Rosja: nowe embargo na towary z Ukrainy

2018-12-29 12:55
publikacja
2018-12-29 12:55

Rosja wprowadza nowy zakaz importu towarów z Ukrainy w odpowiedzi na sankcje Kijowa - ogłosił w sobotę premier Dmitrij Miedwiediew. Chodzi o niektóre towary przemysłowe, a także rolnicze i żywność podała agencja TASS, powołując się na biuro prasowe premiera.

/ fot. Dmitry Astakhov / FORUM

Rosja wprowadza zakaz importu szeregu towarów ukraińskich. Jest to odpowiedź na ograniczenia ze strony Ukrainy. Podpisałem stosowną decyzję poinformował Dmitrij Miedwiediew na Twitterze w sobotę.

W komunikacie na stronie rosyjskiego rządu zaznaczono, że chodzi o towary wyprodukowane na Ukrainie lub przywiezione z jej terytorium. Większość to towary przemysłowe. Na liście są również produkty rolnicze, surowce i żywność wyjaśniono.

W załączeniu do rozporządzenia znajduje się szczegółowa lista towarów objętych embargiem, a wśród nich m.in. meble, silniki, wały transmisyjne, turbiny parowe i gazowe, płyty drewniane, papier i tapety, pszenica, ryby, owoce, warzywa, piwo, wino, spirytus i inne towary.

W komunikacie podano, że Rosja może się wycofać z zakazu, o ile swoje sankcje zniesie Ukraina.

18 grudnia rząd w Kijowie przedłużył embargo na wwóz produktów żywnościowych z Rosji do 2020 r. Na ukraińskiej liście jest ponad 30 rodzajów towarów, m.in. chleb, ciastka i wyroby cukiernicze, mięso, ryby, kawa, herbata, żywność dziecięca, papierosy, piwo, wódka i inne. Zakazem jest również objęty sprzęt kolejowy, taki jak wagony czy lokomotywy - pisze TASS.

Justyna Prus (PAP)

just/ jo/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ajwaj
Bez komentarza PORTAL UKRAINSKI:

""Skorumpowani i nieudolni władcy doprowadzili Ukrainę do katastrofy społeczno-gospodarczej - eksperta""
W setną rocznicę rewolucji październikowej doszliśmy do fantastycznego wyniku w jego niekompetencji.
Tak jak car Nikolaj II "roztrwonił" rosyjskie
Bez komentarza PORTAL UKRAINSKI:

""Skorumpowani i nieudolni władcy doprowadzili Ukrainę do katastrofy społeczno-gospodarczej - eksperta""
W setną rocznicę rewolucji październikowej doszliśmy do fantastycznego wyniku w jego niekompetencji.
Tak jak car Nikolaj II "roztrwonił" rosyjskie imperium, pięciu ukraińskich prezydentów-partnerów doprowadziło Ukrainę do katastrofy gospodarczej i społecznej. > Edinburgh Business School""

""Nasza gospodarka znajduje się w strasznym stanie: pod względem PKB per capita za nami, to głównie Afryka, dług publiczny jest ogromny - 80% PKB. Nasz system edukacji zdegenerował się, opieka zdrowotna uległa degradacji, a organy ścigania praktycznie przestały spełniać swoje tradycyjne funkcje, z wyjątkiem tego, że patroli wciąż notuja fakt wypadku. O systemie sądowym zbyt przerażające, by o tym wspomnieć. Itd itp.
https://antikor.com.ua/articles/203362-korrumpirovannye_i_bezdarnye_praviteli_doveli_ukrainu_do_sotsialjno-ekonomicheskoj_katastrofy__ekspe
ajwaj
Wiele to w katastrofalnej syt. gosp. Ukrainy nie zmieni
To jedynie 10% z 5 mld. $ (tj. ca < 500 mln. $) exportu do najwiekszego partnera handlowego Ukrainy tzw. "agresora" :)
Choc wielu eksporterów zaboli dotkliwie.

ajwaj
Temat Ukrainy (panstwa o najbiedniejszej ludn. w Europie) coraz mniej nawet "zachód interesuje.

Jak pokazal przyklad Syrii, jednym podpisem prez. Trumpa moze wkrótce w/w temat zniknac. Prez. Putin nakazal firmom zbrojeniowym przygotowanie planu przechodzenia na produkcje ... cywilna. A GB przywrócila wizy dypl. dla
Temat Ukrainy (panstwa o najbiedniejszej ludn. w Europie) coraz mniej nawet "zachód interesuje.

Jak pokazal przyklad Syrii, jednym podpisem prez. Trumpa moze wkrótce w/w temat zniknac. Prez. Putin nakazal firmom zbrojeniowym przygotowanie planu przechodzenia na produkcje ... cywilna. A GB przywrócila wizy dypl. dla 1/2 "zakazanych dyplomatów" po fejku ze Skripalem (i jego kotkiem)
tindala
"O katastrofalną" ( co to w ogóle znaczy) sytuację gospodarki Ukrainy dba od lat Rosja. W swobodnej grze gospodarczej Rosja dawno zostałaby daleko w tyle. Trzeba więc intrygować i niszczyć, dusić i podtruwać a potem przez fakenewsowe media przedstawiać to jako ukraińską "nieudolność".
tindala odpowiada ajwaj
Jak w kabarecie: zamiast bomb będą bombki na choinkę uhaha......
patrz kabaret Teyhttps://www.youtube.com/watch?v=p5BBPoAZUvE

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki