TVN będzie inwestował w startupy

TVN Ventures to nowe dziecko Grupy TVN. Tym samym znany z rynku mediowego podmiot wchodzi w działalność venture capital i będzie finansował startupy z dużym potencjałem.

TVN Venture - nowy podmiot w Grupie TVN (fot. TVNVenture.pl / )

- W naszym kręgu zainteresowań są młode firmy, które osiągnęły pozycję na rynku i potrzebują wsparcia mediowego aby kontynuować wzrost, jak również innowacyjne start-upy, które szukają partnera we wczesnej fazie rozwoju - czytamy na oficjalnej stronie internetowej TVN Ventures.

Kogo wesprze fundusz?

TVN zapowiada, że będzie zarówno inwestować w innowacyjne pomysły na biznes, jak i wspierać już istniejące i dobrze radzące sobie na rynku firmy, którym do dalszego rozwoju potrzebne jest wsparcie w mediach.

Co oferuje TVN Ventures? Oprócz możliwości dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów czy partnerów, firma gwarantuje także doradztwo merytoryczne. Przed startupowcami rozpościera również wizję dotarcia na rynki międzynarodowe dzięki uczestnictwu w paneuropejskim porozumieniu koncernów medialnych Star Alliance.

Pierwszeństwo biznesów dla konsumentów

TVN Ventures zapowiada, że skupi swoją działalność przede wszystkim na biznesach z segmentu B2C, czyli ukierunkowanych na konsumentów, zwłaszcza dostarczających produkty i usługi przez internet. Jako przykładowe dziedziny działalności, które mieszczą się w tych założeniach podano turystykę, motoryzację, randki, gry, aplikacje, video czy muzykę.

Jak chce współpracować TVN Ventures?

Nowy podmiot na rynku venture capital podkreśla, że jego domeną są modele media for revenue (M4R) oraz media for equity (M4E). W związku z tym oferuje:

  • zasoby mediowe w zamian za udziały w zyskach (M4R),
  • zasoby mediowe w zamian za udziały w firmie (M4E).

/mwc

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Polsat

Przeciez to TVN to chyba startupy beda takie madre jak ta telewizaj ;)

! Odpowiedz
1 9 ~ala

telewizja coraz gorzej to biorą się za inwestycje - marnie to widzę

! Odpowiedz
1 3 paun_1989

Co zrobić jak nadeszła era internetu, po co oglądać coś w telewizji jak w internecie mogę to samo obejrzeć kiedy tylko będę chciał.

! Odpowiedz
8 1 ~arfen_radom_pl

Jestem bardzo zadowolony, że powstała taka inicjatywa. Co najważniejsze model jest dość ciekawy i sprawiedliwy... Ciekawe jak jeszcze wygląda sprawa ilości zysków za reklamę. Na pewno jest to ciekawsza oferta dla mnie niż obecne na rynku VC. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

! Odpowiedz
1 0 ~Grzechu_comeback

Kuźniar????? To TY?????? :) POdobno też coś zaczynasz! Nie życzę POwodzenia. Omijam takich "biznesmenów" z daleka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne