REKLAMA

Kolejne firmy wchodzą w płatności odroczone

Wojciech Boczoń2021-04-21 08:42analityk Bankier.pl
publikacja
2021-04-21 08:42
fot. Artur Szczybylo / Shutterstock

Coraz więcej firm oferuje płatności odroczone. Pozwalają one na opłacenie zakupów z terminem płatności przesuniętym nawet o kilkadziesiąt dni. O wprowadzeniu płatności odroczonych poinformował właśnie Santander Consumer Bank i serwis Przelewy24.

Płatności odroczone to stosunkowo nowy produkt, który cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy to chętniej kupujemy online. Płatności odroczone pozwalają na opłacenie zamówienia z zewnętrznych środków (np. banku), a na uregulowanie zaległości klient ma kilkadziesiąt dni. Jeśli zrobi to w terminie, to nie poniesie dodatkowych kosztów. Klienci chętnie wykorzystują tego typ rozwiązanie np. w zakupach odzieżowych – w przypadku konieczności zwrotu nietrafionego rozmiaru, klient nie blokuje własnych środków.

O wprowadzeniu płatności odroczonych do oferty poinformował właśnie serwis Przelewy24. Rozwiązanie o nazwie P24Now zostało przygotowane wspólnie z Santander Consumer Bankiem. P24Now łączy w sobie limit odnawialny (do 10 tys. zł), płatność odroczoną (kup teraz, zapłać później) i raty. Decyzję w sprawie sposobu spłaty kupujący podejmuje każdorazowo, wybierając usługę limit P24NOW na koniec zakupów. Produkt dostępny jest w sklepach z różnych branż m.in. gastronomicznej, turystycznej, kosmetycznej, odzieżowej czy elektronicznej. Klienci znajdą tam m.in. takie marki, jak Samsung, Wojas, KappAhl, Cortland, Vobis czy Nutridome.

Aby skorzystać z limitu P24NOW, należy wejść na stronę interesującego nas sklepu internetowego, wybrać płatność Przelewy24, a następnie limit P24NOW. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po zawarciu umowy w kanale elektronicznym otrzymujemy możliwość korzystania z usługi w sklepach internetowych.

- Klient wypełnia wniosek o udzielenie limitu tylko raz, a z przyznanych środków może korzystać od razu oraz przy kolejnych zakupach – komentuje Ewa Plichta, Product Owner w Centrum Rozwoju  Finansowania Sprzedaży z Santander Consumer Banku. – Dodatkową korzyścią jest to, że limit P24NOW jest odnawialny, co oznacza, że można korzystać z niego wielokrotnie. Każdy zrealizowany przez klienta zakup zmniejsza kwotę środków dostępnych w ramach limitu, natomiast spłata zwiększa ją do poziomu początkowego, pozwalając na kolejne zakupy – dodaje.

Płatności odroczone oferuje coraz więcej firm. Wśród nich są min. takie marki, jak PayU, Allegro (Allegro Pay), PayPo, Smartney czy Twisto.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zenonn
Komu to potrzebne? Kredytodawcom!
Strzyżenie nowego pokolenia owiec i baranów?
Zwykły osioł ma do tego celu osad na koncie w banku, limit w rachunku, kartę kredytwoą , któą spłaca w okresie karencji (grace period).
demeryt_69
"Płatności odroczone to stosunkowo nowy produkt" - uwielbiam ten slang :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki