Komplikuje się sprawa sprzedaży Radia Zet

Do walki o Radio Zet staje kolejny zainteresowany. Czeskiemu właścicielowi drugiej największej rozgłośni w Polsce ofertę złożyła grupa medialna Fratria, do której należy m.in. tygodnik "Sieci". Co więcej, Fratria dostała kredyt na zakup rozgłośni.

Koncern mediowy przystąpił do przetargu w ostatniej chwili, a wcześniej stanowczo zaprzeczał, jakoby był zainteresowany grupą Eurozet. 

(YAY Foto)

Grupa Fratria ma zapewnione finansowanie na kupno Eurozetu od Czech Media Invest i złożyła taką deklarację czeskim właścicielom wraz z ofertą zakupu - donoszą wirtualnemedia. Wyłonienie kupca odbędzie się najwcześniej w styczniu.

Wcześniej informowaliśmy o potencjalnych nabywcach Radia Zet. Proces sprzedaży jednak nieco się powikłał, odkąd do przetargu przystąpiła Fratria. Obecnie do tej grupy medialnej należą takie tytuły jak tygodnik "Sieci" i  portal "wPolityce.pl". Co ciekawe, gdyńska firma wcześniej dementowała zainteresowanie grupą Eurozet. Mimo to w ostatniej chwili postanowiła zgłosić swoją propozycję do Czech Media Invest. Przypomnijmy, że czeska spółka kupiła Eurozet w tym roku od francuskiego koncernu Legarde za sumę 73 mln euro. 

Żadna firma z potencjalnie zainteresowanych czeską ofertą nie chce na razie komentować swoich posunięć. Wszyscy wcześniejsi uczestnicy przetargu: Agora ("Gazeta Wyborcza", "TOK FM"), PMPG ("Wprost") jak i ZPR ("eska", "Super Express") zdecydowanie odcinają się od spekulacji. Prezes Fratrii, Romuald Orzeł, także zachowuje pokerową twarz, stanowczo zaprzeczając, aby jego grupa mediowa starała się o sfinalizowanie transakcji. 

Jednak portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na własne źródła, ustalił, że Fratria złożyła już wniosek do banku Pekao SA o kredyt na zakup konglomeratu mediowego od Czechów i to właśnie gdynianie są najbardziej prawdopodobnym przyszłym właścicielem Eurozetu. Czech Media Invest w procesie negocjacyjnym zwraca bowiem uwagę na to, że procedura kredytowa ma miejsce w banku z kapitałem państwowym, co da większą gwarancję szybkiego otrzymania pieniędzy - donosi portal, powołując się również na własnych informatorów. 

KS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
55 51 karbinadel

Szkoda, bo było to niezłe radio. A teraz będzie pisowski kołchoźnik

! Odpowiedz
4 12 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
43 83 jendreka

Polsko, tak mi Ciebie żal. Jeden krok do przodu, dwa w tył. I tak już 100 lat.

! Odpowiedz
49 55 antypropaganda

Dobrze przynajmniej że teraz jest do przodu. Niestety poprzednie dwie kadencje było do tyłu, dokładnie tak jak piszesz.

! Odpowiedz
14 15 jes odpowiada antypropaganda

Szczyt bezczelności. Pisowski troll przybiera nick "antypropaganda".
Chyba sam Kursi to tobie chłoptasiu wymyślił.

! Odpowiedz
38 78 jendreka

PiS bocznymi drzwiami repolonizujemy media. Można? Można. Damy radę. I nikt im nie podskoczy.

! Odpowiedz
55 46 wektorwg

Po kolejnej kadencji nie będzie czego zbierać. Będziecie sobie skakać na mrozie!

! Odpowiedz
38 60 antypropaganda odpowiada wektorwg

Niewiele brakowało a po poprzedniej już prawie nie było czego zbierać. Hołd lenny dla Berlina był gotowy, bramy dla gości na pontonach otwarte, a nowa oligarchia vatowska rosła w siłę.

! Odpowiedz
5 16 abcbis

podlaskie

! Odpowiedz
91 88 czerwony_wiewior

Teraz już wiemy, co miał na myśli Jarosław Niewielki, mówić, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt. Tam właśnie powiązane z partią spółki przejmują niewygodne dla władzy media, i przekształcają je w rządowe szczekaczki

! Odpowiedz
41 57 abcbis

Tak to wychodzi.
zarzad
ROMUALD FELIKS ORZEŁ
organ nadzoru
GRZEGORZ MICHAŁ BIERECKI

PiS - tyle w temacie.

! Odpowiedz
17 36 jes

A to ten od fundacji kochających białostockie ziemie :)
Jak zebrał 70 baniek od samych miłośników ziemi białostockiej (ciekawe tylko czy darczyńcy wiedza o tym) to pomyśl ile zbierze dla takiego radia.

! Odpowiedz
97 86 jarekzbyszek

Węgierski przekręt. Będziemy się jeszcze uczyć w podręcznikach ekonomii, jak za państwowe pieniądze narodziła się nowa klasa oligarchów,

! Odpowiedz
25 59 karroryfer

zupełnie tak samo jak narodziła się stara klasa oligarchów

! Odpowiedz
15 42 jes

Oligarchowie rosyjscy zapewne doszli do majątków swoją ciężką pracą, od podstaw. Ta transakcja to jak na waciki przy karierach w Rosji.

! Odpowiedz
19 13 wektorwg odpowiada karroryfer

Stara oligarchia musi utrzymać się na wolnym runku za swoje. Ta nowa będzie ćwiczyć bankructwa za pieniądze podatnika, zresztą już to robiła, umarzanie długów na długą tradycję u katoprawicy

! Odpowiedz
39 81 grzegorzkubik

Marne radio. Marna treść i piosenki ale może coś się zmieni.

! Odpowiedz
101 86 smallsaver

Taaa, na pewno, kolejna rządowa szczujnia?

! Odpowiedz
40 89 jacyna2017 odpowiada smallsaver

...taaak w odróżnieniu od ostoi obiektywizmu jaką są obecnie Zetka, TVN-azi i GW!

! Odpowiedz
41 39 jes odpowiada jacyna2017

Jak zacząłeś to dokończ a nie że wszystko wina Tuska. Ok, Zetka, TVN i GW są nieobiektywne ale zdradź nam, które to są te obiektywne stacje? Czyżbyś miał na myśli TVP, Polskie Radio i Radio Maryja?

! Odpowiedz
2 4 terrainahead odpowiada jacyna2017

jestes niobiektywny

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne