To był dzień. Najważniejsze wiadomości z 21 kwietnia 2021 r.

Malwina Wrotniak2021-04-21 20:30redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2021-04-21 20:30

Rząd definiuje nowy zakres obostrzeń, co przynosi dobre wieści dla części przedsiębiorców. Spółki szykują się do wypłaty dywidend - w niektórych przypadkach stopa będzie naprawdę atrakcyjna. Przed podatnikami ostatnie dni na zerknięcie do swojego zeznania rocznego - warto to zrobić. Ale zaczynamy podsumowanie od wieczornej publikacji ważnej tak dla bankowców, jak i ich klientów. Zapraszam na podsumowanie środy.

#1 Najświeższe informacje na sam początek. O godzinie 20:00 opublikowaliśmy wyniki rankingu Złoty Bankier, największego badania sektora bankowego w kraju. Tym sposobem znamy banki, które gwarantują najwyższą jakość obsługi klienta, proponują konta, karty i kredyty lepsze niż konkurencja, najsprawniej i najtrafniej komunikują się z klientami. Ale to nie wszystko - nagrody przyznawaliśmy bowiem aż w 10 kategoriach i wbrew pozorom - trafiły nie tylko do banków. Jeszcze dzisiaj wieczorem zapraszam do zapoznania się z listą wygranych w rankingu Złoty Bankier 2021, a jutro od rana ze specjalnymi materiałami towarzyszącymi finałowi tegorocznej, 12. już edycji badania. Będzie m.in. o kulisach pracy tajemniczego klienta, a także o najrzadziej i najczęściej awaryjnych bankach.

#2 Nie będzie wielkiego otwarcia wielkopowierzchniowych sklepów ani galerii, jak również hoteli czy gastronomii, a jeśli w ogóle zmieni się zakres obostrzeń, to tylko w niektórych województwach - poinformował dzisiaj rząd w temacie obostrzeń obowiązujących po 25 kwietnia. Trudno pozbyć się wrażenia, że restrykcje mają zostać utrzymane jeszcze co najmniej przez okres majówki. Póki co, oddech mają złapać mieszkańcy 11 województw - tam wróci nauczanie stacjonarne najmłodszych dzieci, otwarte zostaną też salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kolejna porcja informacji na ten temat w przyszłą środę.

#3 Na moment wracamy do banków, bo od dzisiaj doniesienia o sytuacji i możliwościach kredytobiorców na rynku nieruchomości zyskują na Bankier.pl dodatkowy wymiar. Wspólnie z doradcami kredytowymi Expandera będziemy urealniali deklaratywne stanowiska kredytodawców. Dziś podpowiadamy, w których bankach w praktyce najkrócej czeka się na decyzję kredytową. Nie 6 do 8 tygodni, ale nawet 14 dni może trwać rozpatrywanie wniosku złożonego przez klienta, jeśli klient zapuka pod właściwy adres, czyli obecnie przede wszystkim do banków PKO i Pekao.

#4 Sezon dywidendowy na giełdzie rozpędza się, a w niektórych spółkach stopa wypłaty przekracza nawet 10 proc. - informuje dzisiaj Adam Torchała. Podsuwamy dziś listę tych firm (aż 21!), gdzie stopa przekracza 5 proc. oraz kalendarz wypłat. A także przypomnienie, jak na drodze do dodatkowego kapitału stanąć mogą podatki.

#5 Już tylko trochę ponad tydzień pozostało do końca okresu złożenia tzw. rocznych PIT-ów. Podatników przekonanych, że od czasu uruchomienia rządowej usługi nie muszą interesować się swoim rozliczeniem z fiskusem my namawiamy, żeby podjęli wysiłek i na ostatniej prostej zerknęli na wyliczoną kwotę do zapłaty lub zwrotu, zakres ulg, z jakich można w tym roku skorzystać czy na swój 1 procent. Przekaż 1 proc. podatku albo pieniądze trafią do budżetu państwa, przypomina dzisiaj Dominika Florek, a ja polecam, by wsłuchać się w ten głos - w imieniu swoich i nie tylko swoich finansów.

O czym jeszcze pisaliśmy dzisiaj?

Środa 21 kwietnia - wybrane z kraju i ze świata

17:57 WIG20 znów czerwony. Gwałtowna przecena Mercatora

16:17 Przymusowa restrukturyzacja banków. Rząd przyjął projekt nowelizacji

15:05 12 stanów w USA apeluje o zakaz sprzedaży samochodów benzynowych od 2035 roku

15:00 Blisko milion polskich gospodarstw dotkniętych ubóstwem energetycznym

14:09 KE bierze się za sztuczną inteligencję. Ustanowi normy i standardy jej użytkowania

12:44 Nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF

11:38 UOKiK sprawdził politykę rabatową dużych sieci handlowych

10:47 Więcej Polaków rozliczy swój PIT przez internet w tym roku

10:35 Dania otwiera restauracje po czterech miesiącach. W wielu już brak wolnych miejsc

10:00 Produkcja przemysłowa wzrosła najmocniej od 15 lat

09:45 Kurs euro znów bez zmian. Funt w górę

08:42 Kolejne firmy wchodzą w płatności odroczone

08:38 Niemieckie fabryki mocno podnoszą ceny

08:30 Superliga pod ostrzałem. Angielskie kluby rezygnują, inwestorzy reagują

08:07 Spadki cen ropy w USA; na rynkach rosną obawy o pandemię i popyt

07:00 Boom na rynku kredytów. Polacy kupują na raty więcej i za coraz wyższe kwoty

06:41 MEiN o nowym roku akademickim: mamy kilka scenariuszy

06:24 UE: wstępne porozumienie co do zwiększenia celu redukcji emisji na 2030 r.

06:00 "Gotówkowa krucjata" NBP trwa. Gotówki w obiegu wciąż przybywa

Do zobaczenia w jutrzejszym podsumowaniu dnia.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: To był dzień. Najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki