Trump: Atak na Syrię może nastąpić szybko albo wcale nie tak szybko

Prezydent Donald Trump napisał w czwartek na Twitterze, że ewentualne uderzenie militarne przeciwko Syrii może nastąpić "bardzo szybko albo wcale nie tak szybko". "Nigdy nie mówiłem, że dojdzie do ataku na Syrię" - dodał Trump.

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

Jeszcze w środę prezydent ostrzegał na Twitterze, że Rosja powinna się przygotować na wystrzelenie przez USA pocisków rakietowych w kierunku Syrii w reakcji na na sobotni atak chemiczny w Dumie koło Damaszku. USA obwiniają o ten atak reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. Damaszek i Moskwa zaprzeczają.

Trump kilkakrotnie potępiał sobotni atak chemiczny na będącą bastionem rebeliantów Dumę i ostrzegał, że Stany Zjednoczone odpowiedzą rozwiązaniem siłowym.

We wtorek wieczorem rosyjski ambasador w Libanie Aleksandr Zasypkin oświadczył, że każdy amerykański pocisk rakietowy odpalony w stronę Syrii zostanie zestrzelony, a miejsca, z których rakiety będą odpalane, zostaną wzięte na cel.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders powiedziała w środę wieczorem, że prezydent nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie ataku na Syrię; rozważanych jest kilka innych wariantów odpowiedzi na atak chemiczny, nie tylko militarnych. (PAP)

az/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 kolumb1234

Wojny się wywołuje gdy kraj bankrutuje Hitler 1 stycznia 1940 musiał by ogłosić bankrutcwo Niemiec

! Odpowiedz
1 12 lelo1949

Tyle mówi się o antysemiżmie rasiżmie ale o rusofobiżnie nic ,GB i Fancja ,pierwsze rwą się do bombardowań Syrii,już raz to zrobiły z Libią i jakie mamy efekty?miliony emigrantów w EU,ktoś mocno macza w tym palce,kto? wszyscy dobrze wiemy,ale nikt nie ma odwagi powiedzieć

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 17 ajwaj

Lipa :)
Premier Paolo Gentilioni tez nie chce i odmawia infantylnych, choc czesto tragicznych jazd do Syrii,
przyjaciele z Italii wola sobie wypic winko na pieknym sycylijskim sloneczku, niz strzelac sie w Syrii
Kanclera Merkel wyklucza tez wspól-udzial (abstrahujac od stanu wojska)
Kanadyjczy tez malo bojowi itd. itp.

Cosik wychodzi na to, ze Panowie M&M = Maciarewicz + Misiewicz zostana na prezydenta Assada + Kaczynski z kotem bojowym >> a potem PISy maja juz tylko 3 kroczki na Moskwe :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 14 open_mind

Ale Trump daje się prowadzać przez Deep State jak pies na smyczy, wpierw go.
1/ podpalili dwa razy (Trupm Tower)
2/ następnie podpuścili że to niby Rosja zatruła szpiega
3/ a teraz sfingowali atak chemiczny w Syrii
4/dodatkowo trafili go konfiskując materiały od jego prywatnego i zaufanego adwokata.
To po prostu upokorzenie dla niego. Żadnej wojny nie będzie przynajmniej na razie a obecnie zwycięża 4 do 0 Deep State. Myślę że go ostatecznie albo on wprowadzi stan wyjątkowy w USA albo go wyprowadzą z białego domu w kajdankach to walk na śmierć i życie. Pomiędzy nim a skostniałym systemem (Deep State).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 9 open_mind

Dodatkowo. Myślę że Deep State chciał Trumpa zaangażować w tą wojnę – oni się posuną do wszystkiego. Ale Trump w ostatniej sekundzie się zorientował że został wprowadzony w błąd. W zaszłym roku też tomahawkami rzucał w Syrię zupełnie bezpodstawnie, jaki i obecnie wyrzucił 60 rosyjskich dyplomatów na podstawie sfingowanego przez Deep State zatrucia szpiega rosyjskiego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 open_mind odpowiada open_mind

I jeszcze: Deep State dla utrzymania Nadrzędności dolara na świecie i możliwości jego swobodnego dodruku, Zdolny jest do wszystkiego !

! Odpowiedz
0 0 open_mind odpowiada open_mind

Ja się spodziewam że Deep State dokona następnej prowokacji.

! Odpowiedz
7 22 ajwaj

Co wie prez. USA Trump i paru innych ? Jak dziala BOJOWY Srodek Chemiczny ? (tlumacz.autom. z amer. english))

"Czynniki nerwowe działają natychmiast, w ciągu pierwszej minuty następuje paraliż narządów oddechowych, kolejna minuta i śmierć kliniczna, kolejne 6 minut i śmierć biologiczna. Istnieje antidotum, ale musi ono zostać wprowadzone w pierwszej minucie lub podczas śmierci klinicznej do 3 minut, a następnie rozpocząć proces resuscytacji. Czas między kontaktem z Chem. Srod. Boj. a utratą przytomności Skrypala minął około 2 godzin. Jaki jest paraliż nerwowy ? Co jest kolejnym takim antidotum 20 minut po utracie przytomności? Po 20 minutach zwłoki te są nieodwracalne, mimo że mozna nalać litr antidotum."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 25 ajwaj

Typowe rozgrywki wewnetrzne w USA w stanie wojny domowej

Trump jest ca 1,5 roku pod obstrzalam deep state, ma wiele sukcesów, zaciesnia sie petla na szyi deep state ("pizza gate", korupcja, bagno do osuszenia w Washingtonie) itd.itp.
Syria jest jemu niepotrzebna, ale nie moze w kraju wolnoamerykanki =wrestling odpuscic fejkowi z Syria. Jak i w Korei Pln.
Zatrzymane tajne akta deep state przechyla ostatecznie szale na strone Trumpa:

""Co muszą ukrywać Departament Sprawiedliwości i FBI? Dlaczego nie przekazują zdecydowanie żądanych dokumentów (niereagowanych) do KOMITETU SOCJALNEGO DOMU? Zwolnienie, ale z jakiego powodu? Nie wygląda dobrze!

- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 7 kwietnia 2018 r

Prawodawcy z Izby Sądownictwa Komitetu gniewnie oskarżają Departament Sprawiedliwości o brakujący czwartkowy termin na przewrócenie UNREDACTED Dokumenty dotyczące nadużyć FISA, FBI, Comey, Lynch, McCabe, wiadomości Clinton i wiele więcej. Powolne chodzenie - co się dzieje?

- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 7 kwietnia 2018 r ""
http://www.breitbart.com/2016-presidential-race/2018/04/09/u-s-attorney-to-oversee-clinton-document-handover-as-pressure-builds-on-rod-rosenstein/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil