REKLAMA

Rząd zmobilizuje twórców nowych technologii

2016-11-08 01:54
publikacja
2016-11-08 01:54
Rząd zmobilizuje twórców nowych technologii
Rząd zmobilizuje twórców nowych technologii
fot. svedoliver / / YAY Foto

NCBR będzie organizowało otwarte konkursy, tzw. Grand Challenge. Mają inspirować naukowców i biznes do tworzenia przełomowych projektów. Na pierwszy ogień pójdą drony i e-auta.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie ogłaszać dostępne dla wszystkich zainteresowanych konkursy na opracowanie innowacyjnych technologii, wzorując się na konkursach tzw. Grand Challenge organizowanych od lat przez amerykańską Agencję Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

W 2004 roku DARPA ogłosiła np. konkurs na autonomiczny samochód. I to właśnie w jego efekcie w takie projekty zaangażowały się m.in. Google czy Tesla. W NCBR twierdzą, że formułowanie takich wyzwań w Polsce zmobilizuje środowisko naukowców, pasjonatów, studentów, zwiększając szansę na opracowanie w kraju nowatorskich, przełomowych technologii. (PAP)

pd/ sp/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Pfffff
Technologię wymyślimy, ale jej nie skomercjonalizujemy. Pójdzie do szuflady, bo nie będzie pasować górnikom, albo nie spodoba się w Toruniu.
~lewak
Caly czas pisza o wspieraniu aktywizacji innowacyjności polepszaniu a efektow 0
~Januszek
Żeby wydawać, trzeba najpierw mieć. Ostatnie doniesienia o podwyżce, zamiast obniżce podatków sugerują, że czeka nas za chwilę konkretny kataklizm ...
~Art
Dr. A czy kradzieżą jest dawanie obywatelom do kieszeni??? W biednych rodzinach bardzo często rodzą się talenty bi jak nie masz wygodniej pieluchy od urodzenia to zaczynasz kombinować. Powiedzmy niech to nawet będzie 50% tej młodzieży, która swoją trudną sytuację przekłuję na zdobywanie wiedzy i dążenie do sukcesu to to jest bardzo Dr. A czy kradzieżą jest dawanie obywatelom do kieszeni??? W biednych rodzinach bardzo często rodzą się talenty bi jak nie masz wygodniej pieluchy od urodzenia to zaczynasz kombinować. Powiedzmy niech to nawet będzie 50% tej młodzieży, która swoją trudną sytuację przekłuję na zdobywanie wiedzy i dążenie do sukcesu to to jest bardzo dużo a 500+ tylko w tym pomaga.
~disruptionneeded
Przynajmniej ten rząd ma koncepcję jak Polskę rozruszać w kwestiach innowacji. Może nie wychodzi im wszystko, ale to nie są ten rozkradające Polskę bubki z PO, które tylko myślą o ośmiorniczkach i przekrętach. W końcu Rzymu nie wybudowano w dzień.
~dr
Jak nie rozkradają? A skąd kasa na 500+?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki