Srebrna nie zaszkodziła sondażowi PiS-u

Sprawa taśm Jarosława Kaczyńskiego bardziej interesuje zwolenników opozycji, a mniej wyborców PiS - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zadano respondentom pytanie o to, czy interesuje ich sprawa budowy dwóch wieżowców przez związaną z PiS spółkę Srebrna. Do wyboru podano pięć możliwości: zainteresowanie można było uznać za bardzo duże, duże, średnie, nikłe lub żadne.

"Po analizie wyników można przyjąć, że przy sporym poruszeniu opinii publicznej sprawa Srebrnej nie zdominowała jednak politycznych dyskusji w polskich domach. Bardzo duże i duże zainteresowanie wyraziło 38 proc. badanych, średnie - niewiele mniej, bo 36 proc., nikłe - 18 proc., a żadne - 8 proc." - czytamy w gazecie.

"Wiele mówi porównanie zainteresowania sprawą dwóch elektoratów: PiS i PO" - podkreśla "Rzeczpospolita". Wyborcy partii rządzącej najczęściej wskazywali, że sprawa Srebrnej obchodzi ich "średnio" (44 proc.). Zaledwie 19 proc. z nich deklaruje wysokie zainteresowanie, a 37 proc. odpowiada, że interesuje się w stopniu znikomym lub żadnym.

"Co innego PO. Wyborcy tej partii aż w 69 proc. bardzo interesują się nagraniami prezesa, 25 proc. - średnio, a zaledwie 6 proc. deklaruje, że wcale. W tej grupie nie może być więc mowy o nieprzyjmowaniu do wiadomości argumentów +Gazety Wyborczej+" - wskazuje "Rzeczpospolita".(PAP)

sno/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
54 12 r4k

Nie zaszkodziło sondażom PIS, bo mają super wyborców - nie są zdolni do samodzielnego myślenia

! Odpowiedz
46 19 histeryk

Do obrony rzucone zostały wszystkie propagandowe siły zależne od partii i jej ludzi, czyli TVP, Niezależna, TV Repubilka, Sieci, W polityce, Gazeta Polska etc. Dzień w dzień przez trzy tygodnie rozmywali temat, poruszali poobczne wątki, aby nie mierzyć się z tym co istotne. Podobnie politycy PiS w tych mediach rozmontowywali zarzuty, których nikt nie postawił, nie odnosząc się do niejasnych powiązań i zależności na linii kierownictwo partii - instytucje i spółki państwowe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 39 tomek_bankier

To jest afera PO. Dlaczego nie chcieli żeby takie ładne wieżowce powstały w Warszawie ? Kapitał im śmierdzi ?

! Odpowiedz
72 17 search

ale beton skads ty sie urwal

! Odpowiedz
27 16 r4k

Kapitał z państwowego banku (PKO SA), dostarczony Kaczyńskiemu?

! Odpowiedz
25 13 histeryk

gdyby to była prawda, to PiS powinien o tym trąbić przed wyborami samorządowymi codziennie. Z jakiegoś powodu milczeli. Może dlatego, że sprawa wygląda zgoła odmiennie?

! Odpowiedz
58 33 karbinadel

Po prostu wyborcy PiS wierzą w dogmat o niepokalaności prezesa

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
66 11 search

Post mi ..... usuneli, a ja napisalem ze prawde, ze Prezes nie mial i nie kobity a wiec zyje w swietosci. On jest swietrzy ni rydzyk, tamten to ma przynajmniej pelno moherow w kolo siebie

! Odpowiedz
65 21 search

Pis nie spadnie ponizej 35%, gdyz 50% suwerena oglada tylko TVP a tam same sukcesy i jeden winowajca. Trend sie moze zmienic tylko gdy bedzie dochodzilo juz do takich absurdow jak filmach Barei i to kazdego bedzie dotykac. Malo tego kryzys gospodarczy, zmiecie ty fachowcow dobrej zmiany.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil