Rosja: nowe embargo na towary z Ukrainy

Rosja wprowadza nowy zakaz importu towarów z Ukrainy w odpowiedzi na sankcje Kijowa - ogłosił w sobotę premier Dmitrij Miedwiediew. Chodzi o niektóre towary przemysłowe, a także rolnicze i żywność podała agencja TASS, powołując się na biuro prasowe premiera.

(fot. Dmitry Astakhov / FORUM)

Rosja wprowadza zakaz importu szeregu towarów ukraińskich. Jest to odpowiedź na ograniczenia ze strony Ukrainy. Podpisałem stosowną decyzję poinformował Dmitrij Miedwiediew na Twitterze w sobotę.

W komunikacie na stronie rosyjskiego rządu zaznaczono, że chodzi o towary wyprodukowane na Ukrainie lub przywiezione z jej terytorium. Większość to towary przemysłowe. Na liście są również produkty rolnicze, surowce i żywność wyjaśniono.

W załączeniu do rozporządzenia znajduje się szczegółowa lista towarów objętych embargiem, a wśród nich m.in. meble, silniki, wały transmisyjne, turbiny parowe i gazowe, płyty drewniane, papier i tapety, pszenica, ryby, owoce, warzywa, piwo, wino, spirytus i inne towary.

W komunikacie podano, że Rosja może się wycofać z zakazu, o ile swoje sankcje zniesie Ukraina.

18 grudnia rząd w Kijowie przedłużył embargo na wwóz produktów żywnościowych z Rosji do 2020 r. Na ukraińskiej liście jest ponad 30 rodzajów towarów, m.in. chleb, ciastka i wyroby cukiernicze, mięso, ryby, kawa, herbata, żywność dziecięca, papierosy, piwo, wódka i inne. Zakazem jest również objęty sprzęt kolejowy, taki jak wagony czy lokomotywy - pisze TASS.

Justyna Prus (PAP)

just/ jo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 12 ajwaj

Bez komentarza PORTAL UKRAINSKI:

""Skorumpowani i nieudolni władcy doprowadzili Ukrainę do katastrofy społeczno-gospodarczej - eksperta""
W setną rocznicę rewolucji październikowej doszliśmy do fantastycznego wyniku w jego niekompetencji.
Tak jak car Nikolaj II "roztrwonił" rosyjskie imperium, pięciu ukraińskich prezydentów-partnerów doprowadziło Ukrainę do katastrofy gospodarczej i społecznej. > Edinburgh Business School""

""Nasza gospodarka znajduje się w strasznym stanie: pod względem PKB per capita za nami, to głównie Afryka, dług publiczny jest ogromny - 80% PKB. Nasz system edukacji zdegenerował się, opieka zdrowotna uległa degradacji, a organy ścigania praktycznie przestały spełniać swoje tradycyjne funkcje, z wyjątkiem tego, że patroli wciąż notuja fakt wypadku. O systemie sądowym zbyt przerażające, by o tym wspomnieć. Itd itp.
https://antikor.com.ua/articles/203362-korrumpirovannye_i_bezdarnye_praviteli_doveli_ukrainu_do_sotsialjno-ekonomicheskoj_katastrofy__ekspe

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ajwaj

w/w @ 2018-12-30 17:03

! Odpowiedz
15 26 ajwaj

Wiele to w katastrofalnej syt. gosp. Ukrainy nie zmieni
To jedynie 10% z 5 mld. $ (tj. ca < 500 mln. $) exportu do najwiekszego partnera handlowego Ukrainy tzw. "agresora" :)
Choc wielu eksporterów zaboli dotkliwie.

! Odpowiedz
15 19 ajwaj

Temat Ukrainy (panstwa o najbiedniejszej ludn. w Europie) coraz mniej nawet "zachód interesuje.

Jak pokazal przyklad Syrii, jednym podpisem prez. Trumpa moze wkrótce w/w temat zniknac. Prez. Putin nakazal firmom zbrojeniowym przygotowanie planu przechodzenia na produkcje ... cywilna. A GB przywrócila wizy dypl. dla 1/2 "zakazanych dyplomatów" po fejku ze Skripalem (i jego kotkiem)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 10 tindala

"O katastrofalną" ( co to w ogóle znaczy) sytuację gospodarki Ukrainy dba od lat Rosja. W swobodnej grze gospodarczej Rosja dawno zostałaby daleko w tyle. Trzeba więc intrygować i niszczyć, dusić i podtruwać a potem przez fakenewsowe media przedstawiać to jako ukraińską "nieudolność".

! Odpowiedz
7 7 tindala odpowiada ajwaj

Jak w kabarecie: zamiast bomb będą bombki na choinkę uhaha......
patrz kabaret Teyhttps://www.youtube.com/watch?v=p5BBPoAZUvE

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil