Skromna dywidenda KGHM-u i energia z atomu. Rozmawiamy z władzami spółki

Michał Kubicki2023-06-06 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-06-06 06:00

Gościem w studiu Bankier.pl na konferencji Wall Street 27 w Karpaczu był Janusz Krystosiak, dyrektor ds. relacji inwestorskich w KGHM Polska Miedź. Rozmawialiśmy o niskiej dywidendzie ogłoszonej przez spółkę, zwiększonych wydatkach na inwestycje oraz reaktorze SMR, który KGHM chce mieć wybudowany w okolicy 2030 r.

Skromna dywidenda KGHM-u i energia z atomu. Rozmawiamy z władzami spółki
Skromna dywidenda KGHM-u i energia z atomu. Rozmawiamy z władzami spółki
fot. Bartłomiej Kudowicz / / FORUM

Spółka została doceniona w czasie konferencji „Wall Street 27” organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych statuetką Herosa Rynku Kapitałowego za najlepsze relacje inwestorskie. Echem w środowisku inwestorskim odbiła się jednak majowa rekomendacja zarządu wypłaty dywidendy w wysokości 1 zł na akcję. To może być jeden z najniższych transferów zysku dokonanych przez KGHM do akcjonariuszy w ostatnich latach. Przyczyną takiej decyzji mają być większe wydatki inwestycyjne.

Inwestycjom poświęciliśmy też kolejny fragment rozmowy, a w szczególności kwestii SMR-ów, czyli małych jądrowych reaktorów modułowych, które KGHM chce wybudować w ramach strategii transformacji energetycznej spółki, o której mówił dyrektor Janusz Krystosiak.

Źródło:
Michał Kubicki
Michał Kubicki
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Absolwent finansów i rachunkowości na UMCS w Lublinie. W czasie studiów zainteresował się giełdą i rynkami finansowymi, które to zainteresowania rozwinął na SGH w Warszawie na kierunku Bankowość Inwestycyjna. Na co dzień obserwuje notowania warszawskiej giełdy, by przekazać czytelnikom portalu najważniejsze informacje z parkietu oraz przybliżyć istotne wiadomości ze spółek. tel.728 927 242

Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki