REKLAMA

Skarb Państwa obejmie 5,5 mln akcji nowej emisji Zakładów Chemicznych Police

2019-12-05 22:46
publikacja
2019-12-05 22:46
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Skarb Państwa na podstawie umowy inwestycyjnej obejmie 5.513.722 akcje serii C emitowane przez Grupę Azoty Zakłady Chemicznej Police w wykonaniu przysługujących Skarbowi Państwa praw poboru za 56,2 mln zł z Funduszu Reprywatyzacji - poinformowały Police w komunikacie.

Zakłady Chemiczne Police zobowiązały się wobec Skarbu Państwa, że przeznaczy otrzymane środki w całości na realizację przez podmiot zależny spółki, Grupę Azoty Polyolefins, projektu inwestycyjnego obejmującego budowę instalacji do produkcji propylenu oraz polipropylenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Obecnie kapitał zakładowy Polic dzieli się na 75 mln szt. akcji. Przy założeniu objęcia przez inwestorów maksymalnej oferowanej liczby akcji serii C z nowej emisji, liczba ta wzrośnie do 185 mln szt. i tym samym nowe akcje będą stanowić ok. 59,5 proc. w podwyższonym kapitale spółki.

Zgodnie z prospektem emisyjnym, zamiarem spółki jest uzyskanie wpływów z oferty w kwocie brutto 1.122 mln zł i 1.109 mln zł netto przy założeniu, że inwestorzy obejmą wszystkie oferowane akcje.

W skład zintegrowanego kompleksu chemicznego Polimery Police będzie wchodził: terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastruktura logistyczna oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Sercem Projektu będą instalacje do produkcji propylenu oraz do produkcji polipropylenu. Obie instalacje zostały zaprojektowane w oparciu o nowoczesne amerykańskie licencje (Oleflex od firmy Honeywell Universal Oil Product oraz Unipol od firmy Grace), umożliwiające wysoką elastyczność produkcji i dostarczanie szerokiej gamy rodzajów polipropylenu.

Całkowity szacowany budżet realizacji Projektu Polimery Police wynosi ok. 1,5 mld euro, z czego ok. 1,2 mld euro stanowić będą nakłady inwestycyjne – m.in. wynagrodzenie wykonawcy, zakupy licencji, prace przygotowawcze, skapitalizowane koszty wynagrodzeń. Na pozostałą kwotę składać się będą nieskapitalizowane koszty funkcjonowania spółki celowej Grupa Azoty Polyolefins, koszty finansowe w okresie budowy oraz zakładane rezerwy na obsługę zadłużenia. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki