w Twoich rękach. Zamiast marnować 1h u dziewczyn z HR zmarnuj ją na kolejną stronę internetową to z pewnością da Ci zarówno więcej korzyści jak i satysfakcji. Jak się nie uda to wrócisz na etat i będziesz klepać kod za 4 tys. zł ale spróbować nie zaszkodzi.

PS. Ja mam dużą rodzinę, a w nowoczesnej skali nawet bardzo dużą (6 osób). Zarabiam na nią samodzielnie, pracuję w własnej firmie współpracując z biznesem. Uwierz mi największym problemem nie jest gruby portfel tylko czas dla rodziny. Gdyby ktoś teraz zaoferował mi pracę za 4 tys. zł netto niedaleko domu i w dodatku na 8h to raczej bym się długo nie zastanawiał ;-)
Chociaż mnie osobiście za bardzo nosi i pewnie po kilku miesiącach wrócił bym do biznesu bo od dziecka byłem uczony aby w 24 godzinach zmieścić życie z dwóch dni.
adam.1983
A kto broni temu zaradnemu mieć dzieci i dostawać zwrot zapłaconego podatku ?
Zaradny = wygodny
Po co wstawać po nocach do płaczących dzieci, czemu dezorganować sobie życie, utrudniać wyjścia do kina, odwozić z rana do żłobka czy przedszkola, czy spowalniać karierę zawodową, niech dzieci mają inni a ja se będę zaradny i pomarudzę
A kto broni temu zaradnemu mieć dzieci i dostawać zwrot zapłaconego podatku ?
Zaradny = wygodny
Po co wstawać po nocach do płaczących dzieci, czemu dezorganować sobie życie, utrudniać wyjścia do kina, odwozić z rana do żłobka czy przedszkola, czy spowalniać karierę zawodową, niech dzieci mają inni a ja se będę zaradny i pomarudzę że muszę płacić na 500+ dla nieudaczników.
500+ nie trafia tylko do nieudaczników, jak w każdym systemie społecznym zawsze skorzysta pewna grupa cwaniaków ale te pieniądze dostają też rodzice którzy normalnie chodzą do pracy i biorą dodatkowo na swoje barki wychowanie nowego pokolenia które w przyszłości ma pracować na ich emeryturę ale również na emerytury "zaradnych".

ok zlikwidujmy 500+ ale dla tych co nie mają dzieci zabieramy emeryturę, wybrali wygodne życie bez zmartwień i problemów ale i też bez następcy który będzie pracował na utrzymanie tzw "zaradnego" na starość bo dla czego moje dzieci mają się składać też na jego emeryturę skoro nie ponosił żadnego kosztu jego wychowania.
500+ można by nazwać nowoczesnym bykowym, nie masz dzieci ale będziesz korzystał na starość z ich pracy to dokładaj się teraz do kosztów ich wychowania, albo nie korzystaj w przyszłości z ich pracy.
kaczka-po-smolensku
a czemu nie ma kaczki po smolensku ???
janek43
widać kto ma sporo czasu w pracy hahaha. Widzę że nawet ja jestem na liście, trzeba trochę przystopować....
sztos1
Ubezpieczenia były są i będą i dyskusja o ich likwidacji jest bez sensu . Szkoda na nią czasu . Zatem pozostaje taka modyfikacja systemu aby był wilk syty i owca cała . Obcinamy ZUS [ umowy o prace ] 40-50% ALE PŁACA GO WSZYSCY . 0 [ ZERO ] świętych krów kastowych . Osoby prowadzące . Małe firemki prowadzące dz.gosp. [ właściciele Ubezpieczenia były są i będą i dyskusja o ich likwidacji jest bez sensu . Szkoda na nią czasu . Zatem pozostaje taka modyfikacja systemu aby był wilk syty i owca cała . Obcinamy ZUS [ umowy o prace ] 40-50% ALE PŁACA GO WSZYSCY . 0 [ ZERO ] świętych krów kastowych . Osoby prowadzące . Małe firemki prowadzące dz.gosp. [ właściciele ] o przychodach do np. 100000 a może 200000 [ do dyskusji ] płaca tyle co rolnicy czyli ca 400 pln na kwartał . Co do 500+ to kasujemy i dajemy to dla pracujących ale w zasiłku rodzinnych po uprzednim zmodyfikowaniu kwoty np do 300-400 pln i wprowadzeniu progów dochodowych . Oczywiście dane wszystkich beneficjentów publikujemy w internecie a jak ktoś nie chce aby jego nazwisko tam się znalazło to musu brania kasy nie ma . Kwota wolna w 2019 na poziom 16000 pln i zmniejszająca na 20000 . Tylko złodziejskie , BANDYCKIE państwo pobiera podatki od najuboższych a tak niestety jest w POLSCE.
jasiek2017
Generalnie jesli komentarz ma wydzwiek negatywny tym ma wiecej lapek w gore. To taka Polska tradycja, szukanie tego co zle, brak wiary w przyszlosc czy widzenie wszystkiego w ciemnych barwach. Ale to oddaje jaki typ ludzi wchodzi na te strony i cokolwiek pisze. Ludzie, ktorym w zyciu sie nie udalo, wieczni narzekacze czy oczekujacy,Generalnie jesli komentarz ma wydzwiek negatywny tym ma wiecej lapek w gore. To taka Polska tradycja, szukanie tego co zle, brak wiary w przyszlosc czy widzenie wszystkiego w ciemnych barwach. Ale to oddaje jaki typ ludzi wchodzi na te strony i cokolwiek pisze. Ludzie, ktorym w zyciu sie nie udalo, wieczni narzekacze czy oczekujacy, ze im sie da bo im sie nalezy.
prs
Ilosc, czy jakosc?..
Powinni jeszcze napisac ktory nick jest oplacany z Moskwy a ktory z Niemiec..
silvio_gesell
Środki na 500+ pochodzą z emisji obligacji, do spłacenia przez dzieci. Więc to nie zaradni płacą na 500+ tylko dzieci biorą kredyt na poczet tego, że w przyszłości będą go spłacać w podatkach - o ile nie wyemigrują, żeby spłacać długi zagranicy!
pull_up_terrain_ahead
Po pieniądze od państwa w pierwszej kolejności ręce wyciągają nieudacznicy życiowi.

Powiązane: Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki